Upozorenje 2. Koronarna vremena.

Screenshot_118.png



Više znanja - ne može da škodi...


:think:
 
Poslednja izmena:
Ako je voditeljka htela političke stavove i politička pitanja, pogrešila je što je pozvala ljude od struke... petnaest puta su se zaštitili strukom, skoro pokajali što su došli u emisiju, dok uvaženi profesor nije iscedio odgovor...
Mislim da je trebalo da pozove ljude koji su više politički obojeni, pa bi emisija bila bez greške...
Što se mene tiče, ne gledam je više, ne mogu da podnesem ultra snobovski grč u govoru, glumatanje i prenemaganje loše glumice koja je Tadiću, tada predsedniku države govorila "ti"...Postoji nepisano pravilo u svetu da voditelj ne sme javno predsedniku države da se obrati sa "ti"... OK... znam... Mi nismo svet... U svetu "per tu" ostaje iza kamera, javno se gost uvažava...
Pitam se u čijoj klasi je diplomirala glumu...kako i zašto...i dokle...
 
Ako je voditeljka htela političke stavove i politička pitanja, pogrešila je što je pozvala ljude od struke... petnaest puta su se zaštitili strukom, skoro pokajali što su došli u emisiju, dok uvaženi profesor nije iscedio odgovor...
Mislim da je trebalo da pozove ljude koji su više politički obojeni, pa bi emisija bila bez greške...
Što se mene tiče, ne gledam je više, ne mogu da podnesem ultra snobovski grč u govoru, glumatanje i prenemaganje loše glumice koja je Tadiću, tada predsedniku države govorila "ti"...Postoji nepisano pravilo u svetu da voditelj ne sme javno predsedniku države da se obrati sa "ti"... OK... znam... Mi nismo svet... U svetu "per tu" ostaje iza kamera, javno se gost uvažava...
Pitam se u čijoj klasi je diplomirala glumu...kako i zašto...i dokle...
Sve je dobro dok se ne pobiju. ;) Ja volim kada postoji sukob mentalnih koncepata među sagovornicima. :)
 
Kisić Tepavčević: Do ovoga nije trebalo da dođe
A. J. 18. maja 2020. 19:34

Broj obolelih u poslednja dva dana je povećan, ali zbog širenja infekcije u zatvorenom kolektivu, smatra epidemiolog Darija Kisić Tepavčević i dodaje da se to znatno razlikuje od širenja u opštoj populaciji.
„Kada govorimo o apsolutnim brojevima, došlo je do određenog skoka obolelih u poslednja dva dana, ali je skok na račun širenja infekcije unutar nekog zatvorenog kolektiva, što se znatno razlikuje od epidemiološke situacije sa širenjem u opštoj populaciji“, rekla je Kisić Tepavčević za RTS.
Kako ocenjuje, do toga nije trebalo da dođe i to je moglo da se spreči.
Prema njenim rečima, na vreme se reagovalo i bitno je naglasiti da su novootkriveni slučajevi u Vranju uglavnom asimptomatski oblici infekcije i da se ne sprovodi aktivan nadzor nad ovim oboljenjem, ti slučajevi infekcije se ne bi ni otkrili.
Ona je kazala i da sve manje ljudi ima generalno indikaciju za testiranje.
Slični tekstovi
Azar: Neuspeh SZO „plaćen“ velikim brojem ljudskih života
„Obustavite međugradski prevoz, zaraza nije u fabrici nego u…
Brazil: Bolsonaro radio sklekove sa svojim pristalicama
Novi protest u Tirani zbog rušenja zgrade Narodnog pozorišta
„Jedan od boljih indikatora je da ima sve manje osoba koji zadovoljavaju definiciju slučaja za testiranje“, istakla je ona i dodala da to ide željenim tokom ka postepenom gašenju epidemije.
„Imali smo širenje u određenim kolektivima, sprečilo se dalje širenje, ali je uticalo na skok brojeva kada je u pitanju sagledavanje celokupne epidemiološke situacije“, rekla je Kisić Tepavčević.

Kisić Tepavčević: Do ovoga nije trebalo da dođe

 

Back
Top