Sta je pravi MLM?

Zokino daj prijavi se sam da te ne apse pred ljudima .
U stanu stanuje neka porodica ,nema firme ni prostorija .
Daj izveštaj i demantuj me da niste piramida .
Krsis zakon .
Drago mi je da sam te iznervirao pa da najzad pokazes pravo lice .

Sta je neistina firma je registrovana u stanu?
Vi ste piramida?
Nema nikog ko je zaradio ?
Gde su vam veliki ugovori?Biz 300 nije ugovor to svako može da dobije ko ima 300 zaposlenih
Šta je desilo u Mađarskoj sa vašom šemom?Kako su im plenili imovinu reci ljudima
Ma daj brate provalili smo vas reci iskreno varamo mi smo piramida radimo nelegalno .
Javi se u firmu u ponedeljak pa vidi gde su šefovi
 
Demantuj ovo

"Piramidalna trgovina, u smislu ovog zakona, predstavlja trgovinu kojom se kupcima omogućava kupovina robe ili usluge isključivo od lica uključenih u lanac ili mrežu preprodaje robe ili usluga (članovi mreže), i to kada prodavac uslovljava kupovinu:
1) obavezom plaćanja članarine ili druge naknade organizatoru mreže ili drugom članu mreže;
2) obavezom kupovine iste ili druge robe u količini ili vrednosti za koje prodavac zna ili mora znati da su nerazumno visoke;
3) obavezom nalaženja drugih lica koja će se baviti preprodajom robe iz ponude prodavca, ako je pravo na nagradu za nalaženje tih lica uslovljeno prethodnim plaćanjem ili davanjem posebne naknade prodavcu"

Dakle, može biti bilo koji od ovih uslova, a ne kumulativno svi , u ovom slučaju, potrošač ne plaća članarinu na ruke, nego prilikom potrošnje: kada kupi nešto sa popustom, deo keša ide SCNET firmi (recimo 1-3%), a deo potrošaču. Isto i za one koje je on našao, procenat uzima firma i oni koji su uveli "potrošača", a procenat samom "potrošaču" koji je našao novog klijenta (kao u piramidi).
 
Demantuj ovo

"Piramidalna trgovina, u smislu ovog zakona, predstavlja trgovinu kojom se kupcima omogućava kupovina robe ili usluge isključivo od lica uključenih u lanac ili mrežu preprodaje robe ili usluga (članovi mreže), i to kada prodavac uslovljava kupovinu:
1) obavezom plaćanja članarine ili druge naknade organizatoru mreže ili drugom članu mreže;
2) obavezom kupovine iste ili druge robe u količini ili vrednosti za koje prodavac zna ili mora znati da su nerazumno visoke;
3) obavezom nalaženja drugih lica koja će se baviti preprodajom robe iz ponude prodavca, ako je pravo na nagradu za nalaženje tih lica uslovljeno prethodnim plaćanjem ili davanjem posebne naknade prodavcu"

Dakle, može biti bilo koji od ovih uslova, a ne kumulativno svi , u ovom slučaju, potrošač ne plaća članarinu na ruke, nego prilikom potrošnje: kada kupi nešto sa popustom, deo keša ide SCNET firmi (recimo 1-3%), a deo potrošaču. Isto i za one koje je on našao, procenat uzima firma i oni koji su uveli "potrošača", a procenat samom "potrošaču" koji je našao novog klijenta (kao u piramidi).
Aobjasni mi poslovanje u nekoj firmi,iznad svih je direktor,pa svi ispod,jel to nije piramida ? Ovde imas mogucnost da napredujes,a u firmama ne....ali to je Srbija,zemlja sa milion selektora,sa milion doktora,milion predsednika...milion ekonomista,velikih poznavalaca menadzmenta,marketinga.......
 
Aobjasni mi poslovanje u nekoj firmi,iznad svih je direktor,pa svi ispod,jel to nije piramida ?

Direktor ne "valja neku robu" ispod cene sefovima, a ovi ne "valjaju neku robu" ispod cene sljakerima, sljakeri ne "valjaju neku robu" portirima.

Da si punoletan znao bi da u firmi svako ima svoje radno mesto i da niko nije iznad ili ispod.
Postoje samo bolja i losija radna mesta, u zavisnosti od strucnosti, spretnosti i plate.

Piramidu je izmislio Ponzi, a precizno je definisao Krivicni Zakon Republike Srbije.
Gradjenje piramide sa vrha ili dna, svejedno, je krivicno delo, za koje je predvidjena zakonska kazna.

Ne postoji "pravi" ni "krivi" MLM. Svaki je piramida.
U njoj svako valja neku robu ili nudi neke usluge u zamenu za novac i poene (vecu proviziju).
Gde ce otici svet u kome svi nesto trguju a niko ne proizvodi? U koorac, dragi gledaoci. Van njega ce ostati samo oni koji proizvode, Kinezi.
Ne treba krsiti zakon, nego ga menjati.
 
Poslednja izmena:
Svako ima svoje misljenje, ima prava na to.Ali u svakom poslu moras imati strpljenja i moras biti jako uporan kako bi dosao do nekog cilja, ukoliko nemas ni jedno ni drugo MLM nije za tebe. Primera radi, ja sam skoro poceo u jednoj jako stabilnoj firmi koja je MLM ali ne klasicni jer neradis nikakvu direktnu prodaju, vec samo reklamiras njihov sajt preko interneta a njihovi instruktori vrse prezentaciju firme preko neta, upoznavaju te sa proizvodima i mogucnostima koje imate poslujuci sa njima. E sada vi zamislite koliko je INTERNET veliko trziste. Moja firma je za samo dve godine prosirila svoje poslovanje u 22 zemlje, a to vam je trziste od preko 300 000 000 korisnika interneta. To moze biti jako unosan posao ukoliko si strpljiv i uporan jer sve zavisi od tvoje predanosti reklamiranja tog sajta, a provizije su im odlicne.
I naravno ako vas zanima mozete nas posetiti OVDE popunite formular potpuno besplatno i dobicete ma e-mail pozivnicu za webinar koji se odrzava preko interneta, gde cete moci dobiti vise informacija o svemu sta god vas zanima.Ili ako hocete da saznate nesto vise o tome bez popunjavanja tog ionako besplatnog formulara mozete to uciniti OVDE
A vi sto radite u propalim firmama niste vi krivi za to nego drzava, zasto onda sedite skrstenih ruku, i internet koristite samo radi zabave ili mozda druzenja i dobijanja korisnih informacija, kada mozete uz sve to BAR POKUSATI NAPRAVITI NEKI POSAO I ZARADITI NESTO.
Toliko od mene, ako vas jos nesto zanima slobodno pisite na daliborsljivic@gmail.com, ili me kontaktirajte preko facebooka DALIBOR SLJIVIC
 
Hvala vam na informacijama o MLM marketingu... nadam se da ce veci broj ljudi shvatiti kakve su sanse ovog posla i poceti intenzivno da se bave ovim jer je to posao buducnosti! jedino je vazno da se krene na vreme kako se ljudi ne bi bavili mreznom prodajom vec pravim mreznim marketingom.
 
Interesantno je da ljudi poistovećuju MLM sa firmama koje posluju na taj način.
To je kao kada bismo rekli da je klasičan posao prevara zato što nas je poslodavac prevario i nije isplatio platu ili nam je dao otkaz. I zbog te jedne firme smatramo da klasičan sistem ne funkcioniše.
MLM je legalan sistem, funkcioniše u svetu više desetina godina (u Americi se izučava na fakultetima) i radi na principu širenja mreže. A da bi se mreža širila, mora da se radi i mora postojati proizvod koji ljudi žele da kupe.
Ako za sebe kupujete proizvod koji vam se sviđa onda je to obostrano zadovoljstvo.
Ako kupovinom tog proizvoda preko MLM-a umesto u klasičnoj trgovini možete i da zaradite, to je onda i obostrana korist.

Stvar je u tome da ste u MLM-u samozaposleni, radite svoj privatan biznis u vidu franšize sa sistemom koji obezbeđuje proizvod i logistiku.
Ako biste to radili 40 sati nedeljno i 40 godina, ne biste na kraju završili sa bednom penzijom nego sa daleko većim prihodima.
Ali ljudi žele odmah da počnu da zarađuju, a neće da rade i brzo odustaju.

Bilo koji privatan posao da započnete, morate da ulažete novac i vreme. Ako prve godine prođete bez gubitaka to je već uspeh. Niko ne očekuje da odmah počne da zarađuje jer zna da je potrebno da se posao razradi. I onda ne odustaje. Ali mu niko ne garantuje da će uspeti.

U MLM-u kao i u privatnom biznisu sami određujete tempo rada, sa kim ćete da radite i na koji način. Samo što u MLM-u imate i pomoć ljudi koji imaju interes da uspete o tom svom biznisu, imate razne vrste obuka koje možete i ne morate da koristite, a u privatnom biznisu ste prepušteni sami sebi.
Lepota MLM-a je što sve zavisi isključivo od vas samih, ali je većini ljudi to problem i zato brzo odustaju i krive sistem.
Sistem je savršeno zamišljen, ali mora da se radi. Po meni je to najpošteniji način zarade.

Pa ko voli nek izvoli.
 

Back
Top