Nekoliko pitanja u vezi RAM memorije

frozen1982.

Iskusan
Banovan
Poruka
6.316
Imam ASUS A7V8X-X matichnu plochu sa AMD Atholon 1,09 GHz procesorom i 256 MB DDR RAM-a(ne znam proizvodjacha),i Wndows XP Profesional....znam jadno.Hteo sam da kupim josh RAM memorije(1 GB) pa me interesuje nekoliko stvari:

1)Moze li na mojoj plochi da radi DDR 2 RAM?
2)Da li je potreban neki dodatni softver ili RAM samo "utaknesh" a Windows ga automatski prepozna(bilo da je DDR,DDR 2....ima li izmedju ta dva shto se ovog"prepoznavnja" tiche neke razlike?)?
3)Koju kvalitetniju"marku",proizvodjacha mi preporuchujete ako kupujem 1GB(cena nije problem)?
4)Pod uslovom da DDR 2 moze na mojoj plochi,moze li zajedno sa ovim shto imam(DDR 256 MB)ili stari RAM moram da vadim?
5)Da li je 1 GB dovoljan(mozda i previshe pa da uzmem samo 512 MB?) da "podigne"ovakvu moju konfiguraciju u smislu da smanji vreme krchenja pri paljenju kompa i to shto mu treba oko 5 minuta da se "sredi"pa da mozesh da ga normalno koristish....poboljshava li uopshte neshto na ovakvoj konfiguraciji kao mojoj?

Unapred hvala.
 
1-Ne moze
2-Ne treba nista extra,samo utaknes.
3-Geil ili Corsaire.
4-Vidi pod 1
5-1Gb memorije je totalni overkill za tvoju plocu.

Cip set ti je ocajan i u ne osakacenoj varijanti (A7V8X) a kamoli u tvojoj -X.
Takodje,taj cipset ima ogranicenja po pitanju memorije,rasporeda po slotovima i podrzanih brzina modula.
Mozes da stavis maximalno 3Gb memorije.
Takodje ako kupujes memoriju od 400Mhz-a,a to je najverovatnije slucaj jer ces ove sporije teze naci,ona ce ti funkcionisati samo u prva dva slota.
Tebalo bi da ti je u uputstvu od ploce opisano kako po brzinama modula moras da ih rasporedis po slotovima da bi sve radillo kako teba.
Moj ti je savet da prodas tu plocu,zadrzis procesor i kupis nesto bazirano na nForce 2 cipsetu.
Cak je i A7N8X (Asusov nForce 2 ultra) visestruko bolja ploca od tvoje a cena joj je drasticno pala,mislim da kosta kao 512 ddr-a,mozda je malo skuplja.
Prodaj to tvoje cudo,kupi nForce 2 plocu,ubaci sve staro(procesor,graficku,modem) + 512 novog DDR-a i miran si.
Za iste pare,samo je malo veci cim.
 

Back
Top