EROTSKI RECEPTI

A

anakin

Gost
evo mene, potaknuta pitanjem sta spremiti kad vam decko/devojka dodje na veceru (ili ostane na dorucku).
hrana moze biti fantasticna predigra....a neki zacini i kombinacije namirnica zaista deluju afrodizijacki..

za pocetak jedno slatko jelo:

Pohovane banane prelivene medom i cokoladom

sta treba:
1 kg zelenkastih banana
2 jaja
kasika, dve brasna
solja mleka
ulje
secer
med
preliv od cokolade (kupovni ali moze i domaci)

izlupati jaja, dodati brasno da se napravi testo pa uliti mleko, postepeno uz mesanje da se napravi malo redje testo (dakle, ne supica kao za palacinke ali ne ni testo za hleb....nesto izmedju). tu dodati kasicicu secera.
banane iseci uzduz pa na pola (da se dobije cetiri dela od jedne banane) i uvaljdati ih u brasno.
dobro zagrejati ulje u dubljem tiganju (recimo pola soljice za kafu).
one isecene i uvaljane u brasno banane, ubacivati u testo, lagano vaditi viljuskom, malo ocediti od suvisnog testa i pravo u vrelo ulje. prze se jako kratko, najvise 3 minuta....kad dobiju braonkastu boju, gotove su!

e sad, te tople banane staviti na tanjir, preliti medom i cokoladnim prelivom. moze se pored staviti i sladoled, kao sok terapija (ono vrelo a sladoled leden).
moze se posuti i cimetom.....

PS. paziti da se banane ne raspadnu kad se vade iz testa i sve ovo treba raditi sto brze da se banane ne ugnjecave.


slede slana jela, da kompletiramo popaljivacki meni :oops:
 
evo jedno predjelo (koje moze da prodje i kao glavno jelo) i jedna salata!


-----Slatko-ljuta pileca krilca ------

8 (a moze i vise) pilecih krilaca skuvati u supi (sto znaci kuvati sa sargarepom, lukom, celerom, malo vegete).
izvaditi, ocediti i poredjati u nauljen pleh.

sos:
zagrejati kasiku ulja u tiganju, staviti supenu kasiku secera i sacekati da se karamelizuje (treba da pozuti, ali ne sme da gori). dodati djumbir (u prahu, ima kod nas), paradajz sos (Tomatino je dobar), ljutu seckanu papricicu i tabasko-sos (mada moze i bez njega). malo ukuvati da se zgusne, pa preliti preko krilaca (na svako krilce po kasiku). preko svakog krilceta staviti kasiku bagremovog meda, ubaciti u rernu(na 200 C) i zapeci (10-15 min). med malo pocrni tokom pecenja ali to je normalno.

jesti prstima i umazati se kao svinja!!! ili uzeti cinijice (za svakog gosta po jednu, dakle dve :wink: ), napuniti ih mlakom vodom, u svaku staviti krisku limuna i u njoj prati prste tokom jela (da ne bi bas mastili case i slicno). ovo je elegantna varijanta ali meni licno malo snobovska. mada, ko voli da ostavlja utisak.....
ja sam za umazanu varijantu :wink:


----Salata od piletine i ananasa---- (bas sam nesto u fazonu piletine ovih dana) - ovo je jednostavno!

skuvati pilece belo sa koskom (dugo se kuva, ne sme da ostane zivuljavo). ohladiti (u hladnoj vodi), odvojiti od koske i iseckati najsitnije moguce. uzeti konzervu ananasa, iseckati ananas jos sintije, osediti od suvisnog soka. koliko treba ananasa, to zavisi od ukusa. meni je ok na jedno belo pilece, 2/3 konzerve ananasa.
pomesati pile i ananas, posoliti, dodati majonez i pavlaku u dovoljnoj kolicini da se sve pomesa (meni je lepse kad ima vise majoneza od pavlake, ali eksperimentisite). dodati beli biber(ne dodavati crni biber jer onda to izgleda kao su salatu napali insekti, bljak. mora da ostane svetlo!) i ohladiti. na vrh salate poredjati preostali (neiseceni) ananas.
 
----Kruske u vinu----

6 lepih krusaka (tvrdjih)
pola litara vina (nekog aromaticnog, sladjeg)
100 gr secera
korica limuna
cimet
2 kasike meda
nekoliko suvih sljiva, suvih smokava, polutke oraha, kockice kanidiranog voca

vino prokuvajte sa secerom, cimetom i limunovom koricom.
kruske pazljivo oljustite da im ostane drska i skuvajte ih u vinu i seceru da omeksaju. izvadite kruske pazljivo na tanjir a u vino dodajte suve sljive, smokve i kuvajte jos malo (trebalo bi da se malo zgusne). kad se prohladi, dodajte med i skroz ohladite.
prelijte preko krusaka, sa sve sljivama i smokvama a odozgo stavite orahe i kandirano voce.
 
anakin:
----Kruske u vinu----

.

Ima li neki recept na koji mogu da povratim zeninu ljubav i da je malo oborim s' nogu. Volim da kuvam i mogu almost everything, pa mi daj neki recept na koji da povratim u moj svet jednu blizancicu. Super su ti recepti i bas i se svidja sto volis da kuvas. Volim i ja i mnogi mi zameraju kako sam razmazio zenu ali sta da radim, kad volim da kuvam.
Evo jedan kratki:
Brokoli (300gr.) obaris u vreloj vodi( ne duze od tri minuta kuvanja), onda ga proprzis na jako malo ulja i senfa ne duze od 2 mnuta i dodas malo balzamovog sirceta pre posluzenja i prelijes maslinovim uljem, ali malo samo. Posolis sa jednim prstohvatom soli i dodas mu polukuvanu sargarepu. Prijatno. Ako ima neki recept za povracaj ljubavi posalji mi na mail..
 
ok...
necu na mail, pisacu ovde.
evo predloga!

Piletina/teletina u:
1) kokosovom mleku
2) kari sosu sa grodjem
3) praziluk + vino + jabuke
4) pileci paprikas sa dunjama (joj sto ovo volim, Vojvodina rules!)
5)na kineski nacin (povrce, soja sos, kari, mandarine)
6) ananas + soja sos
7) e sad perverzija! suve sljive, bademi, crno vino.

predlazem ti ove sumanute kombinacije(reci koji recept da napisem) ali ako ti zena ne voli ovakvu hranu, reci da napisem nesto normalnije.

da, obozavam da kuvam....i ovo su ugl. moje izmisljotine (ili preradjene vec postojece), proverene na meni (ziva sam, zivaa!!)
 
anakin:
ok...
necu na mail, pisacu ovde.
evo predloga!

Piletina/teletina u:
1) kokosovom mleku
2) kari sosu sa grodjem
3) praziluk + vino + jabuke
4) pileci paprikas sa dunjama (joj sto ovo volim, Vojvodina rules!)
5)na kineski nacin (povrce, soja sos, kari, mandarine)
6) ananas + soja sos
7) e sad perverzija! suve sljive, bademi, crno vino.

Mozes li da napises kako se pravi taj pileci paprikas sa dunjama ... i jel ovo pod 7 isto neki recept ili ? Hvala na idejama. Ja inace ne kuvam, ali mislim da cu uskoro svog dragog iznenaditi nekim od ovih recepata.

predlazem ti ove sumanute kombinacije(reci koji recept da napisem) ali ako ti zena ne voli ovakvu hranu, reci da napisem nesto normalnije.

da, obozavam da kuvam....i ovo su ugl. moje izmisljotine (ili preradjene vec postojece), proverene na meni (ziva sam, zivaa!!)
 

Back
Top