Sexual Harresment

Betty

Elita
Poruka
21.481
Ima li toga nowdays? :) Mislim, gnjave li vas muškarci, stišću i štipkaju ko nekad naše mame (možda) ili smo došli u obrnutu situaciju - da mi NJIH seksualno "uznemiravamo"?

Koliko JA vidim (i čujem :lol: ) još uvek je majica na bretele "seksualno uznemiravanje" (ako i nije više poziv na silovanje kod kod najnižeg sloja :roll: ).

Primećujete li nešto, žale li se dečaci oko vas? :)
 
Naravno da ima. Mene sad niko ne stipka - em sam omatorila, ima sladjih, mladjih i naivnijih za stipkanje a osim toga vise ne radim sa ljudima a i kada radim to su drugaciji ljudi :) Elem kada sam imala 22-4 godine radila sam u nekoj firmi gde me je (debeli) sef unako dobrocudno uvek stegnuo za misicu i bezobrazno gledao....

Svejedno mislim da je zakon takve vrste bezvezan ... ako je neko radio u firmi u kojoj postoje stroga pravila ove vrste znace o cemu pricam, a i mnogo ih je lako zloupotrebljavati... samo podsticu paranoju

Uostalom sexual harrasment vec pocinje izborom kandidata: uvek izaberu seksualno privlacniju osobu, ako kandidati imaju slicne kvalifikacije...
 
Betty:
Koliko JA vidim (i čujem :lol: ) još uvek je majica na bretele "seksualno uznemiravanje" (ako i nije više poziv na silovanje kod kod najnižeg sloja :roll: ).

Ima Camille Paglia zanimljive eseje o silovanju... i o tome kako feminizam bese borba za jednaka prava (i odgovornost) a sad tamo neki zakoni koji kao treba da stite zene od silovanja...unizavaju feministicke ideale... i zakljucuje da setanje nocu ulicom u bretelicama i minicu ne mora - ali vrlo cesto jeste - poziv na silovanje i da je onda za silovanje kriva i zena - bar isto toliko koliko i silovatelj...
 
cLick - OR - Die:
u doba interneta i miliona raznih video klipova vi$e iCH ni$ta nemozhe da me uznemiri.. posebno sexualno.. xexe
Tako i meni deluje da stoje stvari.

P.S. Ne uznemiravaju me sexualno. Pretila mi jedna rospija da sam zaslužila šamaranje što ih teram da rade kao da su u privatnoj firmi (neću da objašnjavam koliko je ovo smešno obzirom na njihovo radno vreme i angažovanje i jako dobre plate!). Ja joj odgovorila - hajde da vi to ponovite još jednom, svedoci su već tu, pa da vas tužim.
Stres na poslu je nešto što mi je najveći problem u životu poslednjih 6 meseci. Sreća pa je sve gotovo do utorka. Da potraje još koju nedelju, odlepila bih.
 
muvalo:
Ima Camille Paglia zanimljive eseje o silovanju... i o tome kako feminizam bese borba za jednaka prava (i odgovornost) a sad tamo neki zakoni koji kao treba da stite zene od silovanja...unizavaju feministicke ideale... i zakljucuje da setanje nocu ulicom u bretelicama i minicu ne mora - ali vrlo cesto jeste - poziv na silovanje i da je onda za silovanje kriva i zena - bar isto toliko koliko i silovatelj...


zanimljivo.....ali kad je već reč o ravnopravnosti, jedno pitanjce : P Šta bi se desilo kada bi žene skinule majicu, i tako do pola gole (! :lol: ) sedale u auto i vozile recimo decu na Adu, kao što rade muškarci ? :mrgreen:

Slažem se da ne treba izazivati sudbinu: nećeš šetati polugola noću po ciganmali, ybt, i praviti se toša :shock:


Inače, po novim pravilima koleginicu je ok stisnuti za ruku pa DO lakta, i potapšati po ramenu i to... ne znam za mišicu, ali mi je nekako slično kao sa rukom na stomaku - boundaries to be touched :) Znači, zabranjeTo :P
 
CaLiMeRo:
Tako i meni deluje da stoje stvari.

P.S. Ne uznemiravaju me sexualno. Pretila mi jedna rospija da sam zaslužila šamaranje što ih teram da rade kao da su u privatnoj firmi (neću da objašnjavam koliko je ovo smešno obzirom na njihovo radno vreme i angažovanje i jako dobre plate!). Ja joj odgovorila - hajde da vi to ponovite još jednom, svedoci su već tu, pa da vas tužim.
Stres na poslu je nešto što mi je najveći problem u životu poslednjih 6 meseci. Sreća pa je sve gotovo do utorka. Da potraje još koju nedelju, odlepila bih.

pa dobro, nije seksualno ali je mobbing :.....:roll: Ali NE mogu da verujem da je to rekla " ti mene teraš da radim kao da sam u privatnoj firmi"??? :lol:


Nikad neću zaboraviti lika koji je rekao čuvaru u Botaničkoj bašti kada ga je ovaj opomenuo - čoveče, lepo ti piše, nije dozvoljeno hodati po travi!
Genijalac je rekao "TI ćeš mene da teraš da čitam!" :lol:
 
Nikad nisam čula da je ijedan profesor na faksu (to je, na neki način, moje radno mesto) napravio ispad te vrste, a da ima neadekvatnog, pa i provokativnog oblačenja, ima :lol:
Bez obzira na to kako je žena ili muškarac obučen, pa čak i ako se provokativno ponaša, ima pravo da kaže "ne", i to "ne" mora da se poštuje - ali tu više ne pričamo o uznemiravanju, nego o silovanju.
 
Никад ме нико није сексуално узнемиравао, ако изузмем оних неколико манијака који су покушали да ме сексуално напаствују.
Чак ни у школи ме дечаци нису штипали, јер је први који је пробао попио такву шамарчину да се остали никад нису усудили да покушају! (Шућка!)

Људе углавном држим на дистанци, избегавам физичке контакте на послу, не прија ми тапшање ни грљење, па људи то ваљда осете и држе се подаље.
 
ja radila neki glupi letnji posao (za kompom, nas 10 u office-u) i pre nego sto su me zaposlili, odrzali su mi celo predavanje kako ne sme da se zayebav na racun rase, veroispovesti, sexualnog opredeljenja, zemlje odakle si...bla, bla...
i sednem prvi dan i nakaci mi se neki crnac sa Ajde kazi nesto na srpskom..ja kazem i mislim da ce da mi se skine s vrata a covek poceo da me cima na 5 min..mislim da sam mu 20 puta rekla da me ostavi na miru..
sledeci dan cim me je video s vrata E ajde reci nesto sexy na srpskom...meni vec pocelo da bude neprijatno a jos sam po.pizdela sto crncu ne smes nista da kazes ali zato mene ladno moze da maltretira sto sam mu egzoticna...
ugl, posle nekih 3 sata maltretiranja ja dreknem na njega i napravi se odjednom haos..
a meni vec bilo smorno da idem to da radim, male pare, ljudi debili a jos me ovaj maltretira svaki dan...
i odem kod sefice i kazem da necu vise da radim a ona me pita da li to ima veze sa ovim crncem...kazem da nema ali da mu nije fazon...
posle dva dana me je zena zvala, crnac je otpusten, a ja imam pravo da ga tuzim sa sexual harassment..
mislim, necu, stavno me bas briga da se tuzakam ali poenta je - to stvarno funkcionise...
 
:)
ali bio covek kao mazga...lepo mu kazes 20 puta i nista....
posle sam cula da to nije prvi put da imaju takve probleme s njim ali je prvi put neko zaurlao na sred kancelarije..

a stvarno me izmnervirao :)
 
pa ni ja..ali to ti je tipican harasment - verbalno maltretiranje na poslu sa seksualnim sadrzajem...
mislim, mogao je posle da pocne neku pricu...ovaj se zakucao onako s vrata na mene cim me je video...
 

Back
Top