Srpska pesma se zaorila u popularnoj turskoj seriji

Neno

Elita
Poruka
20.451

Našu vladarku glumi prelepa glumica koju svi znamo​

Emocija koja nikoga ne ostavlja ravnodušnim.
Istorijska dokumentarna drama "Uspon Otomanske imperije" rasvetljava lik i delo srpske princeze Mare Branković, kćerke despota Đurđa Brankovića.
U ovom TV ostvarenju u prvoj sezoni se prikazuje osvajanje Konstantinopolja od strane Mehmeda II Osvajača, dok u drugom delu ove serije se prikazuje borba turskog sultana protiv Vlada Cepeša, a pored glavnog junaka, kog tumači mladi glumac Džem Igit Uzumoglu, jedna od glavnih uloga dodeljena je pripadnici srpske vladarske porodice, a rola je poverena glumici Tubi Bujukustun.

mara_brankovic_04.jpg
Mara Branković u istoriji je ostala upamćena kao druga srpska princeza koja je bila udata za turskog sultana. Prva je bila princeza Olivera Lazarević, kćerka kneza Lazara i kneginje Milice. Mara je bila venčana za sultana Murata II. Nakon njegove smrti ona je ključna ličnost u donošenju političkih i privatnih odluka svog pastorka Mehmeda II.

Tuba Bujukustun koja tumači srpsku princezu u jednoj od epizoda zapevaće i na srpskom jeziku čuvenu izvornu pesmu "Gusta mi magla padnala".
https://www.instagram.com/srbija.v.i.p/reel/C0cwxs1IOzL/

U seriji "Uspon Otomanske imperije" gledaoci imaju priliku i da vide još poznatih Srba tog vremena
Podsetimo, glumica Tuba Bujukustun rođena je u Istanbulu, gde se školovala i započela glumačku karijeru. Debitovala je 2003. godine ulogom u seriji "Sultan Makami". Iste godine ostvarila je glavnu ulogu u filmu "Gulizar". Nakon toga glumila je u filmu "Babam" i "Oglum". Bila je zvezda otvaranja Međunarodnog filmskog festivala u Kairu decembra 2010. godine. Tuba je 2005. godine nagrađena za najbolju glumicu na Međunarodnom TV festivalu Republike Srbije i Crne Gore za ulogu Gulizar.
mara_brankovic_01.jpg
Srbija Danas/V.J.
 
O, neeee... još jedna turska serija!
Što ne probamo sa korejskim, Hwarang je bila divna na trećem kanalu RTS-a?
gledao prosle godine neku korejsku seriju o onoj bogatasici sto pala sa neba u severnu koreju pa se zacorila u sev. korejskog oficira..............
Prvi put da nam neko docara zivot u severnoj koreji, pa makar nam to predstavili i njihova braca, juzno-korejanci.
Serija dobra i daleko manje brutalna od ovih turskih serija........posebno jer se u turskim serija zene prikazuju negativno na svim poljima.........glupe, naivne, zle, osvetnice.......i samo kao igracke za "sultane", to jest, sinove novopecenih turskih bogatasa.

Bravo koreanci.
 
gledao prosle godine neku korejsku seriju o onoj bogatasici sto pala sa neba u severnu koreju pa se zacorila u sev. korejskog oficira..............
Prvi put da nam neko docara zivot u severnoj koreji, pa makar nam to predstavili i njihova braca, juzno-korejanci.
Serija dobra i daleko manje brutalna od ovih turskih serija........posebno jer se u turskim serija zene prikazuju negativno na svim poljima.........glupe, naivne, zle, osvetnice.......i samo kao igracke za "sultane", to jest, sinove novopecenih turskih bogatasa.

Bravo koreanci.
:zaljubljena:
Kako beše naslov??? Gledala sam! Drago mi je da ti se dopala.
Vodim evidenciju o gledanju azijskih serija, mali procenat pripada Japancima, a glavnica Južnoj Koreji. Oko 400 naslova sam odgledala do sad.
Uglavnom propagiraju dobre humane osobine i kvalitete, a uz to prave zabavan repertoar i nema im se šta zameriti.
Pokušala sam da pratim par turskih serija i... čak i da su mi se svidele, nemam interes da pratim običnu TV sapunicu duže od mesec, a kamo li godinu dana. Najveći hitovi među JK serijama ne prelaze 24 epizode, a većina ima 16.
Dakle-nema odugovlačenja i crpljenja energije gledalištu. Izuzetni su u ovom domenu, a po mom mišljenju najbolji!
Zato i navijam da njihove serije budu te koje možemo da pratimo na TV-u češće.
Hwarang sam gledala i pre puštanja na RTS-u, ali mi je pričinilo veliko zadovoljstvo da još neko u Srbiji može da ustali odvajanje svog vremena da je gleda.
 
:zaljubljena:
Kako beše naslov??? Gledala sam! Drago mi je da ti se dopala.
Vodim evidenciju o gledanju azijskih serija, mali procenat pripada Japancima, a glavnica Južnoj Koreji. Oko 400 naslova sam odgledala do sad.
Uglavnom propagiraju dobre humane osobine i kvalitete, a uz to prave zabavan repertoar i nema im se šta zameriti.
Pokušala sam da pratim par turskih serija i... čak i da su mi se svidele, nemam interes da pratim običnu TV sapunicu duže od mesec, a kamo li godinu dana. Najveći hitovi među JK serijama ne prelaze 24 epizode, a većina ima 16.
Dakle-nema odugovlačenja i crpljenja energije gledalištu. Izuzetni su u ovom domenu, a po mom mišljenju najbolji!
Zato i navijam da njihove serije budu te koje možemo da pratimo na TV-u češće.
Hwarang sam gledala i pre puštanja na RTS-u, ali mi je pričinilo veliko zadovoljstvo da još neko u Srbiji može da ustali odvajanje svog vremena da je gleda.
"Crash landing on you"...............................dobro si me podsetila da opet pogledam.
 

Back
Top