Dobise Crnu Goru nezavisnu i sva prava u Srbiji

I jedino u cemu sam se oduvijek slagala i jeste bilo da CG studenti, treba da placaju skolovanje u Srbiji, mada ne po cijeni kao Grk, ali ako mora, neka bude. Ovaj potez me je prijatno iznenadio, mada ga nisam ocekivala.

I druga stvar, da treba svesti utaborene Crnogorce sa uprava u Srbiji - treba, ali kako? Sta - ti se prezivas tako i ko te shewi sto imas drzavljanstvo, licnu, stan i sve ostalo u Srbiji.

Znate li da je Tadic dosao u Beograd kao student, sasvim bezazlenih namjera da se iskoluje i nikako da se vrati kuci. Ali sta sad - oduzeti mu sve dokumente koje je gore stekao?

Uzgred, kad odu ovi, doci ce vam Hercegovci i sve po starom.
 
LIBERTAS:
Zamisli da Crna Gora nema more!
Da li bi Srbijanci vapili i imali poseban interes u Crnoj Gori!Naravno da ne!
Da li bi ti prije posao na odmor kod svog velikog brata Srbina u Andrijevicu ili kod svog brata Srbina u Herceg Novi!Naravno u Novi!I to je ljudski i to je normalno!
Isto tako da li bi Crnogorci toliko vapili za Beogradom da u njemu nijesu vrhunske klinike i univerziteti!
Naravno da ne!Isli bi onamo gdje takvi uslovi postoje srazmjerno svom finansijskom stanju!
Pokusavam ti reci da je sve samo goli INTERES!
Sustina ,
1.Crna Gora bi debelo naplatila porez na srpske vikendice da Beograd nema vrhunske klinike i univerzitet gdje odlaze Crnogorci!
2.Srbija bi po tarifi za strance naplacivala studije i lijecenje Crnogoraca u Srbiji da Crna Gora nema more odnosno da Srbija u Crnoj Gori nema 20 hiljada vikendica sa po 10 kreveta!
To je cijela filozofija ljubavi!Ko misli da nije taj ne govori istinu i nije u pravu!

Добар део оних који имају викендице на црногорском приморју су држављани ЦГ са пребивалиштем у Србији. А и они који су држављани Србије, а имају викендице на
мору, спадају у имућнији слој становништва, па уколико црногорска власт одлучи да треба да плаћају неки екстра порез, нека плаћају или нека продају викендице, то са осталим становништвом Србије нема никакве везе! То је једна прича, а сасвим друга прича је бесплатно школовање становника ЦГ, односно школовање по истим условима као и за становнике Србије и наравно лечење, јер буџет државе Србије пуне сви њени грађани и она мањина која има викендице на мору и она огромна већина која их нема и која мора поприлично да се стисне не би ли себи обезбедила какво такво летовање, највећим делом у лошем приватном смештају, где недостаје у сезони чак и воде!
Према томе залажем се за ЧИСТЕ РАЧУНЕ, па нека они грађани Србије који имају викендице на приморју плаћају порез, али нека грађани ЦГ плаћају школарину и лечење! Зашто бих ја плаћала нечије школовање, нечије лечење, или нечију викендицу! Срамота!
 
frozen1982.:
@Nevena,a sto mi da finansiramo vase studente?

Nemam pojma ni zasto ste do sada, tako da nemam odgovor na to pitanje. Reakcija je korektna kada bi bila rijec o ovima koji su se do sada upisali, pa da zavrse, da se ne komplikuje, ali dalje...
Pa, zapravo, da nije tako, vecina bi ih isla negdje drugo na studije za iste pare, a ovako cete bar imati vajde od samofinansirajucih, je li tako?
 
Strela:
Добар део оних који имају викендице на црногорском приморју су држављани ЦГ са пребивалиштем у Србији. А и они који су држављани Србије, а имају викендице на
мору, спадају у имућнији слој становништва, па уколико црногорска власт одлучи да треба да плаћају неки екстра порез, нека плаћају или нека продају викендице, то са осталим становништвом Србије нема никакве везе! То је једна прича, а сасвим друга прича је бесплатно школовање становника ЦГ, односно школовање по истим условима као и за становнике Србије и наравно лечење, јер буџет државе Србије пуне сви њени грађани и она мањина која има викендице на мору и она огромна већина која их нема и која мора поприлично да се стисне не би ли себи обезбедила какво такво летовање, највећим делом у лошем приватном смештају, где недостаје у сезони чак и воде!
Према томе залажем се за ЧИСТЕ РАЧУНЕ, па нека они грађани Србије који имају викендице на приморју плаћају порез, али нека грађани ЦГ плаћају школарину и лечење! Зашто бих ја плаћала нечије школовање, нечије лечење, или нечију викендицу! Срамота!

Imucniji sloj je radije isao da gradi na kipru, a ovdje su gradili sasvim prosjecni ljudi.
A sto se ljetovanja tice, ja ti nadjem boli glava smjestaj, garant ce da ima vode stalno, ali ti je noc cca 40 eura, a ne 4-5 koliko izdvajaju oni sto se zale na lose krevete, daljinu od mora i nestasicu vode - koliko para toliko muzike.

Zamisli kada bih ja rekla - Pi, odvratni Kopaonik, ne bih tamo ni za spas! A zasto je odvratan? Pa, znas koliko je skupo, eeej!

A sto se tice studenata odavde koji ne placaju u Srbiji - stvarno mislis da na tim fakultetima cvjetaju ruze? Nadrkane seljacine za katedrama, nezadovoljni svojim paltama, ponasaju se prema studentima kao prema smecu poslijednjem! Ali to nije razlog da izvedemo zakljucak da ne treba studirati gore. Sta ces, ako nema bolje, a ipak se pruzi kvalitetno znanje.

To vam je filozofija kiselog grozdja.
 
HEBEHA:
Imucniji sloj je radije isao da gradi na kipru, a ovdje su gradili sasvim prosjecni ljudi.
A sto se ljetovanja tice, ja ti nadjem boli glava smjestaj, garant ce da ima vode stalno, ali ti je noc cca 40 eura, a ne 4-5 koliko izdvajaju oni sto se zale na lose krevete, daljinu od mora i nestasicu vode - koliko para toliko muzike.

Zamisli kada bih ja rekla - Pi, odvratni Kopaonik, ne bih tamo ni za spas! A zasto je odvratan? Pa, znas koliko je skupo, eeej!

A sto se tice studenata odavde koji ne placaju u Srbiji - stvarno mislis da na tim fakultetima cvjetaju ruze? Nadrkane seljacine za katedrama, nezadovoljni svojim paltama, ponasaju se prema studentima kao prema smecu poslijednjem! Ali to nije razlog da izvedemo zakljucak da ne treba studirati gore. Sta ces, ako nema bolje, a ipak se pruzi kvalitetno znanje.

To vam je filozofija kiselog grozdja.

Ја сам за 91 евро била у Гркој на Халкидикију 12 ДАНА У АПАРТМАНУ, са купатилом,кухињом (комплетно опремљеном), великом терасом, са погледом на диван врт, и да у ову цену је урачунат и ПРЕВОЗ АУТОБУСОМ и ВИЗА.
Две предивне плаже су нам биле на пет минута, а воде и топле и хладне има у неограниченим количинама. Поред оваквих и сличних туристичких понуда, које овде имамо на претек, ЦГ приморје ми уопште неће недостајати.
То је теби филозофија киселог грожђа, јер мене ви и ваше море уопште не занимате!
 
Невероватно!
Испада да на форумима треба да пишу искључиво озбиљни аналитичари, озбиљне есеје...
Стварно не знам шта имаш против мене? Испада као да сам ја највећи проблем овог форума,
а видело се онај месец и по дана колико сам била банована каква је ХАОС ВЛАДАО!
 
jomini:
Strelo, zabrinjavaš me, smo neznam šta je uzrok. Imam dve opcije, nijedna nije pozitivna za tebe. Vrlo dobro znaš, tačnije TREBALA bi znati na koju vrstu rada je mislio Iron...
Čimu ovakvi komentari bez sekunde razmišljanja? Da se nešto kaže?

На овом подфоруму ЋУ СТВАРНО ДА ПРОЛУПАМ. Уопште не разумем ову примедбу - а није ни чудо јер сам Србин значи имам умањен И-КУ - дакле, молићу фино желео би знати и ја о чему се ради јер:

??????????????????????????????????????????????????
??????????????????????????????????????????????????
Цитат:
Оригинал поставио Iron Lord
Nigde se u svetu ne studira za džabe.
To je za ELITU!
Ako ćemo svi da budemo dipl.ing.ovi A KO ĆE DA RADI?

???????????????????????????????????????????????????
???????????????????????????????????????????????????

Цитат:
Оригинал поставио Стрела

Па ваљда и дипл.инг.ови НЕШТО РАДЕ!

*********************************************************************

И шта сада ту није у реду ??????
 
Strela:
Невероватно!
Испада да на форумима треба да пишу искључиво озбиљни аналитичари, озбиљне есеје...
Стварно не знам шта имаш против мене? Испада као да сам ја највећи проблем овог форума,
а видело се онај месец и по дана колико сам била банована каква је ХАОС ВЛАДАО!
Da, haos je bio baš zato što si bila TI banovana. Vidiš, opet isto radiš.
I ne treba da pišu ''ozbiljni'' analitičari, već se treba služiti logikom i zdravim razumom. Malopre kad sam citirao tvoj odgovor Ironu, je bio odličan primer. Pazi, i ako nisi mogla da pretpostaviš na koju vrstu rada je mislio, to je problem. A ako jesi, a ipak si onako odgovorila, opet je problem.
 
eremita:
На овом подфоруму ЋУ СТВАРНО ДА ПРОЛУПАМ. Уопште не разумем ову примедбу - а није ни чудо јер сам Србин значи имам умањен И-КУ - дакле, молићу фино желео би знати и ја о чему се ради јер:

??????????????????????????????????????????????????
??????????????????????????????????????????????????
Цитат:
Оригинал поставио Iron Lord
Nigde se u svetu ne studira za džabe.
To je za ELITU!
Ako ćemo svi da budemo dipl.ing.ovi A KO ĆE DA RADI?

???????????????????????????????????????????????????
???????????????????????????????????????????????????

Цитат:
Оригинал поставио Стрела

Па ваљда и дипл.инг.ови НЕШТО РАДЕ!

*********************************************************************

И шта сада ту није у реду ??????
Pazi, odgovorio sam iznad. Eremita, druže moj, radiš isto što i Strela. Da se ogradim, nije upućeno samo vama sve ovo. Ovo je jako česta pojava. A da su 1+1=2, nema smisla dokazivati. Ko to ne ukapira odmah, istog časa, svi matematičari ovog sveta ne mogu tu da pomognu.
 
torrente_bg:
Na kraju kao i sto se ocekivalo od crnogorskog vodjstva Srbije,crnogorski studenti ce moci po istim uslovima da studiraju kao i deca iz Srbije.Takodje drzavljanstvo srbije imaju na posluzavniku ako zele.
Jednom recju,retardiranije zemlje i naroda od srpskog nema u univerzumu.
:twisted: :twisted: :twisted:

to je to!

sad mi je dosta!

sutra osnivam separatistichku stranku.
dosta mi je ovih selja montenegrinofilsko mazohistichkih!!!!
 
jomini:
Hej, ali vidi komentar: valjda i dipl. ing. nešto radi!!! :roll: . Pa naravno da radi, ali o tome Iron nije pričao. A oni to ne mogu da skopčaju...

...radnik je svako ko radi, bez obzira na vrstu posla :) ...prisustvovala sam jednom krstenju na kome pop pita profesora univerziteta za zanimanje a on odgovara "radnik"...nekim prisutnim je bilo neprijatno zbog toga...kum pa radnik :)
...znamo mi i sta je Iron mislio a i sta je Strela mislila...ne moras da prevodis
 

Back
Top