Molim za savet

urosss

Početnik
Poruka
13
Studiram pravni u bgd,ali razmisljam da nastavim skolovanje u 3. ili 4. godini u inostranstvu.
Zanima me koje su prednosti skolovanja napolju.
Koju zemlju bi mi preporucili za studiranje prava.
Jel ima neko takvih iskustava?
Da li se zahteva odredjeni prosek?
Da li ici na privatni ili drzavni?
 
Usudicu se da ti napisem par recenica,mada,ne toliko u vezi sa samim studiranjem ,ali sam sigurna da ces neku pouku i sam izvuci.
Vidim da imas ambiciju da ides negde u inostranstvo,a studije su kao stvorene za takve avanture.Nego,prvo i najbitnije,sam se raspitaj,dooobro se raspitaj o svim fakultetima za koje si zainteresovan,cak,sta vise,ako ti je neki fakultet posebno privukao paznju,zovi,jeste skupo,ali jbg,u pitanju je tvoja buducnost.Sledeca stvar,razgovaraj sa ljudima oko sebe,ali pazi koje komentare ces uzeti za ozbiljno.Postuj komentar svojih roditelja,jer,bez njihove podrske ce ti biti daleko teze,pogotovu ako te oni finansiraju.Sta pokusavam da ti kazem,ako uzmemo u obzir da si se dobro raspitao,odlucio si se za neki fax,100% si siguran da je to ono pravo,potrudi se da ubedis svoje u to isto,budi diplomata i pesnik u isto vreme.Sve ovo ti pricam,posto sam nedavno prosla pricu oko postdiplomskih sa svojim deckom,koji je otisao za Kinu pre 4 dana,kako bi studirao na Kineskom,ni manje ni vise!S tim,sto prvu godinu uci kineski,kako bi naredne 2-3 slusao magistarske studije.Nista nije moglo da ga pokoleba,tj.moglo je,ali on je toliko bio siguran u sebe i u ono sto zeli,na celu pricu je gledao ultra pozitivno,i,u svakom slucaju,kako god bilo,sve je to jedno fantasticno iskustvo,naravno,ako to sebi finansijski mozes da priustis.
Nadam se da te nisam previse ugnjavila.
Sve najbolje!
 
hvala,svaki savet je dobrodosao.meni jos uvek sve to izgleda daleko,mada u sustini nije tako.Sad si mi dala novu temu da razmisljam da li postdiplomske ili 4.godina?.
Osnovno pitanje za mene je koliko se dobija ako se coveek odluci za tako nesto.
 

Back
Top