Ućebana majica

Ако ти је вода тврда, ствари постану храпаве и круте. Нарочито дебеле које упију доста воде, џемпери и пешкири, ћебад и слично. Вода сушењем испари али соли остану и морају се испрати некако из тканине.

Омекшавање воде може да помогне али то је скупа технологија. Моја мама користи сирће некада уместо омекшивача, и заиста има премекане пешкире. Чак постоји опција да опереш пар пута, једном сирће други пут сода бикарбона па у круг. Минимум прашка (једна кашика супена је довољна за једну машину веша)

Биће опет све флафи, много боље него сад.
 
Majica mora biti 100% pamuk da se ne bi ćebala i smrdela užasno pri znojenju. Trenutno se na tržištu prodaje svašta za 100% pamuk jer obmane nisu sankcionisane na pravi način. To najviše primećujem po čarapama-iako su pamučne, smrde, i propadljivije su brže od onog što inače pamtim.
Ukoliko imamo ućebanu majicu, to znači da je materijal loš, i sadrži veštačke materijale koji se lako usmrde i ćebaju se, i to je najisplativije otkloniti iz svog garderobera, mada na uštrb svima drage čiste prirode.
Brine me to kako kupujemo i odlažemo odeću... Nije fer da se uopšte proizvede odevni predmet kom treba stotine godina da se razloži, a realno je obično smeće!
 
Koristim omekšivače i pri pranju i pri sušenju. A voda nije tvrda.
Dakle, ?

Možda probam sa sirćetom, čisto da vidim dal će da pomogne.
Omekšivači na duže staze prave film oko niti tkanine koji takođe može da deluje da se stvari ukrute. Probaj ovo sa sirćetom pa javi. Ali čisto da znaš da mora više puta ako je situacija sa ćebanjem odmakla.
 
Koristim omekšivače i pri pranju i pri sušenju. A voda nije tvrda.
Dakle, ?

Možda probam sa sirćetom, čisto da vidim dal će da pomogne.
Izbaci omekšivač, ubaci sirće, kako te i čika Siza posavetovao, a u svetle možeš i sodu bikarbonu.

Ne suši na suncu.
Ukoliko sušiš u sušilici minimalna centrifuga pre sušenja. Što je više vode to je bolje.
 

Back
Top