Pefkohori

Da li je nako bio u kući (vili) "Parmakis" (nekada se zvala ''Nana''), preko agencije Elnos? Smeštaj na slikama izagleda ko da je veoma kvalitetan. :zblesav: Pošto je kuća u centralnom delu, ali uvučena u vlastito dvorište, da li ima buke?z:( T.A. "Elnos tours" je, sudeći po komentarima, veoma dobra agencija, ali mi je ovo prvi put da putujem sa njima.
 
Pozdrav, imam par pitanja. Hteo bih ove godine da idem sa devojkom na more u Grcku, sredinom septembra (posle 10-og), ne mozemo ranije. Razmisljali smo o Pefkohoriju, videli sam preko Argusa vile Nikos i Vatalis. Prosle godine smo isli sa njima i kako nismo imali nikakve velike zamerke pogledali smo na njihovom sajtu i ove godine ponude. Zanima me kakav je Pefkohori u septembru, vreme i sve to? Kakve su napomenute vile? Sta mislite o Argusu i ako mozete da nam preporucite neke druge agencije i vile u tom periodu, sta je po vama najbolje? Hvala unapred!! :)
 
Pozdrav, imam par pitanja. Hteo bih ove godine da idem sa devojkom na more u Grcku, sredinom septembra (posle 10-og), ne mozemo ranije. Razmisljali smo o Pefkohoriju, videli sam preko Argusa vile Nikos i Vatalis. Prosle godine smo isli sa njima i kako nismo imali nikakve velike zamerke pogledali smo na njihovom sajtu i ove godine ponude. Zanima me kakav je Pefkohori u septembru, vreme i sve to? Kakve su napomenute vile? Sta mislite o Argusu i ako mozete da nam preporucite neke druge agencije i vile u tom periodu, sta je po vama najbolje? Hvala unapred!! :)
Ne znam kakav je Pefkohori u septembru ali ti mogu reci da je krajem juna fantastican i voda je ekstra (barem bila 2012).Za vreme niko ne moze da ti garantuje trebalo bi u tom periodu da je ok .Sto se tice Argusa ako si vec bio sa njima jednom i zadovoljan si ja ne bi menjao.Ja se ne bi mnogo opterecivao, ako vec ne mozes da ides pre 10tog, samo dobra volja i sve ce biti ok, lep je Pefkohori. Ja bi isao i 30og ali ove godine najverovatnije necu nigde.Nadam se da ce se javiti neko kome su poznate ove vile .Pozdrav
 
Ima li neko sa svezim iskustvima iz hotela Philoxenia spa (ili Plaza) iz Pefkohorija?Planiram da putujem tamo pocetkom jula, pa trazim agenciju, jel ima neka preporuka?
Idem sa dvoje tinejdzera, autobusom , zato mi je bitno da je plaza blizu i da ne mlatim sa serpama:)
Cula sam da je velika razlika izmedju novog i starog dela, jel moze neko malo da i pojasni stvar?
Hvala puno unapred!
 
Ima li neko sa svezim iskustvima iz hotela Philoxenia spa (ili Plaza) iz Pefkohorija?Planiram da putujem tamo pocetkom jula, pa trazim agenciju, jel ima neka preporuka?
Idem sa dvoje tinejdzera, autobusom , zato mi je bitno da je plaza blizu i da ne mlatim sa serpama:)
Cula sam da je velika razlika izmedju novog i starog dela, jel moze neko malo da i pojasni stvar?
Hvala puno unapred!
Moja drugarica bila, sobe su jako lepe skoro luksuzno opremljene,terasa sa bambus garniturom, bazen osvetljen sijalicama u boji...klopa dosta dobra i blizu plaze jer je hotel u centru...msm da je ona bila u novom delu jer je sve jako cisto i uredno,inace se i agencija zove Philoxenija:)
 
Pozdrav svima. Devojka i ja planiramo krajem Septembra da posetimo Pefkohori. Zanima me dali je neko bio u vili IOANNIS? Kakvi su ustisci? Dali je problem sto je van grada, posto neidemo kolima? Vila ima svoj bazen, klima je ukljucena u cenu pa mi deluje zanimljivo. Hvala unapred.
 
Argus
Vila Ipokampos,
na glavnoj džadi, do 200m od plaže ( u prospektu piše 100m )
Dvokrevetni studio, sredinom juna.
140 evra po osobi.

Nemam nikakvih zamerki,
klima radi ( uključena u cenu ),
tople vode uvek ima, ( kao i hladne )
TV 18 kanala,
kuhinjska oprema ok.
Peškiri i posteljina na 5 dana.

More savršeno,
svaki dan sunčan,
plaže duge i odlične, pesak - šljunak.
Ponegde ima ježeva !!

U okolini ogroman broj marketa, picerija, pekara, mesara, ambulanti, internet kafea, prodaja ribolovačke opreme, benziska pumpa, taverne, kafići, iznajmljivanje glisera, ulični prodavci voća ...

Cene :
- Voda 9 lit. "Zagora" 1,3 evra ( ima vode i po 60 centi )
- meso šnicle 6,5 evra
- riba orada 9 evra, brancin 17 evra
- pakovanje 6 jaja ispod 1 evra ( zaboravio sam tačno koliko )
- hleb 50tak centi ( sem u Lemoniji gde je 80 centi taj isti !)
- Coca Cola 2 lit 1,19 evra ( samo na jednom mestu - pronađi ga !)
- sladoled 1 kg 1,9 evra ( samo na jednom mestu, gde i Coca Cola )
- gliser 1 sat 30 evra plus benzin, 2 sata 50 evra, ceo dan 65 evra. Ne treba dozvola !!!
- sat u internet kafeu 1,5 evro, fliperi, fudbal i slično 50 centi
- voće na ulici 1 evro kilo.

Dakle, što se tiče Grka i mora sve idealno.
O manama u sledećem postu !

Sefe gradilista, da li ste mogli nocu normalno da spavate, posto je Ipokampos na glavnoj dzadi? Da li je bilo "nenajavljenih poseta" i "ciscenja soba" preko terasa u prizemlju? Uzgred, prostudirala sam tvoje postove o Pefkohoriju 2013, posto o Ipokamposu nema bas mnogo informacija od samih turista. Aj odgovori mi, pliz.
 
Da li je neko letovao u Ipokamposu na glavnom putu u Pefkohoriju? Moze li normalno da se spava, kada se pozatvaraju vrata i prozori? Da li je bilo "iznenadnih posetilaca" preko terasa soba u prizemlju?

Eto, trazim informaciju, nadam se da ce sto vise ljudi da mi odgovori.

A ja cu o vili Lakis u Pefkohoriju, bila sam u avgustu 2013.
Plusevi:
- sve je blizu, poso je Lakis u centru
-vrata balkona dobro dihtuju
-klima olicno radi
-bila sam u dvokrevetnom studiju, ali je kuhinjski deo bio izdvojen od spavaceg dela (nisam sigurna da su takvi svi 2krevetni apartmani tamo... pogledajte foto u agenciji preko koje idete, imaju vise fotografija nego sto pokazuju na sajtu)
-odlican aspirator
-dovoljno posudja i escajga
Minusi:
-nema terasu, nego francuski balkon - dakle, samo za sirenje peskira
-ne mozete potpuno da se razgacite, jer ste svim prolaznicima (a ima ih mnogo i danju i nocu) "na izvol'te"
-nocu non stop prolaze prdavci motori, vriska pripitih na srpskom, grckom, makedonskom i mozda jos nekim jezicima

Ajde, napisite o iskustvima sa Ipokamposom. Videla sam da je covek "sef gradilista" dao podroban izvestaj, ali imam dodatna pitanja - na pocetku ovog posta.
 
cekaj bre tea letujes polihrono pefkohori a hanioti najlepsi,idi malo zakynthos, tasos,krf,zaboravices ovo smaranje od turizma

Ma da preskocim i Zakintos sa sve Krfom, pa da sibnem na Sejsle ili na Bali. Mislim, kolima, naravno :D Inace, luda sam za vilom na glavnom dzadi, nisam cula da postoje lepsa mesta u Grckoj, bas obozavam da pokusavam da zaspim, dok nocu zuje motori i urlaju pijani turisti (sarkazam). Jedva se pokrpim i za Pefkohori, pa se trudim da iskljucim iz glave sve negativno, sto ovo mesto ima, pre svega mislim na guzvu, i da uzivam u onome u cemu mogu - more i plaza. Al' eto, nekima (u ovom slucaju meni) bitnu ulogu u izboru mesta letovanja igra novac. Pa kad vec nemam neki izbor ni po pitanju mesta letovanja, ni u izboru smestaja (gledam najjeftinije), pokusavam da saznam od turista sta mogu da ocekujem o tom skromnom smestaju. Kad, tj. ako ikada budem finansijski bolje, svakako cu te poslusati i hvala ti sto si mi otkrio da u Grckoj postoje i ostrva.
 
Baš sam hteo da pitam da li je neko imao iskustva sa vilom Lakis u Pefkohoriju,kad eto.. :)

Možeš li da napišeš i utiske vezane za plažu,blizinu iste,cene u prodavnicam i sl..Idem sa malom decom pa me zanima sve..I još ako neko zna otprilike,koliko košta put ako idem kolima bio bih mu zahvalan..

Da rezimiramo,preporučuješ li ili ne?

Pozdrav
 
Paviljoni1976, ne bih ti preporucila Lakis zato sto ides sa malom decom. Da je Lakis u makar malo mirnijem delu Pefkohorija, preporucila bih ti tu vilu apsolutno, jer je cista, namestaj je prilicno nov. Kapiram da se covek umori tokom dana sa malom decom, pa ce vam verovatno nocu biti potreban mir i kakva takva tisina. Ne znam kada planirate da idete. Ja sam bila u jeku sezone, prva polovina avgusta. Ako idete u maju ili pocetkom juna, sigurno je mirnije. Ukoliko clanovi tvoje porodice i ti nemate problema sa snom, tj zaspite cim dohvatite jastuk, i ukoliko vam ne smeta buka koja traje u jeku sezone negde do 3 - 4 sata nocu, onda je Lakis za vas ok. Vila je u samom centru, glavna ulica je 10ak metara odatle, a u njoj je sve: girosi, prodavnice, krpice, suveniri.
Plaza: opet zavisi kad planirate letovanje. U sezoni je guzva na delu plaze ispod Lakisa, pa se ide levo ili desno na sire delove plaze, gde imas i slobodne delove plaze (svoj suncobran nosis) i delove plaze sa lezaljkama i suncobranima na iznajmljivanje. More je cisto i divno, cak i u jeku sezone. Kad izadjes iz Lakisa i krenes prema plazi, stizes na nju za minut, ali tu je plaza prilicno uska. Do sirih delova plaze treba ti 5 - 10 min laganog hoda.
Ne znam koliko izadje put kolima, isla sam busom.
 
Brzi post za sve koji dolaze preko travelenda u Pefkohori u vile Avra , Panorama , Korali . Mi smo dosli juce i situacijaje je sledeca: obavezno ponesite produzni kabal od bar 3 metra sa lopovom jer da mi je neko rekao da cu u 21 veku imati u sobi jednu uticnicu(a tako je u svim sobama u ove tri vile) i to za reso ne bi mu verovao. Jel nema punjenja mobilnog ili nedaj boze da radi lap top dok kuvas ujutru kafu,posteljina cista ali siva i ustajalog mirisa.Mi smo u sobi nalazili bube(vece i manje) a culi smo da u panorami ima mrava koliko hocete,bazene tek poceli da pune tako da ce se nama ugrejati otprilike zadnjeg dana boravka. Internet je posebna prica vise ga nema nego sto ga ima ali kazu da je tako u celim Pefkohoriju. Jedino dobro je sto smo odmah usli u sobe jer smo prva smena pa nismo cekali. Televizora ni u jednoj od ovih vila nema mada aj da kazemo to i nije neophodno ali bar nesto da se cuje dok se spremas za vecernju paradu.Klime takodje nema ni u jednoj sobi(ima ventilator sa sijalicom na plafonu) ,mogu da zamislim kako ce biti onima koji dodju u vreme vrucina Sto se tice puta sve ok prevoznik kragujekspres sa dva vise nego iskusna vozaca (nije ni bilo guzve na putu) granice nema guzve , isli preko makedonije.
Znaci Avru u sirokom luku izbegavajte ostale dve onako u
 
Pozdrav, bio sam u Pefkohoriju 2013 i mogu reci da je gradska plaza malo prljava za moj ukus . Mi smo uglavnom isli u Glarokavos bar na plazi, ima prirodnog hlada,ima raznih sadrzaja... ,
 
Petridis je dobar, bila čak tri puta...ima recepciju što je dobro jer ne moze udje neko ko nije gost
bazen koji je ok, čist ima i ležaljke i suncobrane kao i tuš, sve uračunato u cenu,sobe se ciste
i peškiri menjaju msm na tri ili četir dana,sadrzaj kuhinje taman po meri, neophodno ima
jedina zamerka,što bude nakrcan tj pun pa se galama i razgovor sa terase cuje,osim toga
ulica blizu pa se ujutru čuju djubretari i motori prdavci koje Grci obozavaju,dakle meni
spavanje bilo time ometeno,za mladje nema problema, verujem...

- - - - - - - - - -

Ove godine idem u Korale i msm da ce to biti dosta za Pefkohori
red je da se promeni mesto,ako ima nekog da je skoro bio
neka podeli svioje iskustvo sa nama.
 

Back
Top