VRIL

Šta podrazumevaš pod vril energijom?

Ako je ovo:

Врил је реч из научно-фантастичног романа аутора Едварда Булвера Литона под називом Врил: Енергија расе која долази, објављеног 1870. године. У књизи је Врил описан као облик енергије којим расплаже изузетно моћна раса која живи под земљом.
http://sr.wikipedia.org/sr/Врил

Može pojašnjenje?
Hvala :hvala:
 
Све је могуће, но рекао бих да је то ипак само у роману. Пре свега, чисто логички. Ја сам читао Литонов роман, врил како је тамо описан био би толико моћан да би Хитлера из берлинског бункера 1945. начинио победником. Како знамо - то се није догодило. Е сад, да ли су се приближили тако нечему, може се доста нажи о фу-фајтерима, ханебу летелицама и слично. За мене је то (само?) добар извор инспирације.
Иначе, Булвер Литон је био члан удружења Златна зора, његов роман је доста метафоричан и чак духовит. На неки начин он више ту описује овај надземни свет у огледалу подземног, где је његов јунак залутао.
 
Mozda Hitler nije znao kako se koristi ta energija, ili mu mozda nije dozvoljeno da zna! A sto se tice Zlatne zore to je bas zanimljivo, prvi put sam se susreo sa tim pojmom u knjizi "Jutro Carobnjaka", sjajna knjiga! Cak iako je sve izmisljeno!
 
Mozda Hitler nije znao kako se koristi ta energija, ili mu mozda nije dozvoljeno da zna! A sto se tice Zlatne zore to je bas zanimljivo, prvi put sam se susreo sa tim pojmom u knjizi "Jutro Carobnjaka", sjajna knjiga! Cak iako je sve izmisljeno!

Оно болдовано је кључно. Не само за Хитлера.
Када бих нагађао о физичком пандану силе врил, шта би то СТВАРНО могло бити (а видесмо доста разорних сила), могао бих навести доста ствари као евентуални извор тако моћне енергије. Управо сам гледао нешто о теорији струна, 11. димензији и слично. Ко зна шта све има у основи стварности, а ми само теоретишемо, спекулишемо, негирамо или све зовемо "натприродним".
 
Pa mozemo da spekulisemo, da sumnjamo, uostalom sumnja je temelj nauke za razliku od vere. Vril mu dodje onda kao Sila u Star Wars-ima. Teorija struna je toliko fascinantna da treba otvoriti potpuno novu temu, mada ne znam gde da je smestim u nauku ili ovde, a dotle nagadjajmo sta je Vril, Litonova knjiga je pomalo neozbiljna, mnogo je bolja knjiga "Sedmorica iz Spandaua" ali nema nigde da se nadje. A sto se tice pojma natprirodno uveren sam da takav pojam besmislen, jer samim cinom da nesto postoji cini to isto potpuno prirodnim, zar ne? Pa tako i Vril Energija, ako postoji onda je savrseno prirodna, e sad da li smo mi svesni te energije i da li mozemo da je determinisemo to je vise pitanje nasih sposobnosti dok se samog Vrila to uopste ne tice!
 
To je premalo informacija za adekvatan razvoj teme.
Šta je to vril?
Koji je izvor te energije?
Za šta se može koristiti?

Pa izvor je verovatno tamo gde je i izvor svake druge energije u svemiru, dakle u velikom prasku, ja ne tvrdrim da vril postoji samo sam otvorio temu da saznam sta drugi forumasi misle o tome! Pozzz!
 
Vril energija i Crno Sunce
Vjerovalo se da se vril energija može dobiti iz Crnog Sunca, velike lopte «Prima Materije», koja navodno postoji u središtu Zemlje i daje svjetlo Vril-ya rasi, te zrači radijacijom u obliku vril energije. Društvo Vril je vjerovalo da su Arijevci izvorni biološki nasljednici Crnog Sunca. Ova sila vila je poznata od davnina pod raznim imenima: Chi, Ojas, Vril, Astralno svjetlo, Orgon i pod drugim nazivima.

U raspravi o 28. stupnju «Starog i prihvaćenog slobodnozidarskog škotskog reda» zvanom Vitez Sunca ili Upućeni Princ, Albert Pike kaže: «U prirodi postoji jedna moćna sila, i čovjek bi, kada bi je posjedovao i znao usmjeriti, mogao revolucionizirati i promijeniti čitav svijet». To je sila koju su Nacisti i njihovi okultni krugovi očajnički htjeli osloboditi i usmjeriti na svijet i za koju je društvo Vril vjerovalo da je posjeduje Hitler, kao manifestacija «Velikog Posla» propagiranog od strane Upućenih iz raznih tajnih društava kroz godine.

Društvo Vril oslanjalo se na vrlo stare arhetipe koji su već bili u umovima magičara i alkemičara, zaogrnute idejom ponovnog oživljavanja okultnog i znanstvenog napretka. Ideja mutacije i transformacije u višu formu «čovjeka-boga» zaživjela je kroz opise rase Vril-ya u Buller-Lyttonovoj «Nadolazećoj rasi». Lytton je i sam bio pripadnik Rozenkrojcera (Rosicrucians), a samim time i upoznat s arkansko-ezoteričnim filozofijama (i tijekovima najvećih znanstvenih napredaka današnjeg doba)

Leteći tanjuri pogonjeni Vril energijom i druga tajna oružja
Možda najnevjerojatnije priče o društvu Vril su one o navodnom tajnom nacističkom programu proizvodnje letećih tanjura. Pretpostavlja se da je društvo Vril uspostavilo kontakt s «Tajnim Vođama» rase Vril-ya koji su u tajnosti započeli suradnju s njemačkim znanstvenicima u drugoj polovici dvadesetih godina prošlog stoljeća. Još 1936. godine Hitler je slao timove speleologa u pećine i rudnike širom svijeta u potrazi za rasom Vril-ya. Nacisti su također istraživali i Antarktiku tijekom 1937. i 1938. godine u potrazi za rupom Južnog pola i navodno su imali uspjeha, poput admirala Byrda u otkrivanju ovih otvora.

Neki kažu da su baš na ovome mjestu Nacisti uspostavili kontakt s «Nepoznatim nadljudima» koji su živjeli u «Duginom gradu» U svojoj kontroverznoj prezentaciji «NLO tajne Trećeg Reicha», Vladimir Terziski povezuje vanzemaljce i njemačka tajna društva poput «Templehoffa», «Thule», «Vril» i Crnog Sunca. Terziski spominje svojevrsnu «vanzemaljsku rasu učitelja», koji su u tajnosti počeli surađivati s pojedinim nacističkim znanstvenicima krajem 1920-tih u podzemnim bazama gdje su ih upoznavali sa svojim konceptima filozofskog, kulturalnog i tehnološkog napretka. (takozvana «Dugina zavjera ili zavjera duge»).

Kako Terziski navodi, Nacisti su uz pomoć vanzemaljske inteligencije ovladali antigravitacijskim svemirskim letom, uspostavili svemirske stanice, ovladali putovanjem kroz vrijeme i proizveli svemirski brod koji je mogao putovati warp brzinama. U isto vrijeme vanzemaljci su širili svoje dijabolične ideje kroz društva Vril i Thule. Terzinski sugerira da je istraživanje antigravitacije započelo u Njemačkoj u 20-tim godinama prošlog stoljeća konstruiranjem prve hibridne antigravitacijske kružne letjelice, RFZ-1, koju je konstruiralo društvo Vril.

Fantastična nacistička oružja

U razdoblju od 1942. i 1943. godine, napravljena je cijela serija antigravitacijskih strojeva, a sve je kulminiralo navodnom izgradnjom 350 stopa dugačke letjelice u obliku cigare nazvane Andromeda- svemirska stanica, u hangaru za izgradnju cepelina. Iako je teško povjerovati u ove priče na granici znanstvene fantastike, neke činjenice i dan danas golicaju maštu teoretičara zavjera ali i znanstvenika. Naime, društvo Vril nije radilo samo na projektima izgradnje «letećih tanjura, već je bilo duboko umiješano i u izgradnju drugih egzotičnih oružja o čijem postojanju itekako postoje dokazi, poput raketa V1 i V2, višecjevnog bacača raketa, puške sa noćnom nišanom nazvane «Vampir» i niza eksperimentalnih, ali i funkcionalnih aviona na mlazni pogon.

Nagađalo se da Nacisti rade na izgradnji nuklearne bombe i eksploataciji nuklearne energije, a kad tome pridodamo i činjenicu da je društvo Vril neumorno tragalo za alternativnim izvorima energije uslijed nedostatka naftnih derivata, priča dobiva na težini. U kontekstu ondašnjeg vremena, sva ova tehnološka postignuća mogu se usporediti kao kad bi danas preko noći konvencionalna oružja zamijenili laserskim, topovima plazme i kiborzima, dok su neka od postignuća onoga doba i dan danas neizvediva. SS E-IV (Entwicklungsstelle 4), jedinica za razvoj okultnog reda organizacije SS Crno Sunce, navodno je 1939. godine razvila revolucionarni elektromagnetski gravitacijski motor koji je poboljšao Hans Colerov stroj na slobodnu energiju pretvorivši ga u energetski pretvarač. Kasnije su ga uparili sa Van De Graafovim generatorom i Marconievim vrtložnim dinamom (sferični spremnik od merkura) kako bi proizveli rotirajuće elektromagnetsko polje velike snage koje je reduciralo masu i utjecalo na gravitaciju. Osmislilo ga je Thule Triebwerk i trebao je biti stavljen u posebno dizajniran disk.

Još od 1935. godine društvo Vril i Thule tražili su pogodne lokacije za testiranje ovih strojeva i pronašli ih u sjeverozapadnoj Njemačkoj koja je bila poznata i pod nazivom Hauneburg. Letjelicu koju su tamo testirali prozvali su jednostavno H-gerat, što bi u prijevodu značilo «Sprava iz Hauneburga». Zbog sigurnosti preimenovali su ga u još kraće ime –Haunebu , a potom zajedno sa nekim ranijim prototipovima zvanim Vril u RZF-5, kada su testne lokacije zamijenili sa lokacijom nazvanom Vril Arado Brandenburg područje za testiranje letjelica.

jedan od izvora: razotkrivanje.net
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa mozemo da spekulisemo, da sumnjamo, uostalom sumnja je temelj nauke za razliku od vere. Vril mu dodje onda kao Sila u Star Wars-ima. Teorija struna je toliko fascinantna da treba otvoriti potpuno novu temu, mada ne znam gde da je smestim u nauku ili ovde, a dotle nagadjajmo sta je Vril, Litonova knjiga je pomalo neozbiljna, mnogo je bolja knjiga "Sedmorica iz Spandaua" ali nema nigde da se nadje. A sto se tice pojma natprirodno uveren sam da takav pojam besmislen, jer samim cinom da nesto postoji cini to isto potpuno prirodnim, zar ne? Pa tako i Vril Energija, ako postoji onda je savrseno prirodna, e sad da li smo mi svesni te energije i da li mozemo da je determinisemo to je vise pitanje nasih sposobnosti dok se samog Vrila to uopste ne tice!

Имам негде сајт по којем је Тесла смислио таласе који имају сличну функцију као и генератор штита у Звезданим Стазама (или Ратовима, ту нема суштинске разлике). У ствари добро што сам то стигао само да поменем у новом роману, не треба претеривати, а неке људе исувише поштујем ;)
Биће то и овде само да ископам линк.
Седморица из Шпандауа има везе с нацистима? Биле су смештене неке главешине у том затвору... Литон је ипак писао роман. Езотеријски, али роман, што ће рећи фикција.
 
vril... vrelo...izvor....a ko je pionir istrazivanja te geo gigantske energije nego nikola tesla...mora da su se nacisti dograbili nikolinog vrela pa obrnuli u vril...bas mi lici na kradju....
 
Od glagola VRI koji označava neko komešanje , brzo kretanje.

Pa se kaže VRETI ili VRITI

IZVIRATI to je kad nešto svojim vrenjem pronađe put na površinu.


Mož da bude.

Šta sve Srbin neće smisliti
vaistinu.gif
 
Leteci tanjiri za svoj pogon koriste tzv. "antigravitacijski pogon", tj. kombinaciju ekstremno jakih elektromagnetnih polja i superteskih elemenata.
Zato se u njihovoj blizini javljaju vremenske i druge anomalije.
Nesto slicno eksperimentu "Filadelfija".
VRIL, u pravu ste, radi se o kruznim elektromagnetima, dakle, VRI, VRELO,....
 

Back
Top