X96 mini TV BOX 2/16Gb update to Android 9

zx16

Elita
Banovan
Poruka
18.581
Не знам користи ли неко од вас овај бокс или не? Ја га користим од 2017 и он ради на андроиду 7.
6024560247.jpg

Пошто је то прилично стар андроид, решио сам да га апдејтујем на последњи андроид који се може на њега убацити.
Решио сам да то поделим са вама, можда некоме буде од користи?
На 7-ци, са корисничким интерфејзом био је прилично рогобатан за руковање и прилично спор. Инсталацијим андроида 9, добија се стандардни кориснички интерфејз за андроид ТВ и ради далеко боље.
Па да почнемо. Са овог линка скините програм setup_v2.2.0 и iso X96mini фајл андроида 9.
Распакујте фајлове и покрените инсталацију setup_v2.2.0 али као администратор и инсталирајте програм.
Следећи корак је да узмете USB кабал али да буде са обе стране мушки:
H355d696b20514e1aa29ace29c15ce2d5U.jpg

Ако имате тај кабал, онда идемо на поступак апдејтовања. Потребно је да узмете једну дрвце шибице и да га гурнете у гнездо AV.
На дну гнезда налази се мали тастер. Чућете клик када притиснете шибицом.
шиб 1.PNG

Сада је потребно да повежете рачунаром са USB портом беле боје на уређају (први са леве стране).
Ако сте га повезали, добићете приказ на прозору програма (обележено бројем 1 на слици). Када се појави Connect succes можете извући шибицу.
пов2.PNG


Сада кликните на File па онда на Import image и убаците X96mini_RP_20190918-RU_ATV9_davietPDA_v1.6.2.
Добићете податак да је ISO File убачен (број 3 на слици).
Сада кликните на Start (под бројем 4) и кренуће инсталација, траје неких 4-5 минута. Ако случајно закочи на 7%, треба да поновите поступак и али овај пут да уређај повежете на његово напајање.
7.PNG

Код новијих рачунара са USB 3.0 не прави проблеме, пошто USB 3.0 пропушта већу снагу.
Када заврши инсталацију, одспојите уређај и то је то. Остаје да га повежете на ТВ и подесите. Сада ће бити много бржи и стабилнији у раду.
 
Bravo za postavljača teme i kakvi su ti utisci za recimo iptv i youtube što se verujem najviše koristi?

Što bi neko plaćao iptv listu kada postoje besplatne?!?? Evo ja upravo uživam u jednoj već 2 godine.
Све ради глатко и без проблема. На андроиду 7 и да корисничким сервисом који је био убачен, био је ужасан.
Иначе, поступак важи за све боксове који раде са процесором Amlogic S905W.
 

Back
Top