Vlasti u Srpskoj ne dozvoljavaju ni mirne proteste?!

комшија

Stara legenda
Poruka
96.548
1594398037900.png






Vlasti u Srpskoj ne dozvoljavaju ni mirne proteste?!


Sudeći po najavama predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, građani koji žele mirno da protestuju mogu to da rade dokle god i koliko god žele, bez obzira što ti protesti nisu prijavljeni.


1594398082600.png


10.07.2020 | 17:11

Mirna okupljanja, koja isključuju baklje i molotovljeve koktele, nisu zabranjena ni u centru Beograda ispred Skupštine Srbije, kao ni u drugim gradovima. Ipak, to nije slučaj sa Republikom Srpskom, pogotovo na Trgu Krajine u Banjaluci gdje banjalučka policija privodi sve redom.


Najčešće su privođeni članovi grupe Pravda za Davida, a poslednji pokušaj gušenja slobode govora je bio upravo prije nekoliko dana kada je nekoliko članova grupe privedeno, jer su pokušali da održe preskonferenciju na Trgu Krajine.


„Po prvi put se tako nešto desilo, i za nas je to nova situacija, i nadamo se da se to neće više dešavati. S obzirom na to da znamo s kim imamo posla, ipak je za sve očekivati. Ali i pored svega, ne pada nam na pamet da preskonferencije najavljujemo policiji, jer to nije normalno i nije u skladu sa zakonom" - poručuje Ozren Perduv iz grupe Pravda za Davida.



Čak su i vlasti Crne Gore, do pogoršanja epidemiološke situacije u toj zemlji, tolerisale održavanje protestnih litija u Podgorici i drugim gradovima.


Vlast RS ne dopušta održavanje bilo kakvih protestnih skupova na Trgu Krajine u centru Banjaluke, šta više, svako ko se na trgu policiji samo učini sumnjiv – biva priveden ili legitimisan.


„Vlastu u Republici Srpskoj se boje naroda, jer kad samo nekoliko hiljada građana izađe na ulice u Banjaluci, to je kao da u Beogradu izađu stotine ili desetine, i upravo zato se ruši svaki bunt građana. Zanimljivo je da su svi autoritarni režimi, od osamdesetih godina padali zbog naroda i bunta", kaže Darko Kuzmanović, politički analitičar.


Iz nevladinog sektora poručuju da se sve zemlje u regionu ugledaju jedna na drugu, te da su sve primjeri autokratskih sistema koji ne dozvoljavaju građanima da misle drugačije, ali da primjer Republike Srpske i Pravde za Davida to najočiglednije prikazuje.


„Mi imamo situaciju da su isto ljudi godinama na vlasti. Oni su uspostavili kontrolu nad institucijama koje bi trebalo njih da drže odgovornim, uključujući pravosuđe i znaju da nikad neće odgovarati nizašta. S druge strane, izborni sistem su prilagodili sebi tako da ih građani ne mogu pobijediti na izborima", poručuje Ivana Korajlić iz Transparensi Internešenela.


Zanimljivo je da na Trgu Krajine u Banjaluci nisu dozvoljene ni preskonferencije, a primjer je nedavno privođenje nekoliko članova grupe Pravda za Davida. Čak su i na konferenciji za medije koju su nakon toga održali predstavnici gradske i republičke opozicije, legitimisani organizatori događaja za medije.


BN TV

link





Зашто власт у босанско-херцеговачком ентитету РС грађанима ускраћује основна људска права и слободу? Зашто не реагује канцеларија Високог представника? Зашто не реагују амбасаде земаља Квинте? Да ли је то зато што Додиг на "мала врата" уводи Републику Српску у НАТО?
 
Зашто власт у босанско-херцеговачком ентитету РС грађанима ускраћује основна људска права и слободу? Зашто не реагује канцеларија Високог представника? Зашто не реагују амбасаде земаља Квинте? Да ли је то зато што Додиг на "мала врата" уводи Републику Српску у НАТО?
Kako ti nije jasno da je dodik covjek zapada i vjerno im sluzi i ispunjava svaku direktivu
Doveden je na vlast drzavnim udarom kojeg su provele strane okupacione trupe NATO pakta
Dodik je proglasavan za svjezi vjetar na Balkanu
Sjeti te se kako se ljubio sa krvnicom Medlen Odvrajt i kako joj je kupovao cvjece
Kao zapad je protiv Dodik oni hoce da ga skinu haha u to ne vjeruje ni moja baba Smiljana od 85 god .... sve je to pozoriste lutaka sto kaze beogradski sindikat u onoj pjesmi sistem te laze
Dodik je covjek satanistickih struktura duboke drzave postavljen da vlada i rastura Srbe u RS kao i Milo i Aco svi su oni dio iste druzine zato ne reaguju
 

Back
Top