ŠIPTARSKI PIROMANI u prolećnoj akciji

Na KiM Srbi ili srpske snage nisu pocinili zlocine ona su dijela pojedinaca . Sad stvar je srpkse politike sto za iste kada je saznala nije imala dovoljno snage ni pmaeti pa da sami to procesuiramo a ne da nam dolaze neki supci ili belog svjijeta i uce kako se odnosi prema ratnim zlocincima a pogotovo nam nije trebala Kandic i kompanija.

To je nasa greska zbog koje sada ispastamo.
 
pzz22m.jpg
devicke02m.jpg

prizren-albanka.jpg
pzz01m.jpg



home.jpg
 
Саопштење за јавност поводом погрома на Косову и Метохији 17. марта 2004. године и десетогодишњице бомбардовања НАТО пакта
16. март 2009 - 9:58

Овог 17. марта се навршава пет година од погрома извршеног над српским православним живљем и православним светињама на Косову и Метохији. Тим погромом од стране албанских терориста прогнано је нових преко четири хиљаде Срба са њихових вековних огњишта, уништено стотине домова, срушено нових преко тридесет цркава, пале нове невине жртве. Све се то догодило уз присуство међународних цивилних и војних снага, УМНИК-а и КФОР-а. До данас нико није одговарао за то насиље и јавни злочин. А све је то уствари наставак бомбардовања НАТО пакта и незапамћеног прогона, насиља, убистава и рушења стотина светиња 1999. године на Косову и Метохији. Од прогнаних и избеглих занемарљив је број оних који су у току последњих десет година могли да се врате својим спаљеним домовима и имањима; огромна већина срушених храмова и манастира остаје у рушевинама или нестаје сваки траг њиховог постојања. Тако изгледа заштита људских права и обећано од међународне заједнице „испуњење стандарда" пре коначног решења питања Косова! Један број држава је у међувремену, супротно одлукама Уједињених нација (одлука Савета безбедности 1244), прихватило од Албанаца једнострано проглашену „независност" Косова. Тиме су извршени злочини и насиље не само остали без казне него су и награђени сакаћењем једне међународно признате државе, чланице Уједињених нација, супротно свим међународним конвенцијама и загарантованим правима држава и народа. Овај чин несумњиво потврђује истинитост изјаве некадашњег америчког амбасадора г. Монтгомерија да је и само бомбардовање од стране НАТО пакта и САД (1999) Србије и Црне Горе извршено са циљем давања независности Косову. „Заштита људских права" праћена новим етничким чишћењем и разарањем културне баштине српског народа, очигледно је представљала изговор за остваривање геополитичких циљева савремених моћних држава света. То потврђују и најновије драконске пресуде у Хашком трибуналу људима који су бранили своју земљу и њену целовитост, истовремено уз ослобађајуће пресуде терористима Харадинају, Ф. Ејупију и др. Тешко, боље рећи немогуће је сместити у здрав разум право на борбу против тероризма и заштиту „националних интереса" САД и других држава у далеком Авганистану и Ираку, убиствима стотине хиљада тамошњих невиних људи и уништавањем културне баштине тих древних народа а при том не само лишавати људе права на одбрану своје отаџбине него им судити као злочинцима.

Но, дубоко уверени да ће историјски ток ствари, као и безброј пута у прошлости људског рода, потврдити и овог пута да „Бог није у сили него у правди", позивамо верни народ да и овог 17. марта узме учешће у помену пострадалим од терористичког погрома на Косову и Метохији. Помен ће се одржати у Саборној цркви у Београду у уторак у 12 часова. Поводом, пак, десетогодишњице НАТО бомбардовања наше земље одржаће се помен пострадалима, у свим храмовима наше Цркве у свету уз звоњење звона на храмовима 24. марта у 18,45, када је пала прва бомба на нашу земљу. У Београду ће се помен одржати у Марковој цркви у 17 часова. Следи комеморативна академија у Центру Сава у 20 часаова.

Из канцеларије Светог Архијерејског Синода

http://www.spc.rs/
 
Sutra je petogodišnjica martovskog pogroma
16.03.2009

Sutra se navršava peta godišnjica martovskog nasilja na Kosovu i Metohiji. Parastos u znak sećanja na žrtve biće sluzen u crkvama i manastirima širom Kosova i Metohije. U martovskom nasilјu koje je trajalo dva dana stradalo je 19 osoba, a nekoliko hilјada Srba je proterano iz svojih kuća, koje su potom oštećene i spalјene. U pogromu, koji je počeo 17. marta, poginulo je osmoro Srba, a 11 Albanaca je uglavnom stradalo u sukobu sa policijom i međunarodnim vojnim snagama, uklјučenih u zaštitu Srba i njihovih imanja u više mesta u Pokrajini. U neredima su povređene 954 osobe, među kojima 143 srpske nacionalnosti i desetine pripadnika međunarodnih snaga koji su se sukobili sa Albancima. Zapaljeno je i oštećeno oko 800 srpskih kuća srušene su i uništene 34 srpske svetinje, a oko 4000 Srba je proterano iz svojih domova.

http://www.radiokim.net/Sutra-je-petogodisnjica-martovskog-pogroma-4029-vest.htm
 
Писмо поводом мартовских погрома
Datum: 16.03.2009 19:00
Autor: Глас Српске
БЕОГРAД - Уочи пете годишњице "мартовских погрома" на Косову и Метохији, патријарх московски и све Русије Кирил упутио је писмо предсједнику Парламентарне скупштине Савјета Европе Луису Марији де Пучу и генералном директору UNESCO-а Коићиру Мацури у коме је позвао на подршку жртвама, успостављање праведности и давање наде људима на косовској земљи Србије, пренијели су руски медији.

"Обраћам се Вама са позивом да подигнете свој глас да се подрже несрећне жртве злодјела, да учините све могуће да би се успоставила праведност и унијела нада у срца људи на косовској земљи Србије", наведено је у писму Де Пучу.

Подсјећајући да се данас, 17. марта, навршава пет година од трагичних догађаја на Косову и Метохији, када су националистички албански екстремисти почели антисрпске погроме који су довели до масовног кршења људских права, стотина жртава, таласа избјеглица и рушења десетина цркава и манастира у покрајини, Кирил је рекао да ране у тим "варварским догађајима у срцу модерне Европе" до данас нису зарасле.
 
Годишњица погрома на Косову
Данас се навршава пет година од погрома на Косову, у коме је, током три дана дивљања албанских демонстраната, убијено 19 особа, а око 900 рањено. Уништено је око 800 српских кућа и верских објеката. Организатори још увек нису познати. Талас насиља је покренуо серију политичких догађаја, који су, прошле године, довели до једностраног проглашења независности Косова.

Најозбиљнију ерупцију насиља на Косову од окончања рата, коју су највиши званичници НАТО и УН назвали организованим етничким чишћењем, покренуло је утапање тројице албанских дечака у селу Чабра, недалеко од Косовске Митровице, али и хистерија коју су, након тог догађаја, покренули косовски медији и политичари.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/Србија/50217/Годишњица+погрома+на+Косову.html
 
Пет година од 17. марта 2004. године

pod3.jpg


mapamanastira.jpg

Мапа уништених манастира 17. марта 2004. год

17. марта 2004 године на Косову и Метохији организован је погром над Србима и неалбанцима. Исценирани инцидент у Косовској Митровици имао је за циљ организовани напад на Србе на читавој територији Косова и Метохије. Унмик и Кфор као и КПС полиција немо су посматрали оно што се тога дана и наредних дана дешавало на Косову и Метохији.

Тога дана на Косову и Метохији погинуло је 11 Срба, 143 је рањено, а протерано је око 4000 Срба, етнички је очишћено шест градова и девет села, порушено је и запаљено преко 1000 срских кућа, уништено или тешко оштећено 35 верских објеката, од тога 18 споменика културе од којих су неки непроцењиве историјске вредности из 14. и 16. века.

СРБИ УБИЈЕНИ ЗА ВРЕМЕ МАРТОВСКОГ ПОГРОМА
НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ - 2004. ГОДИНЕ

Спасојевић Боривоје (1941) из Косовске Митровице, покошен рафалом 17. марта код моста на Ибру у Северној Митровици

Јана Тачев (родом из Македоније, удата за Србина у Косовској Митровици). Убијена из снајпера 17. марта на балкону вишеспратнице близу моста на Ибру у Северној Митровици.

Ненад Весић (1950) из Липљана, подлегао ранама задобијеним од бомбе коју су 17. марта албански терористи бацили на њега у Липљану.

Добривоје Столић (1954) из села Дрејковци код Штрпца, убијен 17. марта на кућном прагу око 22,40 часова. Албански терористи га најпре позвали да изађе из куће, а затим пуцали у њега.

Борко Столић (1982), и његов отац Добривоје (50). Када су чули пуцњаву испред куће, изашли су да виде шта се збива, а албански терористи су их тешко ранили. Од задобијених рана преминули су .

Слободан Перић (1952), наставник физичке културе, убијен металном шипком 17. марта око 20,50 часова у Улици краља Петра у Гњилану.

Златибор Трајковић (1951) из Косова Поља, изгорео пред руском болницом у Косову Пољу, када су Албанци напали Косово Поље и запалили обе цркве, основну школу, болницу и десетак српских кућа.

Драган Недељковић (55) из Призрена, изгорео у згради богословије у Призрену 17. марта, када су албански терористи запалили још и Владичански двор, Саборну цркву, цркву Богородице Љевишке, црква Христа Спаса и све преостале мање цркве по Призрену, као и манастир Св. Арханђела изнад Призрена.

brutalnost.jpg
prizren1.jpg


Четири година након погрома Срба, Албанци су награђени новом државом на простору Балкана, а Србима прети опасност понављања 17. марта 2004. године.
Од тога дана исељавање Срба са Косова и Метохије нагло је порасло.

Извор:http://www.kosovo-metohija.com
 

Back
Top