Испоставило се да су у том тренутку били кратки 3,3 милијарди унци сребра које очигледно не поседују. Keiser је онда покренуо акцију „Buy silver to crash JP Morgan“ у којој је апеловао на мале инвесторе да константном куповином физичког сребра доведу JP Morgan Chase до банкрота и разбију дугогодишњи систем манипулације која је поред осталог омогућавала неограничено штампање папирног новца без покрића. Акција је подржана од стране десетина заинтереснованих сајтова, малих купаца и руске глобалне тв станице RT. Цена сребра је онда за девет месеци порасла за преко 100% и у једном тренутку априла месеца ове године дошла готово до историјског максимума. У истом периоду је резерва сребра у магацинима на Comex-у пала са 45 милиона унци на само 28 са тендецијом опадања од милион унци недељно. Од тада су кренуле акције без преседана са циљем да се вештачки поново нагло обори цена сребра. Неколико пута је од тада подизана маргина за трговање тј. висина минималног налога за трговину чиме су онемогућавани мали инвестори. Цена је ипак опет прилично оборена али је даља куповина поново лагано али сигурно дизала притисак па су кренуле и нове контра мере. Тако је ових дана брокерска фирма Forex обавевестила своје клијенте да ће у другој половини јула престати могућност појединих видова трговине сребром и златом за физичка лица, пре свега за „Over the counter“ тј. за трговање директном нагодбом ван берзанске цене. Стижу најаве и од других брокерских кућa за разне друге видове забрана тако да постоји бојазан да ће се све завршити потпуном забраном трговања за физичка лица и мале инвестироре. Исто тако велика је бојазан да ће све ово водити слому тржишта па ће многи појединци и компаније са папирним серфтификатима као и државе са депононваним златом на поменутим берзама остати „кратких рукава“.
Све ове драстичне мере које се дешавају у задње време наводе на закључак да су пред нама веома крупни догађаји. Свет памти и драстичније мере када су злато и сребро у питању али су оне биле само у периодима светских ратова и огромних криза. Мисли се на забрану држања и конфискацију злата која је спровођена у време Лењина, Хитлера али и Теодора Рузвелта у време велике депресије.
Да ли смо у раној фази трећег светског рата?
Логично је да би пад финансијске и економске моћи пре свега САД и западних земаља пратио и одговарајући пад политичке и војне моћи. Финансијска олигархија и светски моћници из англо саксонског света су изгледа одлучили да спрече друге велике глобалне конкуренте, пре свега Русију и Кину, да тај пад не искористе да заузму њихово место и остваре глобални примат. Спремни су да поруше комплетну велику шаховску таблу о којој је писао Збигњев Бжежински не би ли све своје конкуренте па и цео свет довели у на ивицу тоталног рата и потпуног хаоса.
Рушење табле би се извело кроз вишеструке ескалације многих до сада контролисаних криза ниског интензитета на евроазијском простору у широком луку који окружује Кину, Индију и Русију и који се продужава и наслања на средњи и блиски исток као и север Африке. Изгледа да се рачуна да би у том хаосу и новом мешању карата нестали огромни дугови, обавезе за испоруку сребра и злата и сл. Претпоставља се да би након тоталног распламсавања сукоба америчке трупе биле повучене кући са циљем да се спрече унутрашњи социјални немири. Претпоставља се да би се у неком, по њих повољном треунутку почело са промоцијом потпуно новог глобалног система али је сада прерано да се о томе размишља.
На овакавe закључакe указују бројни текстови и излагања многих коментатора и аналитичара на разним алтернативним Интернет медијима. Међу њима се посебно издваја Webster Tarpley, експерт за међународни тероризам, носилац два доктората из економије и историје и такође чест гост на тв станици Russia Today. Он у својим емисијама „World crisis radio” и у гостовањима код Alex Jones-a пар пута недељно износи веома опсежне анализе глобалне геополитичке, војне, финансијке, економске и социјалне ситуације које се не могу чути на контролисаним медијима.
Све то је веома лако пронаћи на сајту Youtube па ћемо изложити само сажетак из неколико последњих емисија.
Ближи се радикална промена света који данас познајемо
Tarpley наводи да се вероватно налазимо у раној фази трећег светског рата који ће убрзо контролисано ексалирати до неслућених размера. У основи свега је покушај реорганизације света уништавањем већине националних држава и сваког могућег отпора према глобалним институцијама под англоамеричком контролом као што су ММФ, Светска банка, Светска трговинска организација и НАТО. Свака независна држава са било којим значајнијим нивоом аутомоније која жели да изађе изван оквира контроле овог круга ће бити мета, укључујући и многе досадашње савезнике. Он наводи да САД тренутно води 5 ратова и то пре свега у: Афганистану, Ираку и Либији. Води се и прикривени рат против Пакистана који треба да убрзо прерасте у отворени али и рат у Јемену из учешће специјалних копнених снага и CIA одакле ће се вероватно вршити дестабилизација Саудијске Арабије која тајно преговара са Кином и Русијом о избацивању долара из исказивања цене нафте.
Нека се припреми Сирија!
Вероватни број шест је Сирија због које ће се у сукоб неминовно укључити и већ одавно познати непријатељи империје као што су Иран и либански Хезболах. Са друге стране Сирија је јако битна Русији јер се тамо налази једина лука коју користе њихови бродови у Медитерану. Тренутно се врши велико гомилање трупа око Сирије и дестабилизација ће вероватно кренути из курдског дела Ирака.
Наводи се и позиционирање једног од америчког носача авиона директно наспрам сиријских територијалних вода као и логистичке припреме у британској бази на Кипру која се може користити у овој ситуацији као носач авиона. Остали амерички носачи авиона и пратеће борбене групе се већ неко време налазе у близини Ирана, Јемена и Саудијске Арабије. Посебно узмемирује позиција специјалне америчке крстарице USS Monterey, опремљене најсавременијим антибалистичким ракетама која је стационарана у Црном мору у тачки која истовремено гравитира и према Русији и према Ирану. Tarpley наводи и разне изворе који указују на логистичке припреме елитних јединица из многих база у Америци које треба да буду послате у овај регион у току септембра и октобра месеца.
Ултиматум Кине упућен САД-у у вези Пакистана
Једна од земаља која се покушава извући из оквира империје и приближити Кини је Пакистан. Дешавања у вези наводне егзекуције Бин Ладена и дугогодишње намерно преливање кризе из Афганистана на ову земљу довело је до бројних ненајављених, намерних повреда граница Пакистана од стране америчких копнених трупа и хелихоптера. У многим од ових ситуација било је и ограничених сукоба са за сада малим бројем жртава са обе стране али да је ситуација таква да се очекује отворени сукоб Пакистана и САД. Tarpley наводи да су се у Пакистану појавили неки нови талибани који изгледају као талибани, који се понашају и пуцају као талибани стом разликом што су потпуно инструисани од стране САД, Израела и вероватно Индије. Све време се намешта ситуација у којој наводно талибани угрожавају нуклеране капацитета Пакистана.
Крајем маја Барак Обама је у Лондону изјавио да би у случају угрожавања нуклеарних потенцијала Пакистана од стране талибана САД покренуле специјалну операцију да се ти капацитети заштите без да би о тој акцији обавестио било кога у Пакистану укључујући и њиховог председника. Изјава има посебну тежину обзиром да је нешто пре тога, 9.маја на стратегијском разговорима у Вашингтону, Кина упутила званичан ултиматум САД у вези Пакистана и то у тренутку посете пакистанског премијера Пекингу. Ултиматум се може сажети у реченици: „сваки напад на Пакистан сматраће се нападом на Кину“. Tarpley у вези овога често наводи да се овај речник користио пред први и други светски рат те да је овако нешто последњи пут чуло 1962 године за време берлинске кризе. Иако је Кина изузезно јака у војном смислу и сваким даном све више напредује Tarpley сматра да се највећи страхови американаца односе на наглу и ненајављену распродају обвезница америчког дуга од стране Кине која је и највећи поверилац.
Tarpley наводи разне тезе у вези Пакистана и изражава бојазан од намерног изазивања нуклераног сукоба између Индије и Пакистана јер би наводно прва нуклерана мета талибана била Индија. Одраније је темељно извршена медијска припрема за потенцирање нуклеарног сукоба и то у вези Ирана и Северне Кореје. Неки други аутори попут Alexa Jones-a износе тезу да је један од циљева увлачење у директни нуклеарни сукоб Индије и Кине тј. разбијање БРИКС блока земаља. Сходно томе, постоји значајна вероватноћа да би у евентуалној широј ескалацији сукоба било коришћено нуклеарно оружје.
Озбиљни догађаји у финансијској, економској, геополитичког и војној сфери се у последње време међусобно преплићу и дешавају изузезетно брзо те их је веома тешко пратити и анализирати. Све некако конвергира ка критичној тачки чији би почетак могао да се деси можда већ у септембру или октобру ове године.
Све ове драстичне мере које се дешавају у задње време наводе на закључак да су пред нама веома крупни догађаји. Свет памти и драстичније мере када су злато и сребро у питању али су оне биле само у периодима светских ратова и огромних криза. Мисли се на забрану држања и конфискацију злата која је спровођена у време Лењина, Хитлера али и Теодора Рузвелта у време велике депресије.
Да ли смо у раној фази трећег светског рата?
Логично је да би пад финансијске и економске моћи пре свега САД и западних земаља пратио и одговарајући пад политичке и војне моћи. Финансијска олигархија и светски моћници из англо саксонског света су изгледа одлучили да спрече друге велике глобалне конкуренте, пре свега Русију и Кину, да тај пад не искористе да заузму њихово место и остваре глобални примат. Спремни су да поруше комплетну велику шаховску таблу о којој је писао Збигњев Бжежински не би ли све своје конкуренте па и цео свет довели у на ивицу тоталног рата и потпуног хаоса.
Рушење табле би се извело кроз вишеструке ескалације многих до сада контролисаних криза ниског интензитета на евроазијском простору у широком луку који окружује Кину, Индију и Русију и који се продужава и наслања на средњи и блиски исток као и север Африке. Изгледа да се рачуна да би у том хаосу и новом мешању карата нестали огромни дугови, обавезе за испоруку сребра и злата и сл. Претпоставља се да би након тоталног распламсавања сукоба америчке трупе биле повучене кући са циљем да се спрече унутрашњи социјални немири. Претпоставља се да би се у неком, по њих повољном треунутку почело са промоцијом потпуно новог глобалног система али је сада прерано да се о томе размишља.
На овакавe закључакe указују бројни текстови и излагања многих коментатора и аналитичара на разним алтернативним Интернет медијима. Међу њима се посебно издваја Webster Tarpley, експерт за међународни тероризам, носилац два доктората из економије и историје и такође чест гост на тв станици Russia Today. Он у својим емисијама „World crisis radio” и у гостовањима код Alex Jones-a пар пута недељно износи веома опсежне анализе глобалне геополитичке, војне, финансијке, економске и социјалне ситуације које се не могу чути на контролисаним медијима.
Све то је веома лако пронаћи на сајту Youtube па ћемо изложити само сажетак из неколико последњих емисија.
Ближи се радикална промена света који данас познајемо
Tarpley наводи да се вероватно налазимо у раној фази трећег светског рата који ће убрзо контролисано ексалирати до неслућених размера. У основи свега је покушај реорганизације света уништавањем већине националних држава и сваког могућег отпора према глобалним институцијама под англоамеричком контролом као што су ММФ, Светска банка, Светска трговинска организација и НАТО. Свака независна држава са било којим значајнијим нивоом аутомоније која жели да изађе изван оквира контроле овог круга ће бити мета, укључујући и многе досадашње савезнике. Он наводи да САД тренутно води 5 ратова и то пре свега у: Афганистану, Ираку и Либији. Води се и прикривени рат против Пакистана који треба да убрзо прерасте у отворени али и рат у Јемену из учешће специјалних копнених снага и CIA одакле ће се вероватно вршити дестабилизација Саудијске Арабије која тајно преговара са Кином и Русијом о избацивању долара из исказивања цене нафте.
Нека се припреми Сирија!
Вероватни број шест је Сирија због које ће се у сукоб неминовно укључити и већ одавно познати непријатељи империје као што су Иран и либански Хезболах. Са друге стране Сирија је јако битна Русији јер се тамо налази једина лука коју користе њихови бродови у Медитерану. Тренутно се врши велико гомилање трупа око Сирије и дестабилизација ће вероватно кренути из курдског дела Ирака.
Наводи се и позиционирање једног од америчког носача авиона директно наспрам сиријских територијалних вода као и логистичке припреме у британској бази на Кипру која се може користити у овој ситуацији као носач авиона. Остали амерички носачи авиона и пратеће борбене групе се већ неко време налазе у близини Ирана, Јемена и Саудијске Арабије. Посебно узмемирује позиција специјалне америчке крстарице USS Monterey, опремљене најсавременијим антибалистичким ракетама која је стационарана у Црном мору у тачки која истовремено гравитира и према Русији и према Ирану. Tarpley наводи и разне изворе који указују на логистичке припреме елитних јединица из многих база у Америци које треба да буду послате у овај регион у току септембра и октобра месеца.
Ултиматум Кине упућен САД-у у вези Пакистана
Једна од земаља која се покушава извући из оквира империје и приближити Кини је Пакистан. Дешавања у вези наводне егзекуције Бин Ладена и дугогодишње намерно преливање кризе из Афганистана на ову земљу довело је до бројних ненајављених, намерних повреда граница Пакистана од стране америчких копнених трупа и хелихоптера. У многим од ових ситуација било је и ограничених сукоба са за сада малим бројем жртава са обе стране али да је ситуација таква да се очекује отворени сукоб Пакистана и САД. Tarpley наводи да су се у Пакистану појавили неки нови талибани који изгледају као талибани, који се понашају и пуцају као талибани стом разликом што су потпуно инструисани од стране САД, Израела и вероватно Индије. Све време се намешта ситуација у којој наводно талибани угрожавају нуклеране капацитета Пакистана.
Крајем маја Барак Обама је у Лондону изјавио да би у случају угрожавања нуклеарних потенцијала Пакистана од стране талибана САД покренуле специјалну операцију да се ти капацитети заштите без да би о тој акцији обавестио било кога у Пакистану укључујући и њиховог председника. Изјава има посебну тежину обзиром да је нешто пре тога, 9.маја на стратегијском разговорима у Вашингтону, Кина упутила званичан ултиматум САД у вези Пакистана и то у тренутку посете пакистанског премијера Пекингу. Ултиматум се може сажети у реченици: „сваки напад на Пакистан сматраће се нападом на Кину“. Tarpley у вези овога често наводи да се овај речник користио пред први и други светски рат те да је овако нешто последњи пут чуло 1962 године за време берлинске кризе. Иако је Кина изузезно јака у војном смислу и сваким даном све више напредује Tarpley сматра да се највећи страхови американаца односе на наглу и ненајављену распродају обвезница америчког дуга од стране Кине која је и највећи поверилац.
Tarpley наводи разне тезе у вези Пакистана и изражава бојазан од намерног изазивања нуклераног сукоба између Индије и Пакистана јер би наводно прва нуклерана мета талибана била Индија. Одраније је темељно извршена медијска припрема за потенцирање нуклеарног сукоба и то у вези Ирана и Северне Кореје. Неки други аутори попут Alexa Jones-a износе тезу да је један од циљева увлачење у директни нуклеарни сукоб Индије и Кине тј. разбијање БРИКС блока земаља. Сходно томе, постоји значајна вероватноћа да би у евентуалној широј ескалацији сукоба било коришћено нуклеарно оружје.
Озбиљни догађаји у финансијској, економској, геополитичког и војној сфери се у последње време међусобно преплићу и дешавају изузезетно брзо те их је веома тешко пратити и анализирати. Све некако конвергира ка критичној тачки чији би почетак могао да се деси можда већ у септембру или октобру ове године.