Svadja

Evo,pokusavam da napisem temu vec nekoliko dana ( ili bar,da se reg.) ali neda se vrijeme pa evo,nasla par minuta za svoju TEMU!:super::super:

RODITELJI:rumenko::rumenko:

Moji roditelji mi stvaraju velike probleme,svadjaju se jednom mjesecno,ali to nije neka svadja vec se prepiru oko sitnice koja se pretvori u svadju.
Ja nemogu vise tolerisat niti izdrzati
Pocinju raspravama a zavrse placom,pocnu da placu ili mama otrci negdje a tata inace ima problema sa srcem
Ja odem u svoju sobu i pokusavam rijesti nervozom ali ne pomaze.
Inace kada razgovaramo o tom njihovom "ritualu" govore kako se treba iskljucit,kako je to njihova stvar i kako se ne svadjaju! A ja necu vise slusati ni trpiti,kako zaustaviti to,jer lijepim rijecima i razgovorom nista se ne postize jer su za tjedan dana na pocetku! sve isto..HELP!

ako imas babu i dedu bezi glavom bez obzira
 
Draga ima ljudi koji se citav svoj bracni vek svadjaju,prepiru reko bi covek na stalnoj su ivici da se poubijaju,ali jok,oni samo tako funkcionisu.Dok drugi dobijaju nervne slomove i sokove slusajuci i gledajuci ih,njima to dodje samo kao jedna dobra kondiciona vezba,kao ventil i kada se izduvaju njima je lepo i to je to.Ja sam citav zivot gledala sou program u koloru koji su nam priustili moji stric i strina,i veruj mi to je bilo za plakati od smeha.Moja mama je jadna plakala tresla se,aman zeni nije bilo dobro svaki put kad se oni dohvate,i jadna do dana danasnjeg nije se navikla,ali je sigurno zaradila neku bolestinu na nervnoj bazi.A njih dvoje se i dan danas vole.Vole se i svadjaju.Zato cim krene sou izmedju tvojih shvati to kao jedan vid njihove komunikacije,i ako ne mozes da iskuliras a ti lepo uvati pa udaraj varjacom u serpu dok ne ogluve i kazi im da se tako osecas kad oni krenu sa dernjavom.Ili jednostavno idi negde vani,nadji sebi stek da bezis tamo kada je frka.Kazem ti moj stric i strina su se gadjali sekirama,jurili ko indijanci oko kuce,stric je strinu tukao lopatom ona njega gadjala tanjirima i cepanicom u glavu ..ali dan danas oni se vole,obeduju zajedno,gugucu ko zaljubljeni mladenci,dok ne dodje kriza.
 
resenja tu nema
strpi se dok ne odes na studije, a onda kada budes dolazila doma, pazice na ponasanje u tvojoj blizini
bar prvih dana
zato nikada ne ostaj doma duze od par dana, i nikada ne dolazi redovno ili cesto
jer se naviknu i opsute pa krenu ponovo po istom

Ovo mi liči na komšijsku priču, mislim ovaj savet. Ljudi su inače ponaosob divni, dobri ljudi, dobri roditelji, za decu bi sve učinili i čine. Ali čoveče ala se svađaju (kuće nam imaju zajednički - blizanac - zid pa se čuje i kad ko kine). Devojke su sada već odrasle, obe na fakultetu i zaista retko dolaze. Kada dođu sve je med i mleko, čim odu počne pičvajz, nema tuče, ali ko da ima, čuje se do kraja ulice. Dok su cure bile male bilo je vrištanja, dolazile su što kod nas, što u susednu kuću često u pola noći, u suzama, usplahirene. Ovi bi se onda smirili na neko vreme pa jovo nanovo. Jednom nisam izdržala pa sam ih oboje upitala koji im je andrak da se tako često svađaju, imaju dve divne kćerke, zdrave, prave, dobre, lepe, imaju i novca, za naše prilike poprilično. Nisu umeli da mi odgovore, ona se bunila da on nikad nije kod kuće, on se vadio da mora da radi, takav mu je posao, ona se žalila da je on zapostavlja, on se žalio da ga ona možda vara. Prestala sam da slušam i samo rekla da bi ih oboje trebalo dobro namlatiti, samo dece radi.
 

Back
Top