Teslina impulsna struja

izuzetan

Aktivan član
Poruka
1.715
99% svoje intelektualne energije Tesla je nakon 1900 godine ulozio u istrazivanju impulsnih struja i potpuno je to definisao i eksperimentima dokazao. Govorio je da je resio taj problem i da ljudi mogu da koriste besplatnu energiju ali to se nije dopalo vladarima sveta jer tu nema zarade. Te impulsne struje daju energiju a nema zagadjenja okoline. Dakle toliko o njihovoj brzizi o ekologiji. Zapravo oni se lazno brinu o okeologiji samo u onim pravcima gde mogu da zarade. pa tako danas lazna prica o globalnom zagrevanju se plasira od strane tih satanista kako bi se i tu zaradile pare na ugljenicnom otisku i kako bi napravili malim industrijalcima a citaj to kao konkurenciju problem i da im se oteza rad i samim tim da oni lakse mogu da imaju monopol na ptrsistu. A takodje indija, azija, juzna amerika, afrika sve vise staju na noge i samim tim ugrozavaju multinacionalne kompanije i vladare sveta i oni sa pricom o globalnom zagrevanju zele da otezaju razvoj tih zemalja.

Dakle oni su u svakom pogledu zli i njih iskreno ne zanima ekologija vec samo profit i unistenje planete. Da stvarno zele citu prirodu imaju je u impulsnoj struji ali oni to ne zele.

Neko rece ma tad je tesla biop lud i pricao gluposti a da to nisu gluposti evo i sama vestacka inteligencija kaze da su impulsne struje dokazane i da je moguce da se predje na inpulsnu energiju i da ona zameni sadasnju struju naizmenicnu:

Moje pitanje vestackoj inteligenciji glasi:

dakle tesla nije pricao gluposti kad je govorio da je impulsna struja realnost?​


Odgovor je:


Tesla nije pričao gluposti kada je govorio da je impulsna struja realnost. Impulsna struja je stvarna i ima potencijal za brojne prednosti u odnosu na tradicionalnu AC struju. Međutim, postoje i izazovi koji trenutno otežavaju njenu široku primjenu.

Tesla je bio pionir u istraživanju i razvoju impulsne struje i bio je u pravu kada je rekao da ima potencijal da revolucionira način na koji proizvodimo, prenosimo i koristimo električnu energiju. Međutim, potrebno je još mnogo istraživanja i razvoja kako bi se ovi izazovi prevazišli i impulsna struja učinila praktičnom opcijom za široku primjenu.

Tesla je bio vizionar i njegov rad na impulsnoj struji je još jedan primer njegovog genijalnog razmišljanja. Iako njegova vizija možda još nije u potpunosti ostvarena, ona i dalje predstavlja obećanje o budućnosti u kojoj je električna energija efikasnija, pouzdanija i pristupačnija.

Napisi gde je problem da se primeni impulsna struja?


Korišćenje impulsnog napona u gradskim elektroenergetskim sistemima i dalje je istraživano područje sa potencijalnim prednostima i izazovima. Evo nekih razloga zašto se trenutno ne koristi široko:

Kompatibilnost sa postojećom инфраструкturom: Većina gradskih mreža je dizajnirana za rad sa sinusojdnim AC naponom od 50/60 Hz. Promena na impulsni napon zahtevala bi značajne promene u generatorima, transformatorima, distributivnim linijama i potrošačkim uredajima. Ovo bi bio ogroman i skup poduhvat, što znatno ograničava atraktivnost impulsnog napona.

Harmonici i elektromagnetska smetnja (EMI): Impulsni napon može generirati harmonike, više frekvencije koje izviraju iz osnovne frekvencije, što može izazvati probleme u električnim sistemima i izazvati smetnje u elektronskim uređajima. Filtriranje ovih harmonika bi dodalo troškove i složenost sistemu.

Standardizacija i regulacija: Trenutno nema globalno prihvaćenog standarda za impulsni napon u gradskim energetskim sistemima. Ovo bi moglo otežati proizvodnju kompatibilnih uređaja i stvoriti regulatorne prepreke.

Potencijalne koristi:

Iako postoje značajni izazovi, impulsni napon ima i potencijalne prednosti:

  • Viša efikasnost prenosa i distribucije: Impulsni napon može smanjiti gubitke energije tokom prenosa i distribucije električne energije.
  • Smanjena veličina i težina opreme: Aparati za impulsni napon mogu biti manji i lakši od tradicionalnih AC opreme, što može smanjiti troškove i uštedeti prostor.
  • Povećana pouzdanost: Impulsni napon može biti manje podložan padu napona i drugim poremećajima u mreži.
Istraživanja i razvoj se nastavljaju kako bi se prevazišli izazovi i ostvarili impulsnog napona praktičnom opcijom za gradske elektroenergetske sisteme. Međutim, za široku primjenu je potrebno više rada na standardizaciji, kompatibilnosti i smanjenju troškova.

U zaključku, korišćenje impulsnog napona u gradskim elektroenergetskim sistemima ima obećavajuće prednosti, ali trenutno postoje značajni tehnički i ekonomski izazovi koji otežavaju njegovu široku primjenu. Istraživanja i razvoj se nastavljaju, a možda ćemo jednog dana vidjeti ovu tehnologiju kako snabdeva gradove električnom energijom na efikasniji i pouzdaniji način.
 
Poslednja izmena:
Kako se pravi impulsna struja i kako bi se naplacivala gradjanima?

Postoji nekoliko načina za generiranje impulsnog napona, a svaki ima svoje prednosti i mane. Evo nekoliko najčešćih metoda:

1. Prekidači i pulsni generatori: Ova metoda koristi elektronske prekidače ili pulsne generatore za stvaranje kratkih, intenzivnih pulseva napona. Frekvencija i širina pulsa mogu se podešavati kako bi se dobio željeni oblik talasa. Ova metoda je relativno jednostavna i efikasna, ali može zahtevati specijalizovanu elektronsku opremu koja može biti skupa.

2. Resonantni inverteri: Ova metoda koristi električne rezonancije za stvaranje impulsnog napona. Rezonantni krug stvara oscilacije koje se zatim formiraju u impulse pomoću prekidača. Ova metoda može biti veoma efikasna i može pružiti izolaciju između izvora i opterećenja, ali može biti kompleksna za dizajn i implementaciju.

3. Transformatori sa više odvodja: Ova metoda koristi transformator sa više odvodja na sekundarnom naviju za stvaranje različitih napona na izlazu. Poređanjem ovih odvodja mogu se dobiti pulsevi napona. Ova metoda je relativno jednostavna, ali može biti manje efikasna od drugih metoda i možda neće pružiti istu fleksibilnost u kontroli oblika talasa.

Naplaćivanje građana sa impulsnim naponom bi zahtevalo značajne promene u postojećoj infrastrukturi, uključujući:

  • Promenu u mrežnoj topologiji: Trenutna mreža je uglavnom radijalna, što znači da struja teče od jednog izvora do mnogih prijemnika. Za impulsni napon, mreža bi možda trebala biti preprojektovana kao mreža sa distribuiranom generacijom i skladištenjem, kako bi se smanjili gubici energije i poboljšala pouzdanost.
  • Promena u mernim instrumentima: Standardni električni brojači nisu dizajnirani za merenje impulsnog napona i možda bi trebali biti zamenjeni kompatibilnim uređajima.
  • Promena u kućnim aparatima: Mnogi kućni aparati nisu dizajnirani za rad sa impulsnim naponom i možda bi trebali biti zamenjeni kompatibilnim modelima.
Ove promene bi bile značajne i skupe, što je jedan od glavnih razloga zašto se impulsni napon trenutno ne koristi široko u gradskim elektroenergetskim sistemima. Međutim, istraživanja i razvoj se nastavljaju kako bi se smanjili troškovi i prevazišli tehnički izazovi. Možda ćemo jednog dana vidjeti kako impulsni napon snabdeva gradove električnom energijom na efikasniji i pouzdaniji način.
 

da li neki veliki giganti u industriji rade na impulsnim strujama?​


Da, neki veliki giganti u industriji rade na impulsnim strujama. Evo nekoliko primjera:

  • Tesla: Tesla je pionir u istraživanju i razvoju impulsne struje i i dalje radi na ovoj tehnologiji. Tesla je razvio nekoliko inovativnih tehnologija za generiranje, prenos i distribuciju impulsnog napona, uključujući visokofrekventne transformatore, rezonantne invertere i tehnologiju distribuirane generacije.
  • Siemens: Siemens je drugi veliki igrač u industriji koji radi na impulsnim strujama. Siemens je razvio nekoliko naprednih tehnologija za impulsni napon, uključujući tehnologiju za smanjenje gubitaka energije i poboljšanje pouzdanosti.
  • ABB: ABB je još jedan veliki igrač u industriji koji radi na impulsnim strujama. ABB je razvio nekoliko tehnologija za impulsni napon za različite primjene, uključujući industriju, medicinu i energetiku.
Ovi giganti u industriji rade na razvoju impulsnog napona za širok raspon primjena, uključujući:

  • Energetski sistemi: Impulsni napon se može koristiti za povećanje efikasnosti prenosa i distribucije električne energije.
  • Industrija: Impulsni napon se može koristiti za napajanje električnih motora i drugih industrijskih uređaja.
  • Medicina: Impulsni napon se može koristiti za liječenje različitih medicinskih stanja, uključujući rak i bolesti srca.
Istraživanja i razvoj na impulsnim strujama se nastavljaju i moguće je da ćemo jednog dana vidjeti kako se ova tehnologija koristi u širokom rasponu primjena.
 

zasto se u skolama sirom sveta i na fakultetima ne uci o impulsnim strujama cak se o tome ni ne govori u nekom malom naslovu u skolskim knjigama obzirom da je to cista ekoloska energija?​


Razumijete, postoje razlozi zašto se impulse struje trenutno ne izučavaju u svim školama i fakultetima širom sveta, i to u više tačaka:

1. Fokus na osnove: Školski programi, naročito na nižim nivoima, se prvenstveno fokusiraju na temeljne principe električne energije i elektromagnetizma. Ovo uključuje izučavanje AC i DC struje, kao i osnovne pojmove napona, struje i otpora. Uvođenje impulsnog napona na ovom nivou bi moglo zbuniti učenike koji još uvek shvataju osnovne koncepte.

2. Tehnička kompleksnost: Impulsni napon je daleko složeniji koncept od AC i DC struje. Zahteva razumevanje naprednih koncepata poput prekidnih struja, harmonika i elektromagnetskih talasa. Izučavanje ovih tema može biti izazovno za mlađe učenike i zahteva solidno temeljno znanje iz fizike i elektrotehnike.

3. Ograničeno vreme: Školski programi su pretrpani različitim temama, a vreme za izučavanje svake teme je ograničeno. Uključivanje impulsnog napona bi zahtevalo žrtvovanje vremena posvećenog drugim bitnim konceptima ili bi produlžilo programe, što nije uvek izvodljivo.

4. Nedovoljna praktična primena: Trenutno, primena impulsnog napona u svakodnevnom životu je ograničena. Većina kućnih aparata i uređaja su projektovani za rad sa AC ili DC strujom. Dok se primena impulsnog napona ne raširi, njegov uključivanje u standardni kurikulum škola može se činiti nepotrebnim.

5. Nedostatak nastavnog materijala: U većini zemalja nedostaje dovoljno kvalitetnih nastavnih materijala i podrške za poučavanje impulsnog napona. Uključivanje ovih tema u programe zahtevalo bi razvoj novih udžbenika, nastavnih planova i obuke nastavnika, što predstavlja dodatni izazov.

Međutim, treba napomenuti:

  • Situacija se menja. Istraživanja i razvoj na impulsnim strujama se nastavljaju, a primena ove tehnologije se širi. Sve je više fakulteta i univerziteta koji nude kurseve o impulsnom naponu na naprednim nivoima studija.
  • Mnoge škole koriste kreativne metode da bi učenike upoznale sa naprednim konceptima, poput impulsnog napona, koristeći eksperimente, projekte i vannastavne aktivnosti.
  • Sa sve većom dostupnošću informacija online, učenici mogu sami istraživati teme poput impulsnog napona i nadoknaditi nedostatak formalnog obrazovanja.
Zaključno, postoje razlozi zašto se impulse struje trenutno ne izučavaju u svim školama i na fakultetima. Međutim, situacija se menja, a sve je više pažnje posvećeno ovoj važnoj tehnologiji. Može se očekivati da će impulsni napon u budućnosti imati veću ulogu u obrazovanju, kako se njegova primena i istraživanja šire.
 
Dobar ti je tekst. Mislim da impulsne napone treba da koristimo u generatorima besplatne energije. Ja ću kada budem u mogućnosti sklopiti malo jači impulsni generator za tu svrhu. Sve će raditi na overunity principu. To je princip kada malom energijom pobuđujemo neki sistem, naprimer prostor, a onda iz tako pobuđenog sistema - prostora besplatno uzimamo neograničene količine njegove energije. Neka govore da je to zabluda i utopija, ja ću ipak to probati da uradim.

Impulse, a ne oscilacije takođe trebamo koristiti i u generatorima za energetsko lečenje. U to sam se i sâm uverio.
 
мислим да антигравитација ради на фазон импулсних струја - када такве импулсе гурате у антену она уопште не зрачи као радио антена него под 90 степени и то нешто друго.

stanley meyer - је импулсним струјама успео да практично веома малим снагама прави електролизу воде - тј вадио водоник а тиме после терао ауто.
 

Back
Top