Važeći pasoš?

xdrki

Obećava
Poruka
81
Pasoš mi ističe u oktobru, imam putovanje za Grčku krajem juna i vraćam se početkom jula, i putovanje krajem jula za Portugal.

Da li moram obnavljati pasoš pre tih putovanja ili mogu slobodno da produžim važenje tamo negde u sredinom/krajem avgusta.
 
Hajde da i ja postavim pitanje o pasosu, naime nameravam da pocetkom septembra dodjem u Srbiju a srpski pasos mi istice negde 10-15 dana kasnije te bih vadio novi. Pa, u vezi toga, za koliko moze da se dobije novi pasos te da li postoji neki ubrzani proces (platis pa klatis sto bi rekli)?

Secam se da sam zadnji put vadio pasos na "misice", recimo stigao danas, sutra predao za pasos a dobio ga posle 15 dana, 2 dana pred polazak iz Srbije.
 
Pasoš mi ističe u oktobru, imam putovanje za Grčku krajem juna i vraćam se početkom jula, i putovanje krajem jula za Portugal.

Da li moram obnavljati pasoš pre tih putovanja ili mogu slobodno da produžim važenje tamo negde u sredinom/krajem avgusta.
Za Grčku verovatno ok ali Portugal je prilično rizično.

Produži pasoš. Bolje sada da se pomučiš nego da ti propadne put.

• пасош мора бити важећи најмање три месеца након планираног датума повратка из земаља Шенгенског простора и пасош мора бити издат у претходних 10 година;
 
Hajde da i ja postavim pitanje o pasosu, naime nameravam da pocetkom septembra dodjem u Srbiju a srpski pasos mi istice negde 10-15 dana kasnije te bih vadio novi. Pa, u vezi toga, za koliko moze da se dobije novi pasos te da li postoji neki ubrzani proces (platis pa klatis sto bi rekli)?

Secam se da sam zadnji put vadio pasos na "misice", recimo stigao danas, sutra predao za pasos a dobio ga posle 15 dana, 2 dana pred polazak iz Srbije.

Zakaži unapred preko euprave. Jedno mesec-dva pred dolazak u Srbiju vrebaj termin negde oko ponoći za datume kad si tu jer se brzo popune. Nije bitno gde u kojoj policijskoj stanici vadiš.

Ako ne, može po hitnom postupku ako se dobro sećam redovna taksa + 5.000, znači negde oko 8-9.000 (~80€´). Izdaju za 48 sati.

Što ne uradiš u konzulatu tu gde si?
 
Zakaži unapred preko euprave. Jedno mesec-dva pred dolazak u Srbiju vrebaj termin negde oko ponoći za datume kad si tu jer se brzo popune. Nije bitno gde u kojoj policijskoj stanici vadiš.

Ako ne, može po hitnom postupku ako se dobro sećam redovna taksa + 5.000, znači negde oko 8-9.000 (~80€´). Izdaju za 48 sati.

Što ne uradiš u konzulatu tu gde si?
Ne mogu da se registrujem na e-upravu, pokusavao sam bar 10-tak puta u zadnjih 6 meseci, koristio sam i pasos i licnu kartu kao dokument za registraciju ali sajt za registraciju zakoci a aplikaciju ne mogu da instalisem jer treba da im odneses telefon da bi ga verifikovali. Odlicno ako postoji to za hitne pasose, ima da to koristim, to mi je onda najkomfornije.

Najblizi konzulat je preko 3500 km odavde, mogu da im saljem postom i dokumentaciju i fotografije ali je to skopcano sa klaj-klaj sistemom ( obicno moras da zoves one u amabasadi u Ottawi da vidis dokle su stigli sa tvojim predmetom) a onda oni salju novi pasos obicnom postom i to traje. Gledam, trenutno im ne radi ni sajt (ottawa.mfa.gov.rs), zablokiran je. Jbt, koji javasluk i koji bolidi rade u nasoj diplomatiji, strava.
 
Ne mogu da se registrujem na e-upravu, pokusavao sam bar 10-tak puta u zadnjih 6 meseci, koristio sam i pasos i licnu kartu kao dokument za registraciju ali sajt za registraciju zakoci a aplikaciju ne mogu da instalisem jer treba da im odneses telefon da bi ga verifikovali. Odlicno ako postoji to za hitne pasose, ima da to koristim, to mi je onda najkomfornije.

Najblizi konzulat je preko 3500 km odavde, mogu da im saljem postom i dokumentaciju i fotografije ali je to skopcano sa klaj-klaj sistemom ( obicno moras da zoves one u amabasadi u Ottawi da vidis dokle su stigli sa tvojim predmetom) a onda oni salju novi pasos obicnom postom i to traje. Gledam, trenutno im ne radi ni sajt (ottawa.mfa.gov.rs), zablokiran je. Jbt, koji javasluk i koji bolidi rade u nasoj diplomatiji, strava.
Strava...oduvek, ali sad je napredna strava...lvl pro :lol:
 
Strava...oduvek, ali sad je napredna strava...lvl pro :lol:
Ma ta ekipa je u ambasadama cak i od vremena SFRJ, Slobe i DS-a. Ambasador i mozda 2-3 neka njegova licna pomocnika dodju po partijskoj liniji (partije koja je na vlasti u Srbiji) a svi ostali su to po naslednoj liniji (nasledili poslove od roditelja koji su dosli u MIP jos u Titove vreme). I sa tim ljudima mi imamo posla, nemamo sa ambasadorom i njegovim pomocnicima.

Najveca bruka je bila kad je ambasador koga je postavio Djindjic, M.Perisic umro od srcanog udara na svalerci - zvanicna verzija je biola da je umro u teretani.
Mozete vi iz Srbije da s.e.ete po SNS-u ali su oni malo upristojili tu gamad po ambasadama, bar ove u Ottawi, pa mozes da dobijes informaciji kako-sta-gde-kada ( sto pre 15 i vise godina nisi mogao) a da im ne dolazis na vrata i nay.e.bes im se keve jer niko ne dize slusalicu ili ne odgovara na mail. Eto, svi imamo neki odbojan stav prema uslugama koje pruza ambasada (stav koji smo usvajaloi tokom decenija) pa radije dodjemo u Srbiju da obavimo to sto mozemo i kod njih (pasosi, overe itd).
 
Hajde da i ja postavim pitanje o pasosu, naime nameravam da pocetkom septembra dodjem u Srbiju a srpski pasos mi istice negde 10-15 dana kasnije te bih vadio novi. Pa, u vezi toga, za koliko moze da se dobije novi pasos te da li postoji neki ubrzani proces (platis pa klatis sto bi rekli)?

Secam se da sam zadnji put vadio pasos na "misice", recimo stigao danas, sutra predao za pasos a dobio ga posle 15 dana, 2 dana pred polazak iz Srbije.

Ako imas vezu mozes za dan da središ, a ako nije guzva (svakako ne u letnje vreme) može za jedno 7 dana da se dobije. Sada mozes bilo gde da apliciras, ne mora na opštini stanovanja. Može E-uprava, a moze ida upadnes u pol.stanicu pa čekaš na red,
Inače za Otawa moras lično zbog biometrijskih podataka, ortak skoro bio, popizdeo koliko ga je sve zajedno ispalo, karta, hotel i neka nenormalna taksa.
Zato Srb i probas par dana u stanici, pa kad naletiš.
Kad dodjes u Srb, onda otvori e-upravu plus sertifikat da mozes ubuduce online plus neke druge pogodnosti.
 
Poslednja izmena:
Ako imas vezu mozes za dan da središ, a ako nije guzva (svakako ne u letnje vreme) može za jedno 7 dana da se dobije. Sada mozes bilo gde da apliciras, ne mora na opštini stanovanja
Znam da se moze aplicirati i na drugoj opstini, zadnji put sam vadio pasos na NBGD iako mi je adresa u Zemunu. U Zemunu je uvek bila veca guzva jer se predaje samo na jednom mestu, u stanici policije. NBG je imao dve lokacije, prvu u bivsoj saveznoj zgradi izmedju opstine i stanice policije i drugu u policijskom samackom hotelu na Bezanijskoj kosi. OK, ako postoji i taj urgentni nacin uz placanje je u redu.
Hvala.
 
Znam da se moze aplicirati i na drugoj opstini, zadnji put sam vadio pasos na NBGD iako mi je adresa u Zemunu. U Zemunu je uvek bila veca guzva jer se predaje samo na jednom mestu, u stanici policije. NBG je imao dve lokacije, prvu u bivsoj saveznoj zgradi izmedju opstine i stanice policije i drugu u policijskom samackom hotelu na Bezanijskoj kosi. OK, ako postoji i taj urgentni nacin uz placanje je u redu.
Hvala.

Ja sam na S.Vencu bukvalno bio drugi u redu.
Žena i deca izvadili na NBG (kod opstine) bila guzva.
Za prioritetni, mislim da traže razlog, ne samo da platiš.
Veza uvek pomaže, to za dan, u Ljermontovoj.
I sto se tiče e-uprave, meni se čini da sam slao fotokopilu lk negde, pa su tako posle par dana odobrili osnovni pristup (davno bilo)
 
Znam da se moze aplicirati i na drugoj opstini, zadnji put sam vadio pasos na NBGD iako mi je adresa u Zemunu. U Zemunu je uvek bila veca guzva jer se predaje samo na jednom mestu, u stanici policije. NBG je imao dve lokacije, prvu u bivsoj saveznoj zgradi izmedju opstine i stanice policije i drugu u policijskom samackom hotelu na Bezanijskoj kosi. OK, ako postoji i taj urgentni nacin uz placanje je u redu.
Hvala.

https://cms.test-uzda.gov.rs/kreiranje-korisnickog-naloga-korisnickim-imenom-i-lozinkom?
Mislim da sam ovako neki link koristio, mozes bez sertifikata (mora se identifikuješ u posti, banci) samo osnovni nivo, ali u njemu radi zakazivanje.
 

Back
Top