Zbog cega se sin kog imate ne zove Perun?

Zbog cega se sin kog imate ne zove Perun?

  • Kakva deca?

    glasova: 3 37,5%
  • Čiji sin?

    glasova: 3 37,5%
  • Ima lepsih imena bre

    glasova: 2 25,0%
  • Zasto nazvati dete po kiseloj vodi?

    glasova: 1 12,5%
  • Kakvo je sad to ime?

    glasova: 1 12,5%
  • Volim moderna imena 21.veka

    glasova: 1 12,5%
  • Opet neka poznata osoba privlaci pažnju?

    glasova: 0 0,0%
  • Ko je sad Perun?

    glasova: 0 0,0%
  • Ne htedoh da ima gromoviti karakter

    glasova: 1 12,5%
  • Nismo ekscentrici kao ni ostali cim imena nema

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    8
381860_ognjen-amidzic-petar-aleksic_ff.jpg


Još jedan iz Hrvoje Maleš / Tomislav Karamarko / Vlade Divac / Mirko Alilović / Svetlana Ražnatović / Nino Raspudić / Joško Gvardiol divizije.

Mogao je sina nazvati Sulejman, Murat, Sabahudin, ali ne, odabrao je sina nazvati imenom bjelačkog, europskog, slavenskog, vrhovnog božanstva.

Da ti se želudac okrene.
 
Poslednja izmena:
Zašto je neprikladno?
Osim ako si mislio da nije OK da taj Turčin i rasna trsgedija sa slike sina nazove Perun.
Onda se slažem.

Cige ce uvek da daju imena deci koja nemaju veze sa njima, u ovom slucaju su preterali ali je kasno da se leci glupost u njegovom slucaju.

Nije mi prikladno jer je to stari bog groma. Takodje po istom osnovu ne bih nazvao dete Veles, Radegast, Triglav, Svetovid...
Stari bogovi su deo tradicije i treba im iskazati postovanje i sacuvati od zaborava. Davanje imena deci po njima nije nacin.
 
Ilija nije bog groma i grmljavine.

Sveti Ilija je samo maska za Peruna jer ima sve njegove osobine.
Perun je u svadji sa Velesom i cesto u borbi Perun tuce Velesa gradom i munjama.

Smatralo se za veliku uvredu da imaju blizu kumire i hramove jedan blizu drugog.
Problem sa Ilijom je mnogo dublji. To je jevrejsko ime sa značenjem Bogoljub. Crkva je preklapala staroslovenske praznike i svece (tj Bogove) da bi sebi dala na značaju. Tako imamo i Svetog Vitusa (Vida) na Vidovdan što je apsolutno bogohuljenje i dobro da nas nisu naši Bogovi već jednom sve potamanili.
 
381860_ognjen-amidzic-petar-aleksic_ff.jpg


Još jedan iz Hrvoje Maleš / Tomislav Karamarko / Vlade Divac / Mirko Alilović / Svetlana Ražnatović / Nino Raspudić divizije.

Mogao je sina nazvati Sulejman, Murat, Sabahudin, ali ne, odabrao je sina nazvati imenom bjelačkog, europskog, slavenskog, vrhovnog božanstva.

Da ti se želudac okrene.
Detetu želim da bude pametno kao što je on bio s početka karijere, pa da sa punoletstvom možda i promeni to ime, dok je vodio onaj Jutarnji program na Pink-u.
Ne kažem da je sad glup, ali davati deci neka ekstravagantna imena je zločin za koji treba da postoji kazna.
Jesu li mu se dede ili otac zvali Perun? Nisu, sigurno!
Svejedno, detetu želim da odrasta u skladnim porodičnim prilikama. Razvod ovde, razvod onde-a deca nadrljaju najviše i najčešće.
 
Detetu želim da bude pametno kao što je on bio s početka karijere, pa da sa punoletstvom možda i promeni to ime, dok je vodio onaj Jutarnji program na Pink-u.
Ne kažem da je sad glup, ali davati deci neka ekstravagantna imena je zločin za koji treba da postoji kazna.
Jesu li mu se dede ili otac zvali Perun? Nisu, sigurno!
Svejedno, detetu želim da odrasta u skladnim porodičnim prilikama. Razvod ovde, razvod onde-a deca nadrljaju najviše i najčešće.
Ja dijetetu isto želim sve najbolje... da odrasta preko Bospora, uz ćaću i mater.
 
Ja dijetetu isto želim sve najbolje... da odrasta preko Bospora, uz ćaću i mater.
Imaš neku opaku ideju da je O.A. pljunuti Turčin/Arapin?
Haha, zamisli... Turci i mali Perun!
Ne znam, meni je on totalno OK estradni lik. Šta sve trpi u onim njegovim večerrnjim emisijama, a fakultetski obrazovan i ne nikako glup čovek...
Meni je to za neku pohvalu.
 
Cige ce uvek da daju imena deci koja nemaju veze sa njima, u ovom slucaju su preterali ali je kasno da se leci glupost u njegovom slucaju.

Nije mi prikladno jer je to stari bog groma. Takodje po istom osnovu ne bih nazvao dete Veles, Radegast, Triglav, Svetovid...
Stari bogovi su deo tradicije i treba im iskazati postovanje i sacuvati od zaborava. Davanje imena deci po njima nije nacin.
Ja ne vidim neki problem, a lično mi je lepo ime. Npr. znam dvoje koji se zovu Vid.
 
Šta sve trpi u onim njegovim večerrnjim emisijama,
Nisam upoznat s njegovim emisijama, ali kažeš "šta sve trpi..."
Pa on te likove zove, ne vjerujem da se javljaju sami.

Evo ovako na slijepo - šapu u vatru bi dao da mu je u gostima bila Severina, kojoj dizajneri specijalno kroje štikle, kako bi u njih stali njeni sotonski papci.
 

Back
Top