Podsecanje: Napadi VJ na aerodrome u Tuzli i Tirani

Jerry Ropero:
Tako je iskander, po meni najvece pickice i jajare kod nas Srba su Srbi koji zive u Beogradu tj Beogradjani. 90% ovih sto su za izdaju , rasprodaju i ponizavanje je iz tog grada. Dok neki Srbi iz recimo Raske Oblasti, sa juga Srbije i Kosmeta zive veoma tesko, ovi Beogradski neljudi im se ismejavaju prave se kosmopoliti i rugaju se njihovoj muci. Zato bi ja da ikako moze napravio neki dogovor sa Siptarima da ako oce vec da nas napadaju da ih pustimo da prvo zauzmu Beograd jer tu Srba i najmanje ima.

Sto je i normalno kad se zna da je Beograd imao 1941. godine 400.000 stanovnika a danas ima 2 miliona. Ovih 1.5 miliona razlike su sve zasluzne komunjare i njihova komunisticka deca vaspitana u duhu Partije, Marksizma, ateizma i bratstva i Jedinstva. A kako znamo da su 1.5 miliona beogradjana sve teske komunjare i njihovi potomci. Pa lepo. Samo su zasluzni komunisti mogli da dobiju od 1945 do 1990. godine stan u Beogradu . Obican Srbin , procetnicki nastrojen tu nije imao sta da trazi.

Gde ces vecih komunista od radikala!
 
Jerry Ropero:
Zet mog jako dobrog prijatelja je bio pilot na aerodromu Golubovci i ucestvovao je u ovom napadu na Tiranu . Posle povratka iz Albanije ekipa je sletela na aerodromu u Sjenici pa su odmah sutra amerikanci 2 dana bombardovali sjenicki aerodrom . Tako da torrente_bg imas eto informaciju od mene da je pomenuta vest/clanak tacna.
slazes cim zines.Sleteli su na Ponikve ,ne na Sjenicu.Zet tvog jako dobrog prijatelja ti je to rekao.A meni je ovo komsinica moje babe od tetke kazala 8)
 
Obersturmfuehrer:
:):)
a tetka mog bratanca, ciji je sin drugar jako dobar poznanik moje sestre je....
hehe :)
ni u jednoj od ovih 'pricica' ne postoji ono:
JA SAM UCESTVOVAO...

... ja sam ucestvovao. u citanju dokumenata vj koji evidentiraju rezultate obe ove akcije. ne ulazeci u detalje - obe akcije su izvedene, naneti gubici su opisani u dosta sirokom rasponu buduci da je nemoguce ustanoviti stepen ostecenja osim pri direktnoj eksploziji odmah nakon udara... cega je bilo sasvim dovoljno. eto. sta cemo sada?
a jos bih mogao i da zamolim coveka za skeniranu kopiju, ali znas, kad bolje razmislim, ne robija mi se zbog tvoje neobavestenosti... koja je pateticna, s obzirom na to da za ove akcije svako ozbiljnije zainteresovan zna manje vise sve sto je u clanku opisano.
 
sumnjivo lice:
Stoji.Stariji ucesnik slisaoc druge klase.To jest Zastavnik Dzemo :lol: Dzemo voli dzem ,Dzemo,...

a na ovu ostroumnu navijacku repliku mogu samo da dodam da se apaci vise po popravljenoj doktrini ne koriste u izrazeno brdsko planinskim podrucjima. ispravka je usledila nakon primene iskustava sa kosova gde su se "pokazali izrazito neefektivnim, kako u mogucnostima stratesko takticke primene, tako i u otezanim uslovima odrzavanja u punoj borbenoj gotovnosti" (izvinjavam se za rusizam, nisam siguran kako se prevodi)
 
JABUCHILO:
... ja sam ucestvovao. u citanju dokumenata vj koji evidentiraju rezultate obe ove akcije. ne ulazeci u detalje - obe akcije su izvedene, naneti gubici su opisani u dosta sirokom rasponu buduci da je nemoguce ustanoviti stepen ostecenja osim pri direktnoj eksploziji odmah nakon udara... cega je bilo sasvim dovoljno. eto. sta cemo sada?
a jos bih mogao i da zamolim coveka za skeniranu kopiju, ali znas, kad bolje razmislim, ne robija mi se zbog tvoje neobavestenosti... koja je pateticna, s obzirom na to da za ove akcije svako ozbiljnije zainteresovan zna manje vise sve sto je u clanku opisano.
Jabichilo niko ne negira akcije koje u izvedene.Za aerodrom kod Tirane ja sam cuo jos na terenu tokom bombardovanja i?Da li si cuo nekog sam Torentea da opovrgava akcije pilota?
 
Ne znam da li su nasi avioni bombardovali te aerodrome.........ali, poenta i nije u tome.......
I ako jesu, ne verujem da su naneli neke velike stete, a tek nikako nisu promenili tok i ishod rata..........

Poenta je na neverovatnoj hrabrosti nasih pilota, koji su opet, kao i 41. godine, spremno uzletali sa smesnim brojem aviona, u susret mnogo opremljenijem i brojnijem neprijatelju.....

Mnogi su na tim letovima i izginuli.......to su patriote, koje su eto , skoro zaboravljene od ove zemlje............To su pravi srpski junaci i oficiri......ponos svake nacije........

Uporedite te hrabre pilote, koji u izdrndanim "Orlovima"uzlecu na eskadrile F16 ........i onu pobegulju Mladica, kojeg ce istorija pamtiti po prvom ratnom zlocinu ,koji je srpski oficir pocinio........

A nigde na Knez Mihajlovoj ne videh majcu sa slikama pilota, ispod kojih pise "Srpski heroj".........kupio bi 10 komada.............. :evil:
 
slazem se, osim opaske za mladica, naravno. ;)
slava im.
sto se tice postovanja, to je pre svega stvar licnog izbora i interesovanja. nisu to sveci pa da im se stancuju ikone, to su junaci cija prica je dostojna toga da se potrazi i ispita samostalno, samo tako dobija prakticnu vrednost. mogao si recimo da kupis koji broj casopisa "Vojska", imao bi njihove slike, biografije i poslednje reci.
 
Kohen:
Ne znam da li su nasi avioni bombardovali te aerodrome.........ali, poenta i nije u tome.......
I ako jesu, ne verujem da su naneli neke velike stete, a tek nikako nisu promenili tok i ishod rata..........

Poenta je na neverovatnoj hrabrosti nasih pilota, koji su opet, kao i 41. godine, spremno uzletali sa smesnim brojem aviona, u susret mnogo opremljenijem i brojnijem neprijatelju.....

Mnogi su na tim letovima i izginuli.......to su patriote, koje su eto , skoro zaboravljene od ove zemlje............To su pravi srpski junaci i oficiri......ponos svake nacije........

Uporedite te hrabre pilote, koji u izdrndanim "Orlovima"uzlecu na eskadrile F16 ........i onu pobegulju Mladica, kojeg ce istorija pamtiti po prvom ratnom zlocinu ,koji je srpski oficir pocinio........

A nigde na Knez Mihajlovoj ne videh majcu sa slikama pilota, ispod kojih pise "Srpski heroj".........kupio bi 10 komada.............. :evil:
Bravo!
 
JABUCHILO:
a na ovu ostroumnu navijacku repliku mogu samo da dodam da se apaci vise po popravljenoj doktrini ne koriste u izrazeno brdsko planinskim podrucjima. ispravka je usledila nakon primene iskustava sa kosova gde su se "pokazali izrazito neefektivnim, kako u mogucnostima stratesko takticke primene, tako i u otezanim uslovima odrzavanja u punoj borbenoj gotovnosti" (izvinjavam se za rusizam, nisam siguran kako se prevodi)
Pa znas sta.Apachi po svim informacijam nisu ni ucestvovali u borbama na Kosovu.Zato ta tvoja teorija ne drzi vodu.U cemu je razlika izmedju apacha i drugih helikoptera?Nema je.apachi su izvikani.Borbeni helikopteri se ne prave samo za ravnice i te kako bi se on pokazao na Kosovu da su ucestvovali u borbama,medjutim tada bi pretrpeli i odredjene gubitke.E sada je pitanje sta bi bilo kad bi bilo.Bolje se pitaj da li je NATO zaista dejstvovao kako je mogao.I Jedno pitanje za tebe i ove sto sa pale na oruzje.Koja dva plana je imalo RV u slucaju agresije na nasu zemlju.Odgovori mi molim te
 
Ja bih da verujem ali neka se prezentuju neki konkretniji dokazi,natpisi iz strane stampe iz aprila 1999,sa nekih sajtova,dajte slike.....
Mislim lako je bilo napisati tekst,koji je i tema,meni je drug bio na granici ,na Kosarama i pricao mi je da su sa Batajnice leteli Galebovi,njih devet,poredjani jedan iznad drugog da ih ne otkrije nijedan radar i bombardovali aerodrom kod Tirane.
A ja i Jomini smo imali akciju protiv OVK;nabavili smo kamion,napunili ga sa explozivom,napravili remote upravljanje kamionom i zaleteli ga medju pripadnike OVK kod Orahovca,rezultat je preko 1000 poginulih pripadnika OVK i unisteno naoruzanje.
Sta,ne verujete?
 
PredatorBG11:
Ja bih da verujem ali neka se prezentuju neki konkretniji dokazi,natpisi iz strane stampe iz aprila 1999,sa nekih sajtova,dajte slike.....
Mislim lako je bilo napisati tekst,koji je i tema,meni je drug bio na granici ,na Kosarama i pricao mi je da su sa Batajnice leteli Galebovi,njih devet,poredjani jedan iznad drugog da ih ne otkrije nijedan radar i bombardovali aerodrom kod Tirane.
A ja i Jomini smo imali akciju protiv OVK;nabavili smo kamion,napunili ga sa explozivom,napravili remote upravljanje kamionom i zaleteli ga medju pripadnike OVK kod Orahovca,rezultat je preko 1000 poginulih pripadnika OVK i unisteno naoruzanje.
Sta,ne verujete?
Paja i Jara :D
 
iskander:
Otkud ti znas da li su Ameri krenuli ozbiljno ili nisu, sta ti znas sta je ozbiljan rat gde si ti bio i video svojim ocima kako oni ratuju. Pa sporazum (ne kapitulacija) je potpisan zbog takvih kao sto si ti, jer bi NATO sigurno gadjao samo civilne ciljeve, vojsku i nije mogao da nadje, a takvi kao ti ne bi mogli da podnesu ni dan vise od toga bombardovanja, prodali bi svoje dupe samo da se ne dira u njihovo dvoriste. Da su nasi preci branili Srbiju na taj nacin, odavno ne bi bilo ni Srbije ni Srba. Pravoslavna vera uci nas pozrtvovanju sa sebe i za drugog - "ljubi bliznjeg svog", - sta smo trebali - da kazemo e ovi ce da nas bombarduju, evo njima i Kosmet i Srbija, zabole nas za druge Srbe ja cu lepo da zivim u BG i bas me briga... To si ti i takvi kao ti - junacino...

Moronu nemas ni pojma gde sam ja bio za vreme tog bombardovanja,a bio sam na mestu gde sam vise znao nego sto ces ti ikada.Zato te price kako je neko cuo od nekoga da smo mi uradili to i to ,mozes dupe da obrises sa tim.I ja sam imao spisak preko 100 aviona koje smo mi navodno srusili i mesto gde su oboreni ali ni jednog od njih nisam video da su prikazali na Slobinoj tv,a to sigurno ne bi propustili.A da ne govorim o raznom extra naoruzanju koje su nam braca Rusi dali.A ono sto sam naucio u ovoj zemlji je da ne verujem nicemu sto nisam video.
Inace ja sam uvek mislio da su najvece srpske junacine ovi sto postuju iz USA,Kanade i ostatka Evrope.Zar nisu to uvek bile najvece patriote.
 

Back
Top