Branko Lori
Zaslužan član
- Poruka
- 108.144
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
https://www.blic.rs/vesti/tema-dana/sedam-gej-vladika-u-saboru-srpske-pravoslavne-crkve/s8vg1fxSvi ustupci patrijarha Irineja Vučiću: -Premešten vl. Grigorije -Savi Janjiću zabranjeno da priča -Smenjen vl. Maksim -Zaćutao Teodosije -Zaćutao i Amfilohije -Odbijen zahtev za vanredni Sabor -SPC sve dalje od naroda, narod moralno srozan -Patrijarh propoveda ekonomski preporod .....![]()
Najvise kmeci rada trajkovic i mladjan djordjevic..popove im irinej rastera hahaSvi ustupci patrijarha Irineja Vučiću: -Premešten vl. Grigorije -Savi Janjiću zabranjeno da priča -Smenjen vl. Maksim -Zaćutao Teodosije -Zaćutao i Amfilohije -Odbijen zahtev za vanredni Sabor -SPC sve dalje od naroda, narod moralno srozan -Patrijarh propoveda ekonomski preporod .....![]()
sta li ce na ovo reci amfilohije..SPC: Najambicioznija medijska kampanja protiv Crkve u prethodne tri decenije
Srpska pravoslavna crkva (SPC) ocenila je danas da je pojedinim medijima u Srbiji u toku „najambicioznija kampanja protiv SPC u poslednje tri decenije“ s ciljem da se „slabljenjem pozicije zakonitih crkvenih vlasti, u prvom redu patrijarha i Svetog sinoda, oslabi i razjedini Srpska pravoslavna crkva“.
Beta 22. oktobra 2019.
![]()
Navodeći da u toj kampanji prednjače dnevni listovi Blic i Danas, SPC je u saopštenju ocenila da su „ističući niz lažnih pitanja i tobožnjih problema, kao što su obim proslave osam vekova autokefalnosti SPC, odlikovanja uručena predsedniku Srbije i srpskom članu predsedništva BiH, aktuelnu medijsku spin-ofanzivu pokrenuli oni za koje je autokefalija Srpske crkve pod znakom pitanja“.
„Krajnja namera je da slabljenjem pozicije zakonitih crkvenih vlasti i organa – u prvom redu patrijarha i Svetog sinoda – što više sablazne narod, a oslabe i razjedine SPC, kako bi ona postala plen onima koji prave haos u vaseljenskom Pravoslavlju i produbljuju raskole, najpre u Ukrajini, a zatim redom“, stoji u saopštenju.
Ocenjuje se da je u toj kampanji „isprobana škola medijskog spinovanja i manipulacije, istovetna ili veoma slična onoj iz devedesetih godina prošlog stoleća koja je primenjena u slučajevima Markale i Račak pred bombardovanje Republike Srpske i Srbije“.
„Novinarima listova Danas i Blic i još nekima, ne odričemo pravo da pišu o onome što ne znaju, a to su teološka pitanja, ali tvrdimo da ovakve pikanterije, nastale tendencioznim čitanjem interne službene prepiske medju Crkvama, nisu mogli pronaći u štampi ili u literaturi, gde ih nije ni bilo, nego su ih dobili od svojih insajderskih informatora koji i znaju i ne znaju šta rade“, piše u saopštenju.
Dodaje se da patrijarh i Sinod, „pa čak i specijalno ‘targetirani’ portparol SPC“, postupaju „isključivo u skladu sa Ustavom SPC i mandatom dobijenim od njenog Svetog Arhijerejskog Sabora“ a da se odluke donose „u najboljem interesu naše Crkve i izražavaju stavove apsolutne većine naših arhijereja“.
,,VREME ČUDA"porodicni portret za sledece pokoljenje
Stepinac u zlatnom ramu i orden S.Save na grudima
Pogledajte prilog 602706