Sindrom "bacanja" para

DUH

Iskusan
Banovan
Poruka
5.887
Svako od nas ima osećaj da je za nešto što mora da plati- bacio pare. Čak i ako su to elementarne stvari.
Dok sam bila podstanar, nikako nisam mogla tu kiriju da doživim drugačije do "čisto bacanje para" (iako je logično...da ne platim, izbacili bi me na ulicu, ali svaki put me ta kirija asocirala na nepravdu, "harač" :lol:)

Moj otac, na primer, neće da plati skuplju struju, pa makar crkao od zime. Eto on plaćanje struje doživljava kao nepravdu i bacanje para. (Mada i jeste u pravu ako se udubimo u filozofiju, voda, struja, hrana- trebalo bi da su besplatne, ali jbg, nisu)


Ah, da... Ulošci za menstruaciju! Au, koje bukvalno bacanje para, preskupi su i poludim kad ih kupujem :lol:

Moja majka, na primer, ne može da shvati ni mene ni mog oca, ona nema taj osećaj da "baca pare", na nešto "nepravedno".

Sad, ja se ne slažem sa ocem u vezi struje, ja nmg da živim u stanu bez grejanja jer ću da se razbolim.

Ali glavno pitanje: da li neko od vas ima taj osećaj da kad nešto plati da je "bacio pare"? I za šta konkretno?
 
Ne može biti bacanje para ako plaćaš ili kupuješ nešto što ti je zaista praktično potrebno i vredno. „Bacanje” para je kupovina stvari koje ti nisu potrebne ili koje već imaš a kupuješ ih iz nekih drugih iracionalnih pobuda.
U suštini, ako ti nešto treba i imaš to nešto ponuđeno po određenoj ceni - možeš ili da ga kupiš ili da ga ostaviš. Prosta odluka. Ali to nije „bacanje para”.
 
Svako od nas ima osećaj da je za nešto što mora da plati- bacio pare. Čak i ako su to elementarne stvari.
Dok sam bila podstanar, nikako nisam mogla tu kiriju da doživim drugačije do "čisto bacanje para" (iako je logično...da ne platim, izbacili bi me na ulicu, ali svaki put me ta kirija asocirala na nepravdu, "harač" :lol:)

Moj otac, na primer, neće da plati skuplju struju, pa makar crkao od zime. Eto on plaćanje struje doživljava kao nepravdu i bacanje para. (Mada i jeste u pravu ako se udubimo u filozofiju, voda, struja, hrana- trebalo bi da su besplatne, ali jbg, nisu)


Ah, da... Ulošci za menstruaciju! Au, koje bukvalno bacanje para, preskupi su i poludim kad ih kupujem :lol:

Moja majka, na primer, ne može da shvati ni mene ni mog oca, ona nema taj osećaj da "baca pare", na nešto "nepravedno".

Sad, ja se ne slažem sa ocem u vezi struje, ja nmg da živim u stanu bez grejanja jer ću da se razbolim.

Ali glavno pitanje: da li neko od vas ima taj osećaj da kad nešto plati da je "bacio pare"? I za šta konkretno?

Ukoliko nešto ne mogu da napravim onoliko dobro koliko košta ono za šta mislim da bacam pare, znači da ipak ne bacam baš sve pare kupovinom onog. Npr. ako nešto košta 4 din., a ono 10 din., znači da sam bacio 6 din kupovinom onog.
 
Za mene je bacanje para na vreme najgora stvar. Jer je vreme najskuplja stvar. Primera radi, platis da bi studirao, stekens dipomu, ne mozes nista sa njom. Bacio si ne samo novac vec vreme. Jer je vreme potrebno da bi taj novac zaradio. A mogao si biti nesto drugo sa tim novcem i vremenom. Poenta price je, ne treba zaliti novac na stvari koje ti znace, i treba ziveti u momentu. Taj otac sto se smrzava nece se ogrejati za 100 godina kada prodje zivot.
 
Svako od nas ima osećaj da je za nešto što mora da plati- bacio pare. Čak i ako su to elementarne stvari.
Dok sam bila podstanar, nikako nisam mogla tu kiriju da doživim drugačije do "čisto bacanje para" (iako je logično...da ne platim, izbacili bi me na ulicu, ali svaki put me ta kirija asocirala na nepravdu, "harač" :lol:)

Moj otac, na primer, neće da plati skuplju struju, pa makar crkao od zime. Eto on plaćanje struje doživljava kao nepravdu i bacanje para. (Mada i jeste u pravu ako se udubimo u filozofiju, voda, struja, hrana- trebalo bi da su besplatne, ali jbg, nisu)


Ah, da... Ulošci za menstruaciju! Au, koje bukvalno bacanje para, preskupi su i poludim kad ih kupujem :lol:

Moja majka, na primer, ne može da shvati ni mene ni mog oca, ona nema taj osećaj da "baca pare", na nešto "nepravedno".

Sad, ja se ne slažem sa ocem u vezi struje, ja nmg da živim u stanu bez grejanja jer ću da se razbolim.

Ali glavno pitanje: da li neko od vas ima taj osećaj da kad nešto plati da je "bacio pare"? I za šta konkretno?

Bacanje para znači da ih trošiš na stvari koje ti ne pružaju nikakav užitak i apsolutno su bespotrebne. Ili kad plaćaš nešto dosta više nego što objektivno vredi.

Moram samo da prokomentarišem da voda, struja, hrana nikako ne mogu da budu besplatni. Ne stvaraju se sami od sebe nego neko mora da ih proizvede, a logično svaka proizvodnja mora da se plati.
 
Bacanje para znači da ih trošiš na stvari koje ti ne pružaju nikakav užitak i apsolutno su bespotrebne. Ili kad plaćaš nešto dosta više nego što objektivno vredi.

E, pa to! Radiš za 300 eura mesečno, a stan plaćaš 300 eura mesečno, a još ti plata ide mesec dana posle, a kiriju plaćaš mesec dana unapred. Na primer...
I onda parola "snađi se", živim u jednom stanu sa 3 cimerke, isl.

Samo da dodam da je Nikola Tesla zagovarao besplatnu struju, a prevoz je već besplatan u mnogim zemljama.

(O ulošcima neću da pričam :lol: Osećam se kao da sam iscepala novčanicu i bacila, eto...ne vredi toliko koliko košta!)
 
Grejanje 12 meseci godišnje po nerealnoj ceni. :roll: Čista krađa! Ja sam za plaćanje po utrošku.

SBB kablovska. :roll: Onoliko kanala koje ne gledam!????To je ono što mi izaziva bes. Nemam ništa protiv da platim ono što potrošim. Dakle, dajte mi mogućnost da se opredelim za broj i vrstu kanala koje hoću da gledam. Njih hoću da platim.
 
Cigarete

grickalice


i generalno ne vidim smisao imati 16 maskara, 25 ruzeva za usne, 3 pudera, 7 naocara za sunce, 5 satova, 20 pari cipela

ja to sve imam jedno i to po godinu dana najmanje:zstidljivko:

kad vidim kako ljudi bacaju pare cccc
 
Grejanje 12 meseci godišnje po nerealnoj ceni. :roll: Čista krađa! Ja sam za plaćanje po utrošku.

SBB kablovska. :roll: Onoliko kanala koje ne gledam!????To je ono što mi izaziva bes. Nemam ništa protiv da platim ono što potrošim. Dakle, dajte mi mogućnost da se opredelim za broj i vrstu kanala koje hoću da gledam. Njih hoću da platim.

I još plus ukidamo kanal po kanal...i ucenjujemo "kupi paket" :lol:
Kažem "mi" jer ja sam ti vrv uvela kablovsku :rotf:
Ali ja samo radim tamo i to za bedne pare, mislim nisam ja kriva ali mi stvarno smešno bi u trenutku :lol:
Lopovska firma... k'o i većina drugih
 
E, pa to! Radiš za 300 eura mesečno, a stan plaćaš 300 eura mesečno, a još ti plata ide mesec dana posle, a kiriju plaćaš mesec dana unapred. Na primer...
I onda parola "snađi se", živim u jednom stanu sa 3 cimerke, isl.

Samo da dodam da je Nikola Tesla zagovarao besplatnu struju, a prevoz je već besplatan u mnogim zemljama.

(O ulošcima neću da pričam :lol: Osećam se kao da sam iscepala novčanicu i bacila, eto...ne vredi toliko koliko košta!)

Ne razumem baš prvu rečenicu. Naravno da se treba ponašati u skladu sa primanjima. Ili ono snađi se sa cimerkama ili zaradi više pa menjaj stan :mrgreen:

Koliko koštaju ulošci kad su ti toliki trn u oku hahah?
 
Sramota zarađivati na tuđoj muci
Na lekovima i eto na primer ulošcima
Ono što moraš da kupiš
E, da vi muškarci imate mecu, vas ne bi mogli tako da "deru", nego žene se ne bune ni za šta, pa kad su videli da smo ovce za šišanje, onda nas i šišaju
 
I još plus ukidamo kanal po kanal...i ucenjujemo "kupi paket" :lol:
Kažem "mi" jer ja sam ti vrv uvela kablovsku :rotf:
Ali ja samo radim tamo i to za bedne pare, mislim nisam ja kriva ali mi stvarno smešno bi u trenutku :lol:
Lopovska firma... k'o i većina drugih

E, to.... Onomad sam ceo paket uzela zbog Travel kanala. Pa, onda sam htela Mezzo... i tako :( A dve stotine Pink kanala koji ulaze u osnovni paket uopšte ne gledam.
Da se razumemo, SBB je odličan u odnosu na druge operatere (a raspitivala sam se). Ali nas deru.

Sad sam skapirala da se ti nama ovde kao žališ da te razni deru za razne gluposti, kad ono... i ti radiš u firmi koja dere nas :mmmm: :D
 
16 komada blizu 300 dinara, duplo pakovanje, po 8
Na svakih barem 3 sata mora se menja, pa ti izračunaj
Ima da pređem na pamučne pelene :lol:
Koliko ih potrošiš za vreme ciklusa, iljadu? :mrgreen:



E, to.... Onomad sam ceo paket uzela zbog Travel kanala. Pa, onda sam htela Mezzo... i tako :( A dve stotine Pink kanala koji ulaze u osnovni paket uopšte ne gledam.
Da se razumemo, SBB je odličan u odnosu na druge operatere (a raspitivala sam se). Ali nas deru.

Sad sam skapirala da se ti nama ovde kao žališ da te razni deru za razne gluposti, kad ono... i ti radiš u firmi koja dere nas :mmmm: :D

Lično nemam zamerke na SBB, internet mi odlično šljaka, a od TV kanala me zanima samo Sport Klub, tako da sam zadovoljan. Bukvalno mi je samo bitno da radi kako treba i da isporuče ono što je dogovoreno. Znam, postavio sam niske standarde, ali oni su prilično visoki imajući u vidu tzv državu u kojoj živimo.

BTW, bila bi fora da ti valjaš uloške pa da uđete u klinč. :mrgreen:
 
Osim, ako nije nesto bitno ili za nekog bitnog, sve sto je skuplje nego sto ocekujem me ljuti,
a to je i najbolji nacin da ne kupim ono po sta sam posao.
Neki dan sam vratio sa kase dva para cipela jer nije po uslovima koje sam ocekivao.
 

Back
Top