Kako funkcionisu savremene veze

laa-laa:
To fino upoznavanje je fino samo ako su oboje posvećeni...
Zovi me staromodnom, ali meni je loše i neprihvatljivo da neko sa kim se viđam (koliko god kratko) ima intimnu vezu, bilo kog tipa, sa strane.

Upravo o tome i govorim! Ti si ispravno shvatila moju nedoumicu. HeBePoBaTaH misli da sam ocajna zato sto imam predstavu u glavi kako jedna normalna veza treba da izgleda.
 
Ovo za laa-la...Pa, ja pričam, ali ti pričaš šta je za tebe neprihvatljivo i kakva ulaganja očekuješ, odnosno šta sve treba da se u vezu uloži da bi za tebe bila prihvatljiva

Dobro, recimo da te neko zaiteresuje da se viđaš sa njim. I, sada ti izlaziš, počneš čak i da ga smatraš posebnim, bliskim i uživaš u njegovom društvu, i on ti kaže da trenutno ima ljubavnicu koju je nasleduo iz prošlosti, pre nego što je tebe upoznao...a) ti češ da cmizdriš kako niko nije idealan, a baš si mislila da je on super i požalićeš se svima b) rećićeš mu da ne želiš da ga viđaš ako istog dana ne prekine svoju kres. kombvinaciju c) kazaćeš "meni to sada ne smeta, volim da si voljen., ti si takav...
Pazi, u situaciji da znam sadašnju devojku 10 dana ili mesec dana, odgovor bi bio pod C. I naravno, prekinuo bih svaku paralelnu vezu..postoji nešto jače od svega, TO PRIČAM ...
Tako da... ja uopšte nisam dobar za razumevanje ovakvih problema.
 
HeBePoBaTaH_:
Gde je nestalo ono fino upoznavanje i druženje pre veze, pre nego što se nešto desi?
Jedino sam tada imao ozbiljne i duge veze. I niko nikome nije postavljao uslove jer smo se poznavali, stvari su bile jasne. Predstave o ljubavi su loše, doduše, ovde niko nije ni pričao o ljubavi. To, što devojka sa ove teme traži, tražili smo ili tražimo svi. Ili možda grešim, na mogu o drugima da pričam... Ali je pristup sasvim pogrešan, tako mi se čini

Da li bi mogao da mi konkretno kazes gde gresim u svom pristupu?
 
HeBePoBaTaH_:
Ne možeš to nikada da znaš unapred.
Ljudi imaju predstavu veze koje bi želeli da imaju, a ne poznaju uopšte osobu sa kojom su.
Onda tu nisu u pitanju izneverena očekivanja. To je nenormalno - očekivati od nekog koga ne poznaješ apsolutnu odanost.
To meni deluje očajnički...

Ne ocekujes od nekog koga ne poznajes apsolutnu odanost. Ali, polazis od toga da je neko sa tobom zato sto te je izdvojio na neki nacin iz gomile drugih likova. Ako te je vec izdvojio, onda je logicno da ce se potruditi da te i bolje upozna. Kako da to uradi balansirajuci izmedju tebe i neke druge osobe?
 
HeBePoBaTaH_:
Ovo za laa-la...Pa, ja pričam, ali ti pričaš šta je za tebe neprihvatljivo i kakva ulaganja očekuješ, odnosno šta sve treba da se u vezu uloži da bi za tebe bila prihvatljiva

Dobro, recimo da te neko zaiteresuje da se viđaš sa njim. I, sada ti izlaziš, počneš čak i da ga smatraš posebnim, bliskim i uživaš u njegovom društvu, i on ti kaže da trenutno ima ljubavnicu koju je nasleduo iz prošlosti, pre nego što je tebe upoznao...a) ti češ da cmizdriš kako niko nije idealan, a baš si mislila da je on super i požalićeš se svima b) rećićeš mu da ne želiš da ga viđaš ako istog dana ne prekine svoju kres. kombvinaciju c) kazaćeš "meni to sada ne smeta, volim da si voljen., ti si takav...
Pazi, u situaciji da znam sadašnju devojku 10 dana ili mesec dana, odgovor bi bio pod C. I naravno, prekinuo bih svaku paralelnu vezu..postoji nešto jače od svega, TO PRIČAM ...
Tako da... ja uopšte nisam dobar za razumevanje ovakvih problema.

Okej, ti bi tako. Ali ja ne, i fino je što se ljudi razlikuju.
Ja ne bih mogla da smatram bliskom više od jedne osobe u isto vrijeme (bolje rečeno, ne na taj način bliskom). I ne bih mogla da, fol, smatram nekoga posebnim na taj način, a ovamo zadržavam ljubavnika "od ranije". Nisam taj kalup, ima nešto licemjerno u tome.
A o tim nesretnim ulaganjima - nisam pomenula zajednički račun u banci, zaboga, već nešto za mene sasvim normalno - ekskluzivnost, koju je već neko pomenuo.
 
laa-laa:
Okej, ti bi tako. Ali ja ne, i fino je što se ljudi razlikuju.
Ja ne bih mogla da smatram bliskom više od jedne osobe u isto vrijeme (bolje rečeno, ne na taj način bliskom). I ne bih mogla da, fol, smatram nekoga posebnim na taj način, a ovamo zadržavam ljubavnika "od ranije". Nisam taj kalup, ima nešto licemjerno u tome.
A o tim nesretnim ulaganjima - nisam pomenula zajednički račun u banci, zaboga, već nešto za mene sasvim normalno - ekskluzivnost, koju je već neko pomenuo.

Ja sam pomenula ekskluzivnost. Mislim da je to jedino normalno i da, uostalom svi mi, ili bar velika vecina zrelih i normalnih ljudi tome tezimo.
 
A po čemu onda naslućuješ da bi to mogla da bude dobra veza? I da je jedina stvar koja smeta upravo ta kres. komb?
Mnoge stvari moraju da se poklope. I ne znam zašto isključujete mogućnost da je neko u početku veze, takođe obazriv prema vama,- Unapred isključujete mogućnost da muškarac sam odustane od kres. komb. koju ima.. Kažite uvek šta vam smeta, šta želite, ali ne očekujte potpunu posvećenost na početku veze, kao ni to da je uvek za to odgovoran samo jedna strana. Pogotovu ako neko tu ispostavlja ultimativne zahteve, a vi se, u suštini, ne poznajete...
 
Možeš da POŽELIŠ da BUDE veza, jer ti se neko dopada, ali da naslutiš - teško, to ne znaš dok ne probaš. Nije u tome stvar. Može oboma da smeta milion drugih skrivenih stvari, ali na početku je ta prikolica iz prošlosti jako vidljiva i, ako mi se neko već dopada (a i ja njemu, očigledno, čim se viđa sa mnom) ne vidim razlog da je i dalje vuče za sobom. Automobilskim riječnikom rečeno. :)
I još nešto - ne bih htjela da postavljam ultimativne zahtjeve, nikada. Željela bih takvog koji bi sa "prikolicom" raskrstio bez moje intervencije, jer i on razmišlja na moj način. Ja sam takva i htjela bih da je i on takav. Izvin'te ako puno tražim. :)
 
e a shto ti ne bi njega isprozivala malo posle seksa tj malo da ga smarash ne znam da li sam adekvatna ali citaj malo reicmo ovaj forum il druge. pitaj g sto ima samo jednu ribu sa strane i raspitaj se sta sve rade i nek ti prica o njoj i pozeli da je upoznash. ali ces plakati :(
ili nadji i ti nekog tipa sa strane to te kolje, on ne igra po pravilima a ti igras i sad mu ne mozes nista
 
HeBePoBaTaH_:
A po čemu onda naslućuješ da bi to mogla da bude dobra veza? I da je jedina stvar koja smeta upravo ta kres. komb?
Mnoge stvari moraju da se poklope. I ne znam zašto isključujete mogućnost da je neko u početku veze, takođe obazriv prema vama,- Unapred isključujete mogućnost da muškarac sam odustane od kres. komb. koju ima.. Kažite uvek šta vam smeta, šta želite, ali ne očekujte potpunu posvećenost na početku veze, kao ni to da je uvek za to odgovoran samo jedna strana. Pogotovu ako neko tu ispostavlja ultimativne zahteve, a vi se, u suštini, ne poznajete...

Naslucujem zato sto nam se misljenja poklapaju po pitanju mnogih stvari (porodice, zivota, prijatelja, ukusa). Naravno da mnoge stvari moraju da se poklope. Ne ocekujem ja situaciju iz ljubavnih romana, tipa: onog trenutka kada su im se pogledi sreli znalu su da ce ziveti srecno uz buljuk dece... Ne iskljucujem mogucnost da ce on odustati od kombinacije koju ima, ali mi nije jasno kako cu ja to prepoznati (recenica je malo konfuzna i to je posledica celokupne situacije). Problem je u tome sto ne znam kako da se ponasam. Situacija: cujemo se telefonom, pricamo normalno, cak se ne dogovaramo da se vidimo. Par sati posle toga ja saljem poruku tipa sta radis i sl. i on ne odgovara. To mi deluje kao klasicna igra vruce - hladno ili situacija u kojoj ja izigravam lutku na koncu koju on pokrece kada zeli.
 
?:
e a shto ti ne bi njega isprozivala malo posle seksa tj malo da ga smarash ne znam da li sam adekvatna ali citaj malo reicmo ovaj forum il druge. pitaj g sto ima samo jednu ribu sa strane i raspitaj se sta sve rade i nek ti prica o njoj i pozeli da je upoznash. ali ces plakati :(
ili nadji i ti nekog tipa sa strane to te kolje, on ne igra po pravilima a ti igras i sad mu ne mozes nista

Ma pazi, uopste se ne postavlja pitanje da li samo on moze da ima nesto sa strane. Njegov stav je da oboje mozemo da imamo nekoga ali ako veza izmedju nas dvoje preraste u nesto ozbiljnije onda eliminisemo pobocne kres kombinacije... :shock:
 
haahha : )) Pitaj anakin i ona ima takvog : )) ali n jen je valjda dobar sto bi se reklo (ko da je ker u pitanju tako sad pricam : ( )
pa pitaj ga kad se cujete da li si ispunila uslove i onda kad ti kaze da nisi jos ti reci ne mozes da cekas vise ali onako kao posao je u pitanju i cao : ))
pa posle se ti opet javi ako zove ali tako . ne znam mozes i Vragolastu Amfibiju da pitas ona je isto tako kuchkasta i pametna pa nek ti smisle nesto. ali pusti ti to radi kako mislish.
 
Hahhahahaaha...sad si me zahebala..otkud ja znam kako ti iz C. Amerike razmišljaju. Mi sa turskom zaostavštinom smo emotivniji...
E, ima ovde jedna... expert za te "tucamo se pobočno", "tucamo se medjusobno, ali ako ćeš sa drugima - svi u moj krevet, da i ja probam. U suprotnom-pali, mali"..

Laaa-laaa, ne očekuješ ništa što je nemoguće. Ali, to važi sa ove prostore...
 

Back
Top