SKRIVENA ISTORIJA !? RING OF POWER - FILM O TAJNOJ ISTORIJI SVETA

VISA / MASTER card

Početnik
Poruka
15
thering.jpg

Početkom 1971. godine, kada je dolar prestao da bude vezan za zlato, OPEK je usvojio dolar kao svoju obračunsku valutu. Otada se svetska trgovina naftom odvija u US dolarima, čineći dolar dominantnom svetskom valutnom rezervom. To je omogućilo ogromnu potražnju dolara, pa i njegovo enormno i nekontrolisano emitovanje i štampanje.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ovaj potrošački mentalitet i kod nas se upravo izgrađuje.

Zato su nakon 5. oktobra 2000. i ušle ogromne količine novca (spekulativnog) u vidu takozvanih donacija i kratkoročnih potrošačkih kredita (laki keš), kako bi se građanska elita na vlasti "opila" potrošačkim životom.

Primetili ste da se u Srbiji ništa ne proizvodi, većina ljudi ne radi, a troši se. Odakle?

Eto, sada znate i odakle i zašto. Ali, ako znate da je glavni potencijal - ljudski rad - neiskorišćen, jasno vam je da nikakvog razvoja kod nas neće ni biti. Doći će samo dan kada će onaj ko drži finansijsku slavinu jednostavno da je zatvori. Srbija danas ima ukupan nacionalni dug više od 12 milijardi dolara. Izračunajte sami koliko ste i vi dužni samo po osnovu onoga što vas je država zadužila. Tome dodajte i vaš lični dug, ako ste naseli na reklame i ušli u kupovinu automobila ili stana.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Iste godine 1971, kada je dolar prestao da bude vezan za zlato, OPEK je usvojio dolar kao svoju obračunsku valutu. Zašto su Arapi to uradili, zaključite sada sami.

Otada se svetska trgovina naftom odvija u US dolaru, čineći dolar dominantnom svetskom valutnom rezervom. Ovo je omogućilo ogromnu potražnju dolara, pa i njegovo enormno i nekontrolisano emitovanje i štampanje.

Na taj način sve zemlje u svetu postale su vezane za valutu koju jedna zemlja, odnosno jedna privatna banka (FED), može stampati po sopstvenoj volji, svi koji žele naftu moraju imati dolar da bi vršili plaćanja energenata ili otplate kredita međunarodnim finansijskim institucijama.
 
Poslednja izmena:
SKRIVENA ISTORIJA !? FALL OF THE REPUBLIC - KAKO BANKARI UVODE FINANSIJSKI TERORIZAM

"Uništenje nacije

Novom svetskom poretku najviše će smetati nacije, kao celine koja se lako mogu ujediniti oko bilo kakvog nacionalnog cilja. Jedan od najdrastičnijih primera je Nemačka u I u II svetskom ratu, izabrana od moćnika da kroz rat koji su "sami" poveli, unište krem nemačke nacije. Nacija kao ujedinjena celina može uvek da izazove problem novoj svetskoj vladi. Istorijski gledano, oni su uvek imali lek za takve narode, jer su istog trenutka druge narode finansijski stimulisali da zarate sa njima. Razbijanje nacija usledilo je odmah posle Drugog svetskog rata. Kod određenih naroda dovedeni su na čelo države njihovi ljudi, koji su se predstavljali kao mundijalisti i protežirali zakone koji dozvoljavaju davanje državljanstva doseljenicima."


"Ovo o čemu vam pričamo je već počelo, vidite primer Grčke, dat im je zajam koji nikada neće moći da vrate. Taj novac u Grčkoj, u velikoj meri pokraden od moćnika, a država je uz pomoć svetske najpoznatije revizorske kuće koja je u vlasništvu svetskih moćnika, godinama sa vrhom vlasti prikrivala stvarno stanje grčke države. Onaj ko ti daje kredit prikriva pravo stanje dok situacija ne ode u totalnu propast iz koje povratka nema. A onda kreću štrajkovi, ulične tuče, neredi, masovna otpuštanja sa posla, jednom rečju - haos! Već sutra to čeka Mađarsku, Portugal, Španiju, Italiju... i haos u celoj Evropi."
 
Poslednja izmena:
Zainteresovane upucujem na svoju temu(poruka 610/25) na Forumu Filozofija.
Pogledao sam samo deo jednog priloga,ali ovo je potpuna ludnica.Sta se u toj drzavi (SAD-e)radi to samo blagi Bog zna!?
Ipak je svaki papirni novac nesto fals,a ti finansijski derivati su izmisljeni da se pljacka narod!
Svet mi lici na ogroman nakrivljeni brod neposredno pred potonucem u okean!?
 
Poslednja izmena:
a kako toj bandi stati na put? sve je transparentno,nista ne kriju...kako im doakati?

Jedan jedini nacin da se zemlja izvuce iz dugova jeste da prestane uzimati kredite od MMF i iste protera iz zemlje - zajedno sa onima koji ih zastupaju u ovoj zemlji tu na prvom mestu spadaju politicari koji rade za njihov interes a ne u interesu naroda ...

Evo kako se to elegantno radi ... samo treba koristiti vec postojece recepte za vadjenje zemlje iz dugova sopstvenim sredstvima i uz pomoc sredstava KINE i RUSIJE

 
Poslednja izmena:

Back
Top