Vaš omiljeni instrument

Imam jednu staru klasicnu gitaru ali bas je amaterska i na nju sam poceo i ubio se godinu ipo da je sredim da zalici na istrument i tek tada poceo nesto da sviram kako treba i jos uvek je ponekad koristim ali gubi stim posle 10 minuta sviranja.

Posle nje imam ozvucenu akusticnu takaminu i ona je prezivela svasta (izlete, pijanke, svirke, kevino obaranje usled ciscenja kuce...) i sluzi me super jos uvek i to dobro.Cetiri puta joj je pucao onaj deo gde su civije i sreca taj deo ne Dutice na zvuk i usled lomljave vrat je ostao citav netaknut i nije se iskrivio i cepa super.

Imam i elektricnu jeftinu Jack&Danny cisto koliko da je imam i slabo je sviram, ponekad samo i kad snimam koristim je za solo deonice u pesmama cisto malo da zacinim i zamracim ton.


I prosle godine marta sam kupio 12 zicanu akusticnu ozvucenu takaminu i super zvuci i tu izgleda stajem sa kupovinom gitara.
Mogu samo da je dostelujem jer su malo visoko zice tj akciju da smanim, spustim da nema toliki otpor pri sviranju, takodje treba to da uradim na ostale gitare da budu jos mekse i aprijatnije tokom sviranja ako bude bilo potrebno i naravno da sredim te delove koji se vremenom menjaju...

Pored gitare volim violinu i violoncelo i kad bih mogao naucio bih da sviram i ta dva istrumenta.Nisam uspeo jos uvek da nadjem osobu koja bi svirala samnom violinu ili violoncelo a voleo bih da izmesam te gitare sa njima.

Volim tu mesavinu akusticnih gitara i violine ili violoncela to bi mi bio san da uklopim kroz moju muziku.
 

Back
Top