Тихи
Starosedelac
- Poruka
- 184.094
Стотине деце сексуално злостављано у домовима у Лондону неколико деценија

(Pixabay)
Британска јавна истрага о сексуалном злостављању деце саопштила је данас да је неколико стотина деце било изложено „тешко схватљивим” нивоима злостављања и занемаривања током неколико деценија. Независна истрага о сексуалном злостављању деце је навела да су се социјални радници у општини Ламбет у јужном Лондону између шездесетих и деведесетих година прошлог века односили према деци као да су „безвредна”.
Речено је да су запослени у општини јужни Лондон „изложили рањиву децу” сексуалним преступницима који су се инфилтрирали у сиротишта и хранитељске породице са „разорним, доживотним последицама по жртве”.
Када су се деца жалила, углавном им нису веровали.
„Током неколико деценија деца у домовима и хранитељским породицама претрпела су нивое окрутности и сексуалног злостављања које је тешко разумети”, рекла је шефица истраге Алексис Џеј.
Аутори извештаја који су прикупили доказе о силовању, злостављању и сексуалном злостављању деце, навели су да је 705 бивших корисника три дома пријавило сексуално и друге врсте злостављања, али да је за четрдесет година само један од запослених био дисциплински кажњен, преноси Бета.
У извештају се наводи да су многи запослени показивали „безосећајни немар за рањиву децу” иако су били плаћени да пазе на њих, као и да је „расизам евидентан у непријатељском и насилном поступању” према црначкој деци.
Аутори извештаја су позвали полицију да размотри да ли постоји основ за покретање кривичне истраге поводом смрти једног дечака, који се убио у дому 1977. године, а претходно се жалио да га је злостављао један старији запослени.
Вишегодишња истрага покренута је после смрти британског водитеља Џимија Севила 2011. године, који је водио и дечије емисије, када је десетина особа пријавило да их је злостављао.
Истрага је сада усмерена на пропусте у заштити деце у више окружења, укључујући школе које воде цркве, поправне домове за малолетнике, а укупни извештај биће објављен следеће године.
http://www.politika.rs/scc/clanak/4...vljano-u-domovima-u-Londonu-nekoliko-decenija
Kakvi zlikovci....
I ovi hoce Srbima da odredjuju kako da zive, ovi zlotvori da nam kroje kapu????