Stojadinom u Afriku!

Poruka
9.122
Далеко од било каквог џипа тј. теренца, али богами подвиг и по, дотад незабиљежен, а најобичнији Стојадин! Сјајних сат и по носталгичног присјећања за оне који нису гадљиви на све што је наше.
 
Далеко од било каквог џипа тј. теренца, али богами подвиг и по, дотад незабиљежен, а најобичнији Стојадин! Сјајних сат и по носталгичног присјећања за оне који нису гадљиви на све што је наше.
Video danas jednog zutog sa istim farovima ,neki mladji lik parkirao bas blizu mene ,gleda ga i cuva ko da je najnoviji Mercedes ...ne brini sine i ja cuvam svoj auto.
 
Ja sam keca vozio zadnji put pre 30 godina ali kada zatvorim oči imam taj osećaj kao da je juče bilo. Pre neki dan sretnem komšiju koji sređuje onog konforta sa troja vrata pa smo malo pričali. Neloše bi bilo nabaviti tako nešto za vikend vožnje :)
Зар с троја врата није био Медитеран? (Мислим да је имао и метализирана задња стакла.)
 
Video danas jednog zutog sa istim farovima ,neki mladji lik parkirao bas blizu mene ,gleda ga i cuva ko da je najnoviji Mercedes ...ne brini sine i ja cuvam svoj auto.
Дуго сам гледао једног баш жутог... С обзорим на силне године и није много прешао, фарба оригинална... Женска га возила, остао јој од оца који је млад умро... Прије неку годину ипак купила Пола, а Стојадина на село у гаражу, да га сачува и повремено провоза...
 
Lupio sam nismo imali te serije ugl onog prvog sa okruglim pa jednog gtl i na kraju skalu. Da vrv je konfort bio sa 5 vrata a mediteran sa troja?
Мрзи ме да гуглам, али Медитеран је имао троја врата сигурно (могуће да је било још верзија са троја врата), чини ми се да је имао и метализирана стакла назад али то баш нисам сасвим сигуран, а сад се мислим... да ли Медитеран или Комфорт... неки од њих је имао и она сједишта која нису имала наслоне за главу него су сједишта била продужена у „наслон” иза главе...
 
Ovaj sa troje vrata ima zelena stakla mislio si tinted? Da ta velika spomenik sedišta kako smo ih zvali mislim da je to imao 1300 ccm model. Ne pitah komšiju koji je njegov jbg. Imaju ga od prvog dana ništa ne prodaju sve čuvaju.
Да, метализирана, затамњена, тинтед... како год, дакле никакве фолије него баш сталко као што су постојала стакла за наочаре с метализацијом од 25, 50 или 75%.
 
Мрзи ме да гуглам, али Медитеран је имао троја врата сигурно (могуће да је било још верзија са троја врата), чини ми се да је имао и метализирана стакла назад али то баш нисам сасвим сигуран, а сад се мислим... да ли Медитеран или Комфорт... неки од њих је имао и она сједишта која нису имала наслоне за главу него су сједишта била продужена у „наслон” иза главе...
Takva sedišta je imao model ''Super''. On je imao i dvogrli karburator što mu je davalo 64 konja umesto 55 koliko su imali drugi od 1100 kubika.
 

Back
Top