SRPSKI NAROD: SLOVENSKO POREKLO

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
sintagma:
Možete li mi onda nešto objasniti ? Kako to da među pripadnicima srpskog naroda ima svega
16% gena eu19 odnosno slovenskog gena ?

Па'и сад ову науку:

1. Део једног народа пресели се у средину са нешто другачијим географско-климатским условима, док део остане ту где јесте.
2. Током вишевековног временског периода, услед генетских мутација и онога што називамо „прилагођавањем организма на природну средину“, настаје нешто измењен генетски материјал код оних који су се преселили и показује се као успешнији, те полако потискује стари, чиме се мења оригинална генетска структура.
3. Након више стотина (или хиљада) година, неко уочи физичке и генетске разлике између те две популације, и закључи да они, не само што више нису припадници истог народа, него да то никада нису ни били, већ је реч о асимилацијама, освајањима, масовним силовањима.

Као када би неко неком Петровићу, рецимо, рекао да није Петровић и да нема везе са својим прецима - Петровићима, јер је уствари само 50% Петровић, ако му је мајка из друге фамилије. Па да иде даље и да се досети да није ни 50%, него 25%, јер му је само деда по оцу Петровић, а богами ни 25%, него само 12.5%, јер му је само прадеда по мушкој линији Петровић, и тако унедоглед.

Закључак: ако имате неког претка којим се поносите, заборавите на то, јер немате ама баш никакве везе са њим, већ сте продукт мешања вашег оригиналног генома са страним утицајима из туђинских фамилија. А родбину и својту заборавите, јер делите само минорну генетску сличност - илузорно је да се уопште и називате „рођацима“.

А и што се тиче породице, и ту треба бити обазрив. Рођени брат? Мачку о реп ако је један од вас генетски сличнији очевој линији, а други мајчиној. Прво на ДНК-анализу, па онда да се види колики је степен братства, а колике разлике.

:?
 
Silent Bob:
Mozda si u pravu, ali nemozes da osporis da je slicnost frapantna, a i ko zna, mozda Pula zaista i znaci to sto znaci...

Ај' ево још нечег фрапантног „из рукава“, са странице http://www.geocities.com/CapitolHill/Lobby/7681/vocab.html :

"бумбар"-Chechen, meaning hornet. It has the same meaning in modern Serbian.

бумбар : bumble-bee

"Ђубре"-Lezgin for sheep dung; it means "garbage" in modern Serbian.

Позајмљеница из грчког (копрос); изворно српско је -смеће.

"сукња"-short skirt in Serbian resembling the Eastern Caucasian sukban, meaning "low cut dress".

српски: сукно; руски: сукно

"чукати"-to hit; a noise made by hitting. "Chuknuo sam ga u glavu". From the Eastern Caucasian "chuk", ie: "hammer".

Мада ми је прва реакција на „чукати“ била изненађење како нису додатно копали по „српским“ речима типа: зврндов, стрмопиздити, пичити, бамбусати и сл., ипак пре мислим да је то метатеза од -куцати. Мада, ко зна...

"шарање"-scribbling. From the Lezgin word "paint".

Опет пре у вези са руским -шаритb и -шаркатb, јер -шарати и нема везе са бојадисањем: шарати се може и по земљи и по песку.

"Цинцари"-Aromanian shepherds; their name in Serbian comes from the Chechen Tsinzhidj, meaning "sheep".

:confused:

"сећи"-verb meaning "to cut" in Chechen and Serbian.

Корен -сек постоји у свим словенским језицима, са све изведеним -расећи, -просећи итд.

"мрко"-dark, smokey; simmilar to the Georgian "muri" also meaning "smokey".

мрк - мрак. Какво „мури“, што још ни не значи „тамно“, него -димљиво, магловито...

"капа"-Serbian and Lezgin for "hat". In Lezgin the word "kapa" is reserved for fur hats only.

Engslih> -cap = капа. Иначе, „крзнена капа“ се на српском зове шубара.

"широко"-pronounced "shiera" in Ingush, meaning "wide" just as it does in Serbian.

Руски: -широко.

"ђиха ђиха" a manner of encouraging animals to move is by modern Georgian and Chechen peasants who pronounce it "Gya Gya!" like their modern Serb counterparts.

Ђи-хааа! Та ни налик америчком -yee-ha! 8-)

"џуџа" (dwarf) is still used by the Avars of Dagestan.

Џуџа?! Никад чуо у животу. :confused:

"доста" (enough) is a pure Chechen word pronounced "doxxa".

Чисто чеченско "doxxa" (ма како се то читало), и нечисто словенско -доста... :roll:

Овај списак речи је нечија зајебанција и ништа више. Пази ти констатације без икаквог објашњења: „чиста чеченска реч doxxa“. Ма, дај...

"качамак" is a modern Serbian dish which in Chechen "kacha" means "food".

Руски: -каша... Идемо даље:

"закачи" means in Serbian to climb on something. It comes from the Eastern Caucasian word "kaichi" (to go up).

И руско -качитb, са истим значењем ("to go up").

"топло" meaning "warm", simmilar to the Georgian "tipli" also meaning "warm".

Ма, дај... А руско -топло и -топлота?

грип: meaning 'flu' in Serbian and Chechen.

Јоооооој!!!!111!1!једанаест!!! Па грип је медицински термин за прехладу и назеб, од француске речи -грип!

Кажем ја - зајебанција.

"легнути"- to lie down; may come from the Chechen 'lyega' meaning 'to fall'.

Legen, итд.
 
Silent Bob:
Mozda si u pravu, ali nemozes da osporis da je slicnost frapantna, a i ko zna, mozda Pula zaista i znaci to sto znaci...

Надам се да овде ниси био озбиљан, јер узети те будалаштине за озбиљно има исто толико смисла колико и озбиљно схватити ону пародију на Деретића о сеобама од Чада (чађ), Најробија (најбоље робље) и Сахаре (сухара), до Отаве, Аљаске (аласка, рибарска земља), Манитобе (мани то, ба) и Небраске (небратска). :lol:
 
SerbiaUnited:
E cika Kursula bi se u grob prevrnuo da ima internet i cita Crow-ove i Wilkolakove nebuloze o sprskom poreklu. C C C

U razgovoru sa organizmom koji je ovde poznat po imenu SerbiaUnited nikada nisam pomenuo poreklo Srba, niti sam osporio da smo slovensko pleme!

Organizam United, inace po svoj prilici Turcin sa zescim kompleksima, se, odkako je dosao na forum vrlo ruzno ophodi prema drugim forumasima. Isti organizam je poznat po tome sto ume na pocetku da se brati sa nekim, a posle tog istog da pljuje!

Isti taj organizam je davao izjave tipa "Sta je koga briga sto neki Janko nije primio platu" kada se govorilo o decentralizaciji. Isti taj organizam verovatno svoj veselo dupence vrti u nekoj fotelji koje su mu kupili mama i tata od "posteno stecenog novca". Truli kapitalisticki organizme!

Organizam United je po svoj prilici i veliki postovalac Seretica i drugih, slicnih likova!

Bio si Turcin, ostaces TURCIN! Komplekse leci negde drugde i idi u Tursku jer te tamo zovu Nemac! Mozda ces bolje razumeti, sikter!
 
Bogart:
Надам се да овде ниси био озбиљан, јер узети те будалаштине за озбиљно има исто толико смисла колико и озбиљно схватити ону пародију на Деретића о сеобама од Чада (чађ), Најробија (најбоље робље) и Сахаре (сухара), до Отаве, Аљаске (аласка, рибарска земља), Манитобе (мани то, ба) и Небраске (небратска). :lol:
Ja nemam blage veze Ruski...
 
Silent Bob:
Ja nemam blage veze Ruski...



... а вероватно ни неки други словенски језик ( да се закључити из твојих порука).


свако ко хоће озбиљно да се бави словенима морао би да зна барем руски и још један словенски језик( на пример, срби би могли да уче српски, видим да је знање очајно).


е да, није доказано ни да је срб реч словенског порекла, као што није ни доказано да је сарматска( а тешко да ће и бити).
 
Marqueaux:
... а вероватно ни неки други словенски језик ( да се закључити из твојих порука).


свако ко хоће озбиљно да се бави словенима морао би да зна барем руски и још један словенски језик( на пример, срби би могли да уче српски, видим да је знање очајно).


е да, није доказано ни да је срб реч словенског порекла, као што није ни доказано да је сарматска( а тешко да ће и бити).

evo ti mapa sarmatskih plemena onako kako su je zabelezili persijanci i grci 8)

1729.jpg
 
Marqueaux:
... а вероватно ни неки други словенски језик ( да се закључити из твојих порука).


свако ко хоће озбиљно да се бави словенима морао би да зна барем руски и још један словенски језик( на пример, срби би могли да уче српски, видим да је знање очајно).


е да, није доказано ни да је срб реч словенског порекла, као што није ни доказано да је сарматска( а тешко да ће и бити).
Pa, kad god se sporazumevam sa nekim Rusom sporazumevam se Engleskim... I onako ce nasim praunucima Engleski biti maternji, a Srpski nece ni znati...

E, jbiga... mi se ovde ocigledno sporazumevamo na esperanteu...

Rec Srb na Sarmatianskom znaci covek...
 
Bogart:
Опет пре у вези са руским -шаритb и -шаркатb, јер -шарати и нема везе са бојадисањем: шарати се може и по земљи и по песку.

Szary - pl (čita s šary, gde je y poluglas tj. muklo e) na poljskom znaci - sivo. Otuda verovatno i naziv za ribu šaran u oznaci sivkast. Ovo je samo pretpostavka.
 
То што се са Русима спразумеваш на енглеском и није баш похвално, а и овде је реч о изучавању славистике и понављам да је знање бар два словенска језика, од којих је један руски НЕОПХОДНО за изучавање исте.



Имена језика пишу се малим почетним словом. Баш лепо што пресликаваш енглески правопис кад пишеш српски, но време наших праунука још није дошло.

И не општимо на есперантеу него есперантом.

Оно за српски није било речено напамет, а ако желиш образложење јави ми приватном поруком.
( Узгред, ја ништа не причам напамет или јер ми се чини, а објективност и реалност су, како ми бар кажу, моје најупечатљивије особине, што би можда било корисно да знаш.)
 
Normalno, slovenska krv. Secas se one price o tetkici u vozu.
Ovi ne-sloveni su mnogo prgavi!!!

posetite ruski sajt:
BROTHER SLAVS
Slovensko jedinstvo
Izvod iz sajta>
Brothers Slavs newspaper - the site of Slav unity of Russia and Serbia from Lugansk in Ukraine - welcomes you!!!!

Sledeci sajt
www.slavophilia.com
U OBLIKU FORUMA!
Idite na stranu OBAVESTENJA gde postoje izvestaji o dogadjajima u
SLovackoj, Rusiji, Hrvatskoj a koliko sam primetio najvise u naravno S-R-B-I-J-I

Postoji mnogo privatnih sajtova
recimo http://mixile.tripod.com/

http://ccat.sas.upenn.edu/slavic/
Univerzitet u pensilvaniji

http://ls.berkeley.edu/dept/slavic/
Odeljenje za SLOVENSKE JEZIKE (naravno i srpski)
BERKELEY USA
 
EVO MALO O SLAVENI JEZIKU

Slavëni is a special North Slavic constructed language for Pan-Slavic use. There are four more languages - Vozgian (by Jan van Steenbergen), Našica (by Jan Havliš), Sevorian (by James Campbell) and my Seversk - in the same group. But you are wrong if you think these languages are alike, as it is in case of spoken Slavic languages from the western (Czech, Slovak, Polish, Upper Sorbian, Lower Sorbian, Kashubian and extinct Polabian), southern (Slovene, Croat, Serbian, Bulgarian, Macedonian and Old Slavonic) & eastern (Russian, Belorussian, Ukrainian and Ruthenian) group. Be sure they are unique. Learn Slavëni and make it a spoken language!

http://www.sweb.cz/ls78/slaveni.htm

SLAVËNI ENGLISH CZECH POLISH SLOVAK SERBOCROAT BULGARIAN LACH
Boh God Bůh Bóg Boh Bog Bog Bóg
pravda truth pravda prawda pravda istina istina pravda
svetlan Monday pondělí poniedziałek pondelok ponedeljak ponedelnik pyndźałek
klenjan Tuesday úterý wtorek utorok utorak vtornik vtorek
rastilan Wednesday středa środa streda sreda srjada střoda
soncan Thursday čtvrtek czwartek štvrtok četvrtak četvărtăk čvortek

slaveni-flag.gif

SLAVENI ZASTAVA
 
Marqueaux:
И не општимо на есперантеу него есперантом.
E, jbiga... mi se ovde ocigledno sporazumevamo na esperanteu...

E, jbiga... mi se ovde ocigledno sporazumevamo na esperantnom...

Meni prvo zvuci lepse, ali ako ti kazes...
( Узгред, ја ништа не причам напамет или јер ми се чини, а објективност и реалност су, како ми бар кажу, моје најупечатљивије особине, што би можда било корисно да знаш.)
Hahahahahahahahahaha....

@Serbia United: Tako je brate Slovenu, tako je rodu najmiliji, tako je! Zivela Slavija dole Srbija! Ziveli Sloveni, smrt Srbima....

Kao i sto sam rekao: u avataru imas Srpsku zastavu (kladim se da nemas blage veze sta ta zastava predstavlja....), a da se stvara neka nova Slavija ti bi prvi glasao za DA. Ti si lazni patriota i licemer! Blatis to ime koje imas u niku, jer bi ga (ces ga) odbaciti prvom prilikom! (da nema zabune: prvi deo njegovog nika)

Zaboravio sam da se osvrnem na tetkicu: Jel' ona neki istoricar ili naucnik kad se k'o pijan plota drzis nje? Jadnica bila slucajno u vozu i sad je ona najveci genije...
 
Marqueaux:
Двоглави орао се појавио јер је орао био потпуно симетричан, осим главе, па се неко сетио да то поправи.

Није поправио него је променом краљевина Зете и Рашке које је Немања ујединио у једну, морао је и орао, по хералдици, добити и другу главу да би престављао једноправно обе краљевине или државе

Вујадин
 
Meni je najinteresantnija stvar (ma koliko ne-voleo hrvate), poshto sam chachkao po njihovim sajtovima sledecha:

Njihovi kvazi-nauchnici (u vreme "danke deutchland"-a) su takodje vrsili neke analize DNK i to tako, i utvrdili da ni kod njih preovladava GERMANSKI gen.tip a kod nas takodje ovi na sajtu ubacuju neke pa LATINSKE verzije.

Zakljucak: govorimo istim jezikom, skoro isto izgledamo, ma koliko se furao njihov europizirani mentalitet njihovi navijaci,politicari,vojska i dr. su sto puta dokazali mentalitet slichan nashem.
ALI!!! po nekima mi smo "latini" oni su "germani"!!!!????

To je jedan dokaz o jednoj velikoj zabludi o kojoj neki teze u poslednje vreme (uticaj rata, nemashtine). Svako zeli da promeni sve, pa chak i svest o poreklu, kao shto se menjaju politicke partije.


Marqueaux:
Па тај славени изгледа прилично тешко, али је зато словио нешто што заиста функционише.

www.slovio.com
Ovde imate i zanimljiv forum i newsletter: Slavic political discussion

Zanimljivo, Vukova pravila. Bar mislim da su i ako se Marko ne slaze. Treba da malko da prouchim, nisam se time bavio :D
Naravouchenije: kada se glasalo za okruglim stolom o prihvatanju esperanta umalo nije izglasan predlog da srpski jezik bude osnov istog.
 
Neshto sam se setio. Kada sam bio u poseti baki moje devojke u jednom selu, ona mi je rekla "gle kak'i si plav k'i da se neki ant". Posto znam da ne zna engleski i da nije pod ovim ant mislila na mrava setio sam se da se u istorijskim knjigama pored Slovena uvek zajedno sa njima pominje i narod ANTI.
Po Corovicu oni su dolazili u dodir sa Vizantijom, pokusali da prodru na krajnji jug isto kao i mi Srbi ali posle bezuspesnih pokusaja vratili se na sever i potpuno se sjedinili sa slovenima.
Da li zna neko nesto o njima?
 
Ma nije nego.
imam kartu dete!
... Pishe A N T I pored S L O V E N I

Nisi chitao istoriju u osnovnoj shkoli

Corovic>
Geman je bio čovek jače vrednosti i uživao je dobar glas; naročito su ga se pribojavali Anti i Sloveni, protiv kojih je ranije s uspehom ratovao na Dunavu

Istočno od Slovena po Jordanu žive Anti, a zapadno od njih Venedi. I jedni i drugi su u stvari Sloveni tj. istočni i zapadni Sloveni.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top