Engleski buldog

Zdravo! Juce sam kupila buldoga starog 7 nedelja,rekli su mi da svako jutro treba da ga umivam,da mu brisem bore na licu..e sad zanim me,da li je za to dovoljna samo voda,jer neki ljudi su mi rekli da moze i sa hidrogenom 3%, a plasim se da mu to ne isusuje njusku...tako da bih vam bila zahvalna na pomoci..
 
Zdravo! Juce sam kupila buldoga starog 7 nedelja,rekli su mi da svako jutro treba da ga umivam,da mu brisem bore na licu..e sad zanim me,da li je za to dovoljna samo voda,jer neki ljudi su mi rekli da moze i sa hidrogenom 3%, a plasim se da mu to ne isusuje njusku...tako da bih vam bila zahvalna na pomoci..



Caos, nemoj sa hidrogenom, moze i da mu nasteti u bilo kom pogledu,jer su oni jako osetljivi, kao male bebice su, uzmi obican caj od kamilice i umoci u gazu i nezno i lagano mu predji nekoliko puta,i to je to,ne moras svako jutro da to radis, mozes u nedelju 1 ili 2 puta,jer moze i to da mu zasmeta... :) pozdrav Nikola
 
Pa dobro, psi se linjaju, buldozi tu nisu izuzetak. I plisanu lutku da nabavis, u odredjenoj meri ce se linjati i to je normalno, bas kao sto i nama opada kosa. Ko nije spreman na to, ne treba ni da nabavlja zivotinju.
 
 
Zdravo svima,nedavno sam kupio malog Engleza,uzgaivač mi je rekao da mu umesto vode dajem čaj od nane.Šta vi mislite o tome?

To ti je verovatno preporucio zbog gasova. Nemoj to da radis, normalno je da brahicefalicni psi imaju gasove, vece probleme mozes da mu napravis cajem nego ako ga pustis da bude "nekulturan", sto mu je i u prirodi.

BTW, nisam sigurna da si dobro kopirao link, pokusala sam bez IMG koda da pogledam sliku ali ne "radi".
 
Za engleske ne znam, ali mislim da u vecem broju slucajeva jeste... vestacko osemenjavanje, ne oplodnja, ali to je vec strucna terminologija. Ne bih da ispadne da reklamiram ikoga ali znam da je jos pre 15tak godina moja bivsa komsinica vodila svoju skotsku terijerku i njenog nesudjenog decka (nije htela prirodno da se upari s njim, bila zaljubljena u dodza iz kraja) kod Novaka.
 
Magas je odlican hirurg, gledala sam kojom brzinom radi i pod kojim pritiskom. Ali za VO nisam znala da radi, raspitaj se jos malo. A Novaci su... Novaci. :D Dve generacije veterinara, otac, sinovi i snaje vode kliniku i stvarno si potpuno nova u tome ako za njih nisi cula. ;) Jos je u onoj staroj emisiji o ljubimcima prilagodjenoj i deci i roditeljima Slobodan vodio rubriku Moj veterinar, a Denis i Nikoleta objavljuju radove u strucnim i hobistickim casopisima, ne znam da li Denis i dalje saradjuje sa emisijom Klinika VET na RTS2... Nikoleta je specijalizirala ginekologiju i akuserstvo, ako se ne varam.
 
ljudi hteo bih da postavim pitanje zna li neko do koljliko godina se sme pariti zenka engleskog buldoga ????? da pojasnim dobio sam zenku od druga koji odlazi u inostranstvo ali je malo stara tj ima osam god on nije mogao a je cuva a meni je zeljada imam buldoga od malena pa bih voleo da je parim cisto da imam stenca za sebe i da dam bratu i... ako iko zna nesto o ovome molim vasw da mi javite ja bih voleo da je parm ali neznam hoce li joj skoditi ako hoce nista od toga posto sam je mnogo zagotivio :)
 
Ne znam do kad smeju da se pare ali znam da u malom procentu ostaju prirodno skotne, nego uglavnom mora da se placa vestacko osemenjavanje a kasnije imaju problema i sa stenjenjem, ostene najcesce jedno stene i to carskim rezom.
 
imam jedno pitanje za vas koji imate engleskog buldoga :)
moja je stara ni 2 meseca, i nikako da nauci gde da piski i kaki zivimo u stanu, po celom stanu se to obavlja, par puta je mozda na pelenu, ostalo sve gde sedne i to je to... jel imate neke savete oko toga kako da je naucim? :)
p.s. probala sam i sa kapima, al ih ne ferma mnogo :D
 
Pozdrav svima :D Kupujem malog engleskog buldoga kao poklon, pa bi bilo super ako bi mogli da me uputite, ako znate, od koga bi mogla da ga kupim da bude zdravo i na neke stvarcice na koje treba obratiti paznju tokom kupovine te rase. :D
 
Pozdrav svima :D Kupujem malog engleskog buldoga kao poklon, pa bi bilo super ako bi mogli da me uputite, ako znate, od koga bi mogla da ga kupim da bude zdravo i na neke stvarcice na koje treba obratiti paznju tokom kupovine te rase. :D

Ja bih ti savetovala da prvo pitas tu osobu kojoj poklanjas psa kakvog psa zeli i da li ga uopste zeli, a engleskog buldoga ne bih kupila ni sebi, niti bilo
kome preporucila. Francuski je vec druga prica,:)

Engleski je cesto boolestan, ima problema sa disanjem, jednostavno je to pas samo za izricite poznavaoce i ljubitelje ove rase, a to nismo ni ti ni
ja, a sigurno ni osoba kojoj poklanjas to stene.

Razmisli o franacuskom, oni su pravi psi, radoznali, zivahni, veseli, bez trunke agresije, usput i jako atraktivni psi.
 
Zeleo bih da pitam nekog ko je iskusan sa Engleskim bldozima...
Sta mislite o ovom kucetu? https://www.kupujemprodajem.com/Engleski-buldog-14053789-oglas.htm?filter_id=
Kako sam se cini...

Prelepo izgleda, uzmi ga ako zelis tu rasu.
Cena je zaista jako niska, pretpostavljam da je stene bilo skuplje, a ocigledno je iz odgajivacnice koja se ozbiljno
bavi uzgojom te rase.

Meni inace padne mrak na oci( nema veze s tobom:)) kada vidim da odgajivaci prodaju stence cak i deci.

Obavezno ga uzmi, ali nemoj posle dve nedelje i ti da ga nudis za 250 evra.
 

Back
Top