Tema je autorska.
Svedoci smo da na političkoj sceni Srbije postoji
Prvo; režimska stranka kao interesna grupa ljudi na vlasti i oni su prilično monolitni , tek kad kao pojedinci zglajznu onda se sete da je ta stranka najgora. Njihova stabilnost je kako se za sada čini izvesna.
S druge strane je takozvana demokratska opozicija koji su za nastavak puta ka EU , pričaju sve one dosovske floskule s kraja devedesetih kao da se ništa nije promenilo. Znači; pravna država , jake institucije otvoreno tržište nastavak istog razvojnog modela. Razjedinjeni su ; neki su da otkačimo KiM a drugi nisu iako je to uslov za ulazak u EU. Oni trenutno nisu tema.
S treće strane imamo stranke i političke grupacije takozvanih patriota koji su protiv nastavka puta ka EU. Proruske su orjentacije ili naginju ka pobedi Rusije, uglavnom su za promenu razvojnog modela privrede ali takođe ponavljaju priču o snazi institucija i pravne države (valjda dok ne dođu na vlast

).
E oni su tema . Zašto se te stranke ne ujedine jer valjda je jasno da tako usitnjeni u kombi skupinama nemaju nikakve šanse niti perspektivu profilisanja kao snažne društvene snage koja će narasti u ozbiljnu konkurenciju stranci na vlasti.
Šta mislite drage kolege zašto se to ne događa ?