Skijanje, takmičenja i sve u vezi ovog sporta

Kiyko

Domaćin
Poruka
3.993
Tema o skijanju nema, osim nekih prastarih pa evo nove: koliko je potrebno vremena skijašu početniku da zaista savlada skijanje i krene na prave staze u smislu da se lagano spusti? (ne mislim na neke ekspertske slalome i lude vožnje, jednostavan spust sa vrha do koga te vodi žičara a ne da se lomataš pešaka sa skijama do dela staze da bi se spustio 200 m)
Da li je dobro imati što veći broj časova sa instruktorom ili je dovoljno naučiti osnove a za ostalo i ovako moramo sami da vežbamo, tj. koliko časovi znače a kad postaju bacanje pare jer se ljudi plaše da probaju sami? Kod nas, tj. konkretno na Jahorini ne postoje staze i žičare za početnike, možeš da skijaš na bejbi stazi i da se sudaraš sa 2 godišnjom decom ili da skupiš hrabrost i i kreneš sa vrha pa gde završiš.

Da li je neko probao skijanje na adi odnosno onu mašinu koja simulira skijanje i da li ima efekte u smislu veće spretnosti?
Bilo koji savet u vezi savladavanja skijanja je dobrodošao. z:)

Jahorina
19505569.jpg
 
najbolje da se upišeš u grupu za skijanje za početnike, verovatno ima za odrasle, to traje obično 7 dana i valjda je ok. mada sam ja to odavno završila pa sam nekako nesigurna. ali većini ljudi je to nekako dovoljno. ako nema grupe onda verovatno imaš individualne časove, ali po meni bolja grupa pa ste zajedno, jedni vuku druge itd. to sigurno ima i na jahorini. možda će da vas vode na neke opasnije staze ali šta je tu je (brezovica isto nema baš malih staza pa su nas vodili na tešku al šta ćeš - to je bilo dosta davno)

u beogradu recimo ima i neko učenje skijanja u gradu, na nekoj valjda veštačkoj stazi, spravi šta već, s tim ne znam kako ide, možda je ok

ma ako možeš odvoj 7-10 dana u školi skijanja na snegu ako može u grupi. mada danas ima da ljudi idu samo za vikend na planinu rade itd...
 
Poslednja izmena:
Tema o skijanju nema, osim nekih prastarih pa evo nove: koliko je potrebno vremena skijašu početniku da zaista savlada skijanje i krene na prave staze u smislu da se lagano spusti? (ne mislim na neke ekspertske slalome i lude vožnje, jednostavan spust sa vrha do koga te vodi žičara a ne da se lomataš pešaka sa skijama do dela staze da bi se spustio 200 m)
Da li je dobro imati što veći broj časova sa instruktorom ili je dovoljno naučiti osnove a za ostalo i ovako moramo sami da vežbamo, tj. koliko časovi znače a kad postaju bacanje pare jer se ljudi plaše da probaju sami? Kod nas, tj. konkretno na Jahorini ne postoje staze i žičare za početnike, možeš da skijaš na bejbi stazi i da se sudaraš sa 2 godišnjom decom ili da skupiš hrabrost i i kreneš sa vrha pa gde završiš.

Da li je neko probao skijanje na adi odnosno onu mašinu koja simulira skijanje i da li ima efekte u smislu veće spretnosti?
Bilo koji savet u vezi savladavanja skijanja je dobrodošao. z:)

Jahorina
19505569.jpg

ух, што је лепа Јахорина :D

мораш основе научити на инструктажи, а после :yeee:
мени је било довољно, теби срећно :znamiguje:
 
Bio sam na Jahorini....ima dobrih staza, za početnike, za napredne, za vrhunske skijaše, koje su zatvorene uglavnom jer je tamo, nekad davno, bilo prvenstvo u spustu na Olipijadi osamdesetčetvrte ... tu obični smrtnici ne bi smeli ni peške.... uglavnom, ima za sve...
bilo gde imaš one tanjire za početnike..bejbi-liftove, to je uvek deo sa strane za obuku neskijaša... Negde je za decu posebna obuka, negde je mešano, zavisi u stvari od broja kandidata koji bi da nauče skijanje.
...zavisi od uzrasta... i interesenata....
uvek možeš da angažuješ instuktora i platiš individualne časove, na svim planinama imaš ljude iz ski klubova..
plužanje možeš da naučiš za 15 minuta. Za prenos sa skije na skiju, pravljenje lukova, zavisi od tebe, od 3 - 10 dana... Na lift možeš odmah da kreneš nakon što naučiš plug, ali sa strane...da ne smetaš ( :
Brezovica je npr,. za naprednije skijaše z:)
Ako vidiš da si totalna vezara, možeš da pešačiš na skijama, i to je neka rekreacija, ako ništa, ima i toga...ali msm da nema na Jahorini
i na kraju krajeva, odličan je punč u Košuti, tako, da i ako ne naučiš, možeš i da šetaš i uživaš.. :lol:

PS. nisam išao na simulator stazu na Adi. Nisam ni na onu na Košutnjaku.
Možeš da probaš, raspitaj se da li prave veštački sada sneg (ako ga ne bude) i da li funkcioniše...to je baš za bebe i početnike...
 
Poslednja izmena:
ne znam kakve su cene sad, ja volim kopaonik a jahorine se ne sećam, kopaonik je OK mada se dosta vozaš žičarama a negde se i čeka. ali je veliko prostranstvo i ima lakših staza, ko provali skijanje mislim da mu je lepo, ima i težih
pa ima stara planina, pa zlatibor ali zlatibor je nešto tipa 3 žičare što ne mora da bude loše ali opet plaća se sve itd
 
ne znam kakve su cene sad, ja volim kopaonik a jahorine se ne sećam, kopaonik je OK mada se dosta vozaš žičarama a negde se i čeka. ali je veliko prostranstvo i ima lakših staza, ko provali skijanje mislim da mu je lepo, ima i težih
pa ima stara planina, pa zlatibor ali zlatibor je nešto tipa 3 žičare što ne mora da bude loše ali opet plaća se sve itd

Jahorina je jeftinija dosta od Kopaonika a i Jahorina mi je nekako toplija, atmosfera i sve. z:)
 

Back
Top