Zatvorska logika?

izuzetan

Aktivan član
Poruka
1.715
Imas ljude koji su osudjeni za teska krivicna dela kako sto je srpska mder i dobije nanogicu a imas ljude koji naprave bezazlen prekrsaj i onda njima nema nanogica vez idu u prdekanu tesku sa 3 cimera koji te na kraju i ubiju. Ko odredjuje ko ce sa nanogicom a ko u prdekanu koja moze biti smrtna presuda u zemlji srbistanu jer imamo najgore zatvore u svetu jer tu te moze silovati ko zeli, cuvari su ovakvi i onakvi carstvo gange sve i svasta aoni koji i zele nesto da sprece korupciju i nopotzam po srpskim zatvorima taj dobije otkaz?
 
Poslednja izmena:
Мислим да, уколико се прекршајна новчана казна мења затворском јер онај ко је дужан да плати новчану казну нема или не жели да плати, она мења само затворском казном, јер, да се новчана казна мења наногицом, нико никада не би платио новчану казну, па би новчана казна изгубила смисао.
 
Мислим да, уколико се прекршајна новчана казна мења затворском јер онај ко је дужан да плати новчану казну нема или не жели да плати, она мења само затворском казном, јер, да се новчана казна мења наногицом, нико никада не би платио новчану казну, па би новчана казна изгубила смисао.
netacno nanogica za neke koji nisu bogati je teza kazna nego zatvor tako da je za drzavu daleko isplativija nanogica nego zatvor. Ili da se ima opcija da se bira oces zatvor sa tri ludaka u celiju i da dodjes u kovceg kuci ilioces nanogicu da te familija hrani
 
a ima opcija da li je drzava namerno ubila i sad svi njihovi mediji raspredaju to kako bi se zaplasili ljudi da plate kaznu a ne da idu u zatvor? I koji je ludak starog coveka stavio sa danasnjim omladincima ludacima? Danasnja omladina jeluda narocito ova po zatvorima i valjda treba stari sa starima a mladi sa mladimaa a ne da jednog starca ubace kod 3 omladinca sizofrenicara?
 
netacno nanogica za neke koji nisu bogati je teza kazna nego zatvor tako da je za drzavu daleko isplativija nanogica nego zatvor. Ili da se ima opcija da se bira oces zatvor sa tri ludaka u celiju i da dodjes u kovceg kuci ilioces nanogicu da te familija hrani




Zamena neplaćene novčane kazne

Član 41

Novčanu kaznu koju kažnjeno fizičko lice, preduzetnik ili odgovorno lice u pravnom licu ne plati (u celini ili delimično), sud može zameniti kaznom zatvora tako što se za svakih započetih 1.000 dinara određuje jedan dan zatvora, s tim što kazna zatvora ne može trajati kraće od jednog dana ni duže od šezdeset dana.

Ako je pored novčane kazne kažnjenom licu bila izrečena i kazna zatvora, zatvor kojim se zamenjuje neplaćena novčana kazna i izrečena kazna zatvora ne mogu trajati duže od devedeset dana.

Ako sud oceni opravdanim, s obzirom na težinu prekršaja, visinu neplaćene novčane kazne i imovinske mogućnosti osuđenog sud može, umesto kazne zatvora, odrediti da se neplaćena novčana kazna zameni radom u javnom interesu, s tim što osam sati rada zamenjuje jedan dan zatvora, odnosno 1.000 dinara novčane kazne, a rad ne može da traje duže od 360 sati.

Deo neplaćene novčane kazne koji nije mogao biti zamenjen kaznom zatvora ili radom u javnom interesu, naplaćuje se prinudnim putem.

Ako posle odluke suda o zameni neplaćene novčane kazne kažnjeno fizičko lice isplati novčanu kaznu, kazna zatvora ili rad u javnom interesu neće se izvršiti. Ako je izvršenje kazne započeto, a kažnjeno lice isplati ostatak izrečene novčane kazne, obustaviće se izvršenje kazne zatvora i rada u javnom interesu.

Zamena neplaćene novčane kazne kaznom zatvora ne može se odrediti za novčane kazne izrečene prema maloletnicima i pravnim licima.

Neplaćena novčana kazna izrečena prema maloletniku prinudno će se naplatiti na imovini maloletnika, njegovog roditelja ili drugog lica zaduženog da se o njemu stara.

Na zamenu neplaćene novčane kazne shodno se primenjuju odredbe zakona koji propisuje izvršenje krivičnih sankcija.
https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_prekrsajima.html


Иначе, твој став да богати служе са наногицом, а сиромашни иза решетака је нетачан. Познајем лика који је служио казну затвора наногицом. Претумбали су га црномањасти, па је он испао крив. А дечко је поштен 100 %. Веровао је људима и зато је настрадао. Сиротиња је, али је поштен. И то је и тужилац видео, те му је одређена наногица, уместо казне затвора. Имао је право да иде на факултет и тако неке ствари, а остало време је морао да проводи кући са породицом. Нпр. деда, са којим живи, није ни знао да је овај осуђен. Нису му рекли, да се стар човек не секира.
 
KUĆNI ZATVOR je kazna, krivična sankcija koju sud izriče presudom kojom se okončava krivični postupak. To je modalitet izvršenja kazne zatvora. Ona se umesto u zatvoru izvršava u prostorijama u kojima osuđeni stanuje.

https://www.paragraf.rs/100pitanja/krivicno_pravo/kucni_zatvor_i_kucni_pritvor.html

KUĆNI ZATVOR je kazna, krivična sankcija koju sud izriče presudom kojom se okončava krivični postupak.

Дакле, кућни затвор не може да се изрекне у прекршајном поступку, може само у кривичном поступку.
 
nek promene zakon

У прекршајном поступку ако неко буде кажњен новчаном казном, већ постоји могућност да не заврши у затвору.

једноставно, плати новчану казну.

идеја наногице јесте да неко не заврши у затвору, а опција новчане казне већ у себи садржи могућност да неко не заврши у затвору.
 
logikom stvari pre treba prekrsajna kazna da bude sa nanogicom nego krivicna ili bar obe jer je tako jeftinije za drzavu.

Најјефтиније за државу је да се новчана казна плати.

За то дело је било предвиђено од 50 000 до 100 000 динара, а њему је било одређђено испод минимума (минимум је 50 000, а њему је 30 000).
 

Back
Top