Ubio devojku i komsiju zbog ljubomore a tek ga sad hapse iako je ranije pretio.

  • Začetnik teme Začetnik teme MXXXX
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

MXXXX

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
222
Ispovest oca devojke koja je u nedelju brutalno ubijena u Nišu
Ubica je mesecima pretio mojoj ćerki
B. JANAČKOVIĆ | 02. 11. 2010. - 00:02h | Komentara: 105

Niš - Pratio sam ćerku svakoga dana kada je išla na posao jer joj je bivši momak pretio i uzmnemiravao je. Jednom joj je čak i stavio nož pod grlo. Prijavljivali smo sve pretnje policiji ali se uvek završavalo na tome da ne mogu ništa da učine jer nema svedoka. Mislio sam da je sigurna jer je bila kod kuće a evo šta se desilo, priča Slavoljub Jovanović otac Danijele Jovanović (27), koja je prekjuče oko 16.30 časova brutalno ubijena nožem u zgradi u Ulici Majakovskog 91 u kojoj je živela. Ubica je izbo nožem i Danijelinog prvog komšiju iz zgrade Aleksandra Kitanovića (23),koji je verovatno pokušao da joj pomogne.


Policija je raspisala potragu za Danijelinim bivšim momkom Markom Jovanovićem(21) i moli građane ako ga prepoznaju da se jave na Tel o18/ 522-982 zbog sumnje da je počinio dvostruko ubistvo.


Njega su, po Slavoljubovim rečima, stanari zgrade videli kako u to vreme izlazi iz zgrade. Slavoljub kaže da je ubica Danijelu sačekao sakriven iza ugla u hodniku na prvom spratu zgrade, kod lifta, i da je kada je ona pošla da otključa vrata, pritrčao i izbo je nožem u grudi i stomak. Prema njegovim rečima nakon toga je pozvonio na susedna vrata Kitanovića, pozvao Aleksandra da izađe i tada izbo i njega.


-Čuo sam se sa Danijelom telefonom nedugo pre tragedije. Pitao sam je: “Kako si srećo”, ona se smejala, bila je vesela, rekla mi je da je dobro i da čeka drugaricu da dođe. Sigurno je bila do prodavnice da nešto kupi. Da mi je sin bio kod kuće i njega bi sigurno ubio. Komšiju Acu je ubio bez ikakvog razloga. On i Danijela su odrasli zajedno, ali se nisu mnogo družili. Aca je imao devojku i svoje društvo. Kao prve komšije i oni su prijavljivali policiji kada je Danijelin bivši momak dolazio do stana i uzmemiravao je jer se čula galama i povici, navodi Slavoljub.


On kaže da se Danijela sa tim momkom zabavljala godinu i po dana i da je tada sve bilo u redu.


Marko Jovanović

-Ali onda se on iznenada promenio.Odjednom se okrenuo i tada su raskinuli. Bilo je to pre osam meseci. Onda je nastavio da je proganja. U martu smo se zbog toga sukobili i tada je mene “bokserom” udario u glavu. Danijela je radila u “Intereksu”, i tamo je dolazio pre dva meseca ali ga je obzebeđenje izbacilo. Pratio sam ćerku i bez njenog znanja kada je izlazila na ulicu da joj se nešto ne bi desilo. Video sam da se okretala za sobom na ulici, kao da je strepela. A sve naše prijave policiji su se završavale rečima – “ništa bez svedoka”, dodaje Slavoljub.


I Bojan Jovanović, brat ubijene devojke, svedoči da je bivši momak njegove sestre bio preterano ljubomoran.


-Nije dozvoljavao da joj dolaze u posetu drugovi i drugarice. Ako neki drug dođe odmah hoće da ga bije. I kada su raskinuli dolazio je na vrata, pozivao je telefonom sa skrivenog broja i prekidao vezu, kaže Bojan.


Prema jednoj od verziji tragičnog događaja Aleksandar je izašao iz stana jer je čuo galamu iz susednog stana, dok po drugoj verziji je ubica zvonio na njegova vrata i nakon toga ga izbo više puta u hodniku. Aleksandrova majka, skrhana bolom, juče nije mogla da govori.Kako smo saznali, mladić će biti sahranjen na groblju u Donjoj Vrežini, pored oca koji je preminuo posle šest meseci. Prema informacijama dobijenim od prijatelja Danijeline porodice, ona bi trebalo da bude sahranjena tek prekosutra na Novom groblju u Nišu.


Policija čuva zgradu
Ulaz u zgradu Majakovskog 91 i juče su čuvala dvojica policajaca. Oni su legitimisali i kontrolisali sve muškarce koji su ulazili u ulaz zgrade.
IZVOR: BLIC

Dakle neko ti preti i ubari bokserom,cerki stavlja noz pod vrat,prijavi ga policiji i nista.I sad ga traze.Kasno.Nadam se da ce ga osuditi na 40 godina i da ce mu redovno ispadati sapun na tusiranju i da ce umreti od side za desetak godina.
 
Dakle neko ti preti i ubari bokserom,cerki stavlja noz pod vrat,prijavi ga policiji i nista.I sad ga traze.Kasno.Nadam se da ce ga osuditi na 40 godina i da ce mu redovno ispadati sapun na tusiranju i da ce umreti od side za desetak godina.

Tuzna je realnost da se kod ovakve vrste zlocina malo sta moze uraditi i ona je veliki problem i u pravno mnogo jacim zemljama. Kod nas je dodatno otezana situacija izuzetno blagom politikom kaznjavanja za nasilne zlocine, tako da bi se stavarno iznenadio, ako ovaj lik dobije vise od 7-10 godina, a da odlezi 5-7 godina.
 
U normalnim zemljama takvoj osobi ugrade cip i zabrane mu da se priblizava zrtvi.

Kod ove vrsa zlocina svuda je isto, niko nema jasno resenje. Zrtvu nije moguce izolovati ili stiti 24 sata dnevno u nedogled, to mogu samo bogati, koji placaju svoje obezbedjenje. Nije moguce dati dugu zatvorsku kaznu, pod pretpostavkom da bi neko nekoga mogao da ubije, fizicki sukobi bez ozbiljni fizickih povreda, obicno se kaznjavaju uslovno ili malo zatvorskom kaznom, sto jos vise razjari pocinioca.
Zatim kad se nekom izda zabrana prilaska, ona je dobra za ljude koji nemaju nameru da ubiju, vec da maltretiraju zrtvu, a posto su kazne za povredu te zabrane velike, to zna da obeshrabri zlocinca, medjutim kad neko zeli da ubije iz ljubomore, on obicno ne mari za posledice i da li neko zna ili ne zna sta je uradio, tako da ce to izvrsiti, samo ako mu se ukaze prilika.
 

Back
Top