Kanada

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ej necemo sad da budemo depresivni.
Uzivajmo u nasoj zemlji jos dok smo tu.
A posle cemo da se okupljamo na zboru na nijagari itd.
Neki ce da pricaju kako se nikad ne bi vratili "tamo", a neki da nema nista bez zivota u srbiji. A ja
cu da se satirem od posla i zgrnem "veliku lovu" pa cu da budem najveci seljo tamo i pocet cu slusati seljake i preplatiti cu se na shmink televiziju i mozda se pocnem drogirati. I otici cu u SAD i kupiti najvecu pistoljcinu i uzivit se da sam prljavi hari i, i, i.....
Puko sam cekajuci na ove iz Beca.
 
Dobro cisto da skinem zeni kamen sa srca.
Zaklinjem se ovde na ovom forumu da nikad necu kupiti pistoljcinu, u stvari nikad necu otici u amer'ku, osim mozda do grand kanjona. Ma bolji je mekiko, tamo cu sigurno otici.
Posle ovog masakra i nebi bilo uljudno pisati o pistoljima i americi.
Naravucenije: Ne saljite decu na skolovanje u SAD.
 
Evo, zahvaljujuci vama svima gledam ovaj sajt za bodovanje pa imam par dilema:

Naime u rubrici za 1-st official language se vrednuje po sposobnosti, to je pretpostavljam TOEFL ili gresim? Takodje me zbunjuje drugi strani jezik tj. kako se dolazi do max od osam, na sta ne pucam ako je npr francuski i pretpostavljam da je u pitanju zvanicni test francuskog jezika ?

U okviru poena naglasavaju rodbinu , medjutim da li je u pitanju samo rodbina uzeg tipa ili vec i , znate na sta mislim.....

Takodje me negde zbunila informacija da ako se TOEFL polaze u Madjarskoj svi prolaze samo sa gle utehe, odredjenim brojem poena, pa me zanima kako to vrednovati..... (mislim npr odredjeni broj poena odredjeni broj bodova samo kako?)


All the best
Alex
 
holiday:
Evo, zahvaljujuci vama svima gledam ovaj sajt za bodovanje pa imam par dilema:

Naime u rubrici za 1-st official language se vrednuje po sposobnosti, to je pretpostavljam TOEFL ili gresim? Takodje me zbunjuje drugi strani jezik tj. kako se dolazi do max od osam, na sta ne pucam ako je npr francuski i pretpostavljam da je u pitanju zvanicni test francuskog jezika ?

U okviru poena naglasavaju rodbinu , medjutim da li je u pitanju samo rodbina uzeg tipa ili vec i , znate na sta mislim.....

Takodje me negde zbunila informacija da ako se TOEFL polaze u Madjarskoj svi prolaze samo sa gle utehe, odredjenim brojem poena, pa me zanima kako to vrednovati..... (mislim npr odredjeni broj poena odredjeni broj bodova samo kako?)


All the best
Alex
Zdravo Alex, sve mi se cini da su se tebi informacije opasno pomesale... Za Kanadu se polaze IELTS test kada je engleski u pitanju, a francuski kazes da ne znas pa tu onda i nemas bodove. Pricali smo dosta o IELTS-u, pregledaj forum detaljnije i naci ces dosta informacija. U svakom slucaju polaze se u Beogradu u prostorijama British Council-a, Terazije 8 (nikakva Madjarska). Kako se boduje videces na www.cic.gc.ca .

Sto se rodbine tice, na pomenutom sajtu jasno pise, bodove daju za:
"Relatives in Canada
You, or your accompanying spouse or common-law partner, have a relative (parent, grandparent, child, grandchild, child of a parent, sibling, child of a grandparent, aunt or uncle, or grandchild of a parent, niece or nephew) who is residing in Canada and is a Canadian citizen or permanent resident."
 
Imam sledecu situaciju pa me posavetujte ako znate resenje:
Vozacka mi istice u januaru 2008. Zelela bih ako je moguce da preskocim pocetni nivo i ako je potrebno obucavam se samo za 7 (ako sam dobro razumela i 5 i 7 su za obicne aute ali je 5 pocetni a 7 advanced). Da li to znaci da moram da zapocnem taj proces pre isteka vazece medjunarodne ili da moram da polozim pre isteka medjunarodne. Nesto sam se sva tu zbunila. :confused:

Ili jednostavnije, da li uopste da vadim medjunarodnu vozacku s obzirom da istice vec u januaru 2008?
 
javorka:
Imam sledecu situaciju pa me posavetujte ako znate resenje:
Vozacka mi istice u januaru 2008. Zelela bih ako je moguce da preskocim pocetni nivo i ako je potrebno obucavam se samo za 7 (ako sam dobro razumela i 5 i 7 su za obicne aute ali je 5 pocetni a 7 advanced). Da li to znaci da moram da zapocnem taj proces pre isteka vazece medjunarodne ili da moram da polozim pre isteka medjunarodne. Nesto sam se sva tu zbunila. :confused:

Ili jednostavnije, da li uopste da vadim medjunarodnu vozacku s obzirom da istice vec u januaru 2008?

Ne treba ti medjunarodna dozvola, ona bi ti vazila samo dva meseca u Kanadi.

Ti moras ovde polagati sve ispocetka. Ustvari, ponesi nasu dozovlu sa prevodom, ili ako hoces ponesi medjunarodnu, svejedno je, sta ti je jeftinije.
Onda ces ovde preskociti onaj prvi nivo i polagati, e sad, to zavisi od provincije, u Ontariju se to zove G1 i G2, ovde u Alberti Class 5 itd...........u principu, oni imaju dva nivoa posle tog pocetnog, recimo G2 ti ej dozvola sa kojom ne mozes da vozis na auto putu i ne smes da imas nimalo alkohola u krvi, G1 je , tako dakazem, krajnji domet u nasoj B kategoriji. Ne znam kako se te dozvole zovu u BC-ju, ali znas o cemu pricam, isti je princip.

Sa onom pocetnom dozvolom mozes da vozis auto samo ako je neko pored tebe klo ima G1 dozvolu. Ta prva dozvola je samo test, to spremi i polozi sto pre, cim stignes. Imas knjigu u biblioteci, da ne kupujes. to mozes za par dana da naucis i da polozis. Kasnije mozes ti polagati odmah za G1 ako hoces s obzirom da imas vec dozvolu iz Srbije ali moras uzeti neke casove posto postoje odredjene razlike u pravilima.
 
Za GMan-a

Puno srece, i da se brzo snadjete, pa dan nam pricate kako je "tesko" u UH,CANADI...

Ima jedna dobra agencija u BG za avionske karte do Toronta , http://www.747travel.on.ca/
nemam kod sebe broj telefona ali mogu ga nabaviti ako treba.

Karta u jednom pravcu manje od 300E a direktna linija iz BG za Toronto. Moja drugarica koja je dobila vizirane pasose pre neki dan, vec rezervisala karte za 09.06.

Pozdrav, i jos jednom, sve najbolje.

Sinisa.
 
grandic:
Karta u jednom pravcu manje od 300E a direktna linija iz BG za Toronto. Moja drugarica koja je dobila vizirane pasose pre neki dan, vec rezervisala karte za 09.06.

Pozdrav, i jos jednom, sve najbolje.

Sinisa.

To je verovatno samo preko letnjih meseci, postoji neka nasa agencija koja radi carter letove od juna do septembra, direktni su letovi u pitanju, samo mi ovo nesto mnogo jeftino, je si li siguran za tu cenu?

Na onom sajtu ne postoje letovi iz BG-a , vec samo iz Toronta i cene su od juna meseca od $800 pa na vise, ne znam gde si video 300 eura.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top