Termalni bazeni

markok

Početnik
Poruka
18
Cao svima :)

Ovako...imao sam srecu da iskusim termalne bazene u zapadnoj evropi...Dakle, otvoreni i zatvoreni bazeni, temperatura vode 35,36 stepeni...Zamislite npr, kupate se napolju u bazenu, pijuckate nesto, a svugde oko vas pada sneg i dize se para. Naravno, u otvorenom bazenu.

Zna li neko ima li u okolini Beograda (dakle npr u krugu od 100 km) nesto slicno?

Hvala!
 
..iskusio to isto u ceskoj,ima u indjiji kod hotela lovac(ali proveri jer su nesto radili), ima i kod bogatica,a ima i u sr. mitrovici ali ulaz je 200 din.zbog saune(cena je vise nego smesna)mi idemo u utorak uvece mozda se vidimo tamo ..poz..uzivaj..
 
U Ljesljanima kod Novog grada(Bos.Novi) ima termalna voda. Nije bas blizu Beograda,ali.......Temperatura je preko 30 stepeni.Ta voda je ljekovita. Uspjesno lijeci kozna oboljenja, a dobra je i za piti ( gastritis). Ima otvoren bazen,ali zimi se tu niko ne kupa.U proljetnim i ljetnim mjesecima bude mnogo posjetilaca i domacih i inostranih.Za ljekovitost te vode zna se vijekovima ( ljudi su tu prali sugavu stoku ), ali tek sad u gradjanskom ratu na tom izvoru su napravljeni tusevi, a kasnije i bazen.Voda je sluzava i ima specifican miris. Ne moze se dugo ostati u njoj.
 
ima u beceju....znam da je proslu godinu dana od zadnjeg odgovora ali valjda jos neko cita ovo...........
ja idem cesto u becej i zimi i leti. otvoren bazen , termalna voda, banja................raj na zemlji.........
 

Back
Top