ВАЈБЕР АУТ

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Ја сам одушевљен Вајбер аутом. То је начин како да јефтино зовете стране бројеве телефона! Дакле, Вајбер је јапанска апликација која служи за бесплатну комуникацију порукама и позивима са другим корисницима Вајбера а Вајбер аут је њихов сервис за јефтино позивање људи који немају Вајбер или фиксних и мобилних бројева у иностранству. Е сад конкретно за шта је најбољи? Најбољи је за позивање фиксих бројева (тј. бројева фиксних телефона) у иностранству. У том случају је стварно јефтин. У случају да зовете српски мобилни или фиксни се не исплати.

Дакле, минут разговора са фиксним у иностранству кошта око 2 динара што је стварно џабе. Ова цена се односи на већину земаља у свету па чак и на далеке земље као што су Канада, Аустралија и Нови Зеланд који је најудаљенија држава на планети. Колико сам видео, изузетак је Јапан који кошта око 3 динара што опет није ништа и можда има још нека далека земља.

Да бисте могли да користите Вајбер аут треба да купите кредит. Треба да имате паре на платној картици којом можете да плаћате на нету. Не знам да ли може да се плати путем Пејпала. Сад вам причам за Вајбер мобилну апликацију на српском. Горе лево се налазе 3 црте и пише Viber кликнете на црте и идете на Viber Out и пише вам Планови и Кредити за било који део света. Планови се односе на неку конкретну земљу и ту су понуде за јефтино позивање те земље мада има и понуда за цео свет где пише Worldwide и ту можете по одређеној цени да купите неограничено позивање фиксних и мобилних бројева у одређеној земљи на месечном нивоу или Worldwide кад је у питању позивање планете. Све цене су у доларима. У другој понуди Кредити за било који део света можете да купите кредит тј. допуну за 1, 3 или 5 долара. Кликнете на жељени износ и Купи и платите допуну за Вајбер аут вашом платном картицом преко интернета. После тога меморишете инострани број који желите да зовете у ваш мобилни. И идете опет на Вајбер па Контакти па Све и у претрази нађете тај број, уђете у њега и кликнете на Viber Out poziv!

Е сад се поставља питање зашто да зовете некога телефоном кад можете да их контактирате мејлом или упитом на веб сајту. Па из више разлога. Наравно да је најбоља брза комуникација мејловима или преко упита и чета на сајту али шта ако вам не одговоре брзо на мејл или вам не одговоре уопште? И шта ако уопште немају службени чет на сајту или Скајп? Дакле, ово вам причам за установе, институције и компаније у иностранству и њихове фиксне бројеве. У том случају је боље да их зовете на службени фиксни телефон у циљу што бржег добијања жељене информације. Други случај се односи на ситуације када имате неког старог рођака у иностранству који живи сам, нема лаптоп, не користи мобилни, Скајп или Вајбер и можете да га зовете само са Вајбер аута на фиксни.

У сваком случају, Вајбер аут позив је веома корисна, практична и јефтина ствар и на овај начин можете јефтино да зовете фиксне телефоне у целом свету. Мислим, можете и мобилне наравно али су вам ти позиви скупљи.
 
Ево, конкретно, ја сам пре неку ноћ звао Јапан телефоном око неких фолија за кола. Прво сам им наравно послао мејл и сачекао неколико дана и кад сам видео да ми ништа не одговарају, решио сам да их зовем. Одем на сајт компаније, видим број телефона, проверим да ли је то јапански фиксни-јесте. Меморишем број. Одем на Вајбер аут, проверим цену разговора-мало више од 3 динара по минуту-значи џабе. Одем на нет, проверим уобичајено радно време у Јапану-од 9 до 5. Видим где је седиште компаније-у Токију. Одем на нет, проверим временске зоне и видим да је Токио 8 сати унапред у односу на Србију. Зовем! Звао сам их у 3 сата ноћу по српском што ће рећи у 11 сати преподне по јапанском времену. И завршим посао!

А не, него ћу да их чекам годину дана да ми одговоре на мејл а питање и да ли би ми икада и одговорили на мејл с обзиром да су ми рекли да мој мејл нису ни добили ни видели.
 
Koliko mi je poznato u svetu vise niko fixni ne koristi,ja odjavio i jos par ljudi okolo krenuse za mnom,ne pamtim kad sam nekog poznatog okrenuo na fix,samo nesto za oglase radnje neke
 
Poslednja izmena:
Lepo je to zaista nostalgicno samo svi zvrje negde ,jure pare za prezivljavanje,tesko se nadju pored fixnog,700 din pretplata prico neprico,a net me kosta 1000 besplatan viber,na selu ladno odjavili isto
 
Ти очигледно ниси читао тему. Тема је како јефтино звати страни фиксни СА ВАЈБЕР АУТА а није тема српски фиксни. Овде је српски фиксни потпуно неважан.
 
A o cemu pisem ako nisam procitao temu,posto smo mi zaostali za svetom,a svet odavno ne koristi fixni,idi u korak ranije pa skapiraj da i ovde iskljucuju fixne kao u svetu,konkretno u poljskoj niko ne koristi fixni odavno eto ortak mi je odande,i komuniciramo viberom besplatno,ne viber outom na fixni jer fixne ljudi odjavljuju,jel ti sad jasnije
 
Опет ти мене ке капираш. Свет итекако користи фиксни телефон, барем у том пословном и службеном смислу ако не и у приватном. А ја овде пре свега пишем о могућности да се за мале паре са Вајбер аута зове службени фиксни у иностранству, нпр. неке стране државне установе или приватне компаније...

Ево нпр. Јапан као технолошки најнапреднија земља на свету (они су испред Европе и Америке једно 50 година) и даље користи фиксни телефон.

http://www.sakurai.co.jp/landing/starmetal/index.html

Погледај дно линка! Јел ово фиксни телефон? Јесте. Молим лепо!
 
Inostrane firme kontaktiram isključivo na email, da bih lepo sačuvao istoriju komunikacije, kasnije mogao da pretražim, da bih imao dokaz i mogao da se žalim ako se desi da nešto nije bilo kako treba, a prijatelje i rodbinu zovem besplatno na Viber, Skype... nema svrhe plaćati razgovore danas.
 
Viber

- - - - - - - - - -

Sheep on the ship


Вајбер.

Inostrane firme kontaktiram isključivo na email, da bih lepo sačuvao istoriju komunikacije, kasnije mogao da pretražim, da bih imao dokaz i mogao da se žalim ako se desi da nešto nije bilo kako treba, a prijatelje i rodbinu zovem besplatno na Viber, Skype... nema svrhe plaćati razgovore danas.

А шта ћеш ако ти не одговарају на мејл као што су мени Јапанци рекли да мој мејл нису ни примили? И знаш кад би ми одговорили да их нисам звао телефоном? Никад!
 
ako si slao preko klasicnog provajderskog onda nisu... ako si slao preko gmaila zaebavaju te

- - - - - - - - - -

meni je muka od vajbera jer je aplikacija uradjena katastrofalno i jede bateriju i ima dosta bagova barem na ios... whatsup je za njih pojam, ali manje ljudi ga koristi... telegram je za sada moj favorit
 
Да али је много скупље.

Телеграм је британски сервис за комуникацију сличан Вајберу и Воцапу. Постоји и мобилна апликација. Има је на Плеју.
 
ako si slao preko klasicnog provajderskog onda nisu... ako si slao preko gmaila zaebavaju te
Нема то везе, и један и други могу и да стигну и да не стигну до примаоца.
Већи је проблем што неке фирме не проверавају све пристигле маилове.
АDSL може да ради и без фиксног броја - потребне су само бакарне парице до DSLAM-a, фиксни број је само опција.
А ако фирма не може да се контактира никако другачије осим преко фиксног телефона, онда то и није нека нарочита фирма. z:mrgreen:
 
Не мора да значи, можда су презаузети па немају времена или их мрзи да отварају и одговарају на све мејлове што опет теби као њиховом потенцијалном клијенту није никаква утеха.
 
Нема то везе, и један и други могу и да стигну и да не стигну до примаоца.
Већи је проблем што неке фирме не проверавају све пристигле маилове.
АDSL може да ради и без фиксног броја - потребне су само бакарне парице до DSLAM-a, фиксни број је само опција.
А ако фирма не може да се контактира никако другачије осим преко фиксног телефона, онда то и није нека нарочита фирма. z:mrgreen:
sad kad krenu zainteresovani da cacakaju oko tel konektora :lol:

- - - - - - - - - -

Preko viber outa mozes zvati i moblini, to nisi napomenuo.

-------


Koja je fora sa tim telegramom, sta je to?

isto kao viber i whatsup... meni on najbolji
 

Back
Top