Tbilisi, Gruzija

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.633
Ne znam što mi Tbilisi stalno nešto iskače na FB?

Zanimljive slike, zanimljiva istorija, tačno će da me nateraju da odem i vidim lično...

1708372069955.png


Ima li neko da je bio?
 
Uvek mi je bilo nejasno zašto im je pismo onakvo? Evo kako oni napišu Tbilisi - თბილისი,

Reko bi čovek da su muslimani a oni su ubedljivi pravoslavci. I bili deo Rusije preko 100 godina. Mislim da i pričaju ruski?
 
Uvek mi je bilo nejasno zašto im je pismo onakvo? Evo kako oni napišu Tbilisi - თბილისი,

Reko bi čovek da su muslimani a oni su ubedljivi pravoslavci. I bili deo Rusije preko 100 godina. Mislim da i pričaju ruski?
Можда чак и најбољи Православци на свету, не мешају веру и филозофије...

Први су се ослободили комунизма ...
 
Био је један мој пријатељ Рус и допало му се. Њима је то, наравно, ближе, иако се грузијска култура доста разликује. На просторима некадашњег Совјетског Савеза је позната грузијска кухиња, а једно од најпознатијих јела је хачапури.

У Грузији се узгаја нар, чај, али је позната и по вину и сматра се да је на простору Грузије и Јерменије почело да се производи вино пре седам до осам хиљада година.
 
Uvek mi je bilo nejasno zašto im je pismo onakvo? Evo kako oni napišu Tbilisi - თბილისი,

Reko bi čovek da su muslimani a oni su ubedljivi pravoslavci. I bili deo Rusije preko 100 godina. Mislim da i pričaju ruski?
Oni spadaju u kavkaske narode (i njihov jezik), nisu Sloveni. I nisu svi pravoslavni - oni koji su u Gruziji muslimani se zovu Adzari.
Ostali kavkaski narodi (krvno/rasno bliski Gruzinima) su npr. Cerkezi, Ceceni, Avari...
Mislim da Ruse ne vole bas (smatraju da su bili pod jarmom Rusa...otuda znanje jezika)
 
Poslednja izmena:

Back
Top