Да ратујемо!

НиколаТ

Primećen član
Poruka
529
Пошто се често провлачи то питање да ли треба да ратујемо за КиМ ја сам желио да разјасним неколико ствари.

Рат у данашњој ситуацији у којој се налази Србија свакако није опција и у унапријед изгубљену битку се не улази, али нешто друго треба да буде јасно. Ту опцију свакако у политичким аргументима не треба искључивати у смислу да и на тај начин што ћемо међународној заједници поручити да би у случају кршења међународног права на концу и правде све карте биле у игри и све опције отворене. Није КиМ нешто што је добијено на коцки нити нешто што може бити тако лако продато, јер не заборавите колико је крви наших предака проливено да би се сачувало оно што данас имамо.

Значи "све опције" као политички аргумент апсолутно треба прихватити, а под тим мислим и ову ратну (о којој треба на суптилан начин говорити и провлачити кроз уши оних који решење виде у независности), али избјећи било какве ратно хушкачке говоре и спуштати се на ниво албанских терориста и сепаратиста који насиљем започетим још деценијама уназад стварају услове да добију независност, а и данас на политичким преговорима то им је једини аргумент. Овакав потез је важан јер се у међународним круговима често чује аргумент у прилог независности "пријетња оружјем и насиљем" од стране оних који за друго и не знају.

Треба се борити политиком и снагом аргумената и сачувати нешто што је по сваком праву и правди наше, а после неминовне промјене консталација на политичкој сцени промијенити и тренутни фактички статус КиМ и реинтегрисати га у оквире Србије. А ако решење буде негативно онда треба повуће одговарајуће политичке потезе и покушати дати до знања Западу да се Србија никада неће помирити са таквом одлуком, али наравно не ићи у екстрем. Значи ако буде независност треба повући разумне политичке потезе и чекати на тренутак када ће се плима промјенити и када ћемо моћи да вратимо оно што је наше, па макар и ратом, али само у ситуацији када та битка буде била унапријед добијена и могућа са што мање жртава.

Пошто се често чује и то да је СРС за некакву ратну опцију ја желим да нагласим да је то само политичк потез јер су Николић и Вучић у много наврата нагласили да директни сукоб и некакав отворени рат у овом тренутку није опција јер шансе за успијех не постоје, а они на горе поменутим "свим опцијама" инсистирају само из разлога што су способнији за политку од неких других и што неке ствари виде боље.

Пошто ће неки да се позову на 1999. и НАТО агресију, цијепање КиМ као нешто у што је Србија својевољно улазила, то апсолутно није тачно јер не заборавите да је тај рат припреман годинама и да су терористи били обучавани и опремани од стране неких западних земаља, и да су од њих добијали новчану, морлану, политичку и сваку другу подршку за рат у који су и сами ушли. Те земље су данас и највећи заговорници независности али сада са много маањим жаром јер су увидјели у шта су се уплели.

Такође не треба заборавити на још један значајан фактор а то је Русија, која је сваким даном све више уздиже на сваком пољу и која је јасно и гласно рекла да од наметнутог решења и независности Космета нема ништа, па макар такав став и био чисто декларативни ипак је од огромног значаја у свим аспектима.
 
Слажем се са свим осим за Русију. Мислим да Срби не треба да се ослањају на Русију. Знате како се каже "У се и у своје кљусе"
 
Рекох, да је Беба Поповић био конобар постоје докази, а заиста не знам кога ти називаш гробаром. Ако већ неког тако називаш, онда докажи.
 
Kakvu bre likvidaciju, pa ja sam napisao da mislim da treba da im se pruži šansa da se presele na teritoriju koju najviše vole, Kosovo. Evo ako bi se milion radikalskih glasača tamo preselilo Srbi bi činili skoro 50% stanovništva Kosova. kakav bi to uspeh za srpstvo bio.
 
Нека нека, све је боље него конобар! А да ти кажем да знам за кога је радио као конобар, па да тог неког одлично познајем, а исто тако знам зашто га је овај избацио.
 

Back
Top