Selekcija: "stoperica-metar-vaga..."

Vase misljenje o ovakvoj selekciji, pod uslovom da bude objektivna...

  • Losa ideja!

  • Ne mogu da se odlucim

  • Dobra ideja!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Trčanje na 3200m je veoma ozbiljna disciplina, i nije mi jasno kako će nas za to pripremiti? Takva trka zahteva minimalno 3 meseca trčanja, svaki drugi dan po pola sata... inače je to šok za srce... a ja nisam imao ni marševanje ni fiz. proveru ni jutarnje vežbanje- već 3 godine!
Hoće li rezultati na toj proveri uticati na platu? (kao u NATO-vojskama)
 
Trčanje na 3200m je veoma ozbiljna disciplina, i nije mi jasno kako će nas za to pripremiti? Takva trka zahteva minimalno 3 meseca trčanja, svaki drugi dan po pola sata... inače je to šok za srce... a ja nisam imao ni marševanje ni fiz. proveru ni jutarnje vežbanje- već 3 godine!
Hoće li rezultati na toj proveri uticati na platu? (kao u NATO-vojskama)

Pazi..ovako je zamisljeno...

'Oce uticati na platu.Ako ispunis imas platu,ako ne ispunis nemas.Ali,imas radnu knjizicu i radis sta ti je volja.

Svaka disciplina je ozbiljna na svoj nacin.U zavisnosti od tvojih sklonosti,za neku moras da treniras vise,a za neku manje.

Ja trcim 7200 sa punom ratnom i 10 kg u rancu.To je ozbiljnije od bednih 3200.Pa se ne zalim.Trcao sam sa 30 kg za vreme od 61 minut,a to je potrebno sa 10kg.Tako da norme i nisu katastrofa.A da su ozbiljne,jesu.

Zato sam i napisao post na prethodnoj strani.

Pocnite da trenirate,olimpijada se blizi.Pozdrav
 
mimi, ne kukam ja zbog sebe (3200m+ trčim Kuperov test, radim 105sklekova/min, prepreke 1'35"...) jer redovno vežbam, ali kao poznavalac fiz. kulture zabrinut sam čak i za one koji redovno rade jutarnje vežbanje. 3200m je s te strane veoma opasna provera (puls je na 90-110% od maksimalnog) i zahteva malo duže pripreme, a ne: 'Gospodo, prekidaj obuku- idemo da odradimo fizičku proveru, pa kad se vratimo, nastavite sa radom!'
 
ja imam 78kg sada, posto ne treniram vec skoro godinu dana. inace bi trebao da imam oko 74kg.
na bencu nisam probavao da izguram vise od 80kg, bojim se stete po ramena, ali to sam mogao da dizem. ja kada sam radio benc, radim sa 35-40-45-50 pa to uradim milion puta.
koliko si visok sa tih 62kg? ja sam 175cm
 
Ja sam 175cm/62kg.
Previše je neprecizno to oduzimanje -100 i -110.
Ravnajte se po BMI(body mass index), da je idealno da bude 18 do 25.
BMI= težina : (visina u metrima na kvadrat)
Primer: 62kg : (1.75x1.75) = 20.25 , kod mene.
+
Sama težina ne govori puno o telesnim proporcijama... Ja sa 62kg i ispod 5% telesne masti(jer sam vegan) imam izraženiju muskulaturu od mnogih koji su 10kg teži... (primer: obim nadlaktice 36cm)...itd.
 
Poslednja izmena:
znam za index mase, nekad se koristio taj odnos -100 ili -110, a kada pogledas kako se izracunava index mase to ti je stvari to, odnos visine i tezine, za odredjeno godiste i pol

da imas 75 kg index mase bi ti bio 25, sto gornja granica ili nekada bi se zvala normalna tezina, a da imas 65 bio bi u sredini te skale, sto se opet nekada nazivalo atletskom tezinom
 
Poslednja izmena:
Army Physical Fitnes Test:
*Za 60 bodova (za prolaz) iz svake discipline potrebno je u kategoriji 27-31god.:
-3218m istrčati za 17min
-39 sklekova za 2min
-45 trbušnjaka za 2min.
Inače, sve kategorije imaju ove 3 discipline za proveru.
U Hrvatskoj vojsci se već radi provera po ovim američkim normama, tako da je za očekivati da i kod nas važe ovi kriterijumi. Inače, hrvatski vojnici su najviše problema imali sa trčanjem na 2 milje (3.2km), gde im je na prvoj proveri prosečan rezultat bio 25 minuta(11 bodova), a sklekove i trbušnjake su prošli. Jedino su pripadnici mornaricke spec. jedinice ispunili sve norme...
 
Army Physical Fitnes Test:
*Za 60 bodova (za prolaz) iz svake discipline potrebno je u kategoriji 27-31god.:
-3218m istrčati za 17min
-39 sklekova za 2min
-45 trbušnjaka za 2min.
Inače, sve kategorije imaju ove 3 discipline za proveru.
U Hrvatskoj vojsci se već radi provera po ovim američkim normama, tako da je za očekivati da i kod nas važe ovi kriterijumi. Inače, hrvatski vojnici su najviše problema imali sa trčanjem na 2 milje (3.2km), gde im je na prvoj proveri prosečan rezultat bio 25 minuta(11 bodova), a sklekove i trbušnjake su prošli. Jedino su pripadnici mornaricke spec. jedinice ispunili sve norme...
Meni nije jasno kako tog kod vas još nema... pa te provjere su bile od nižih časnika pa na niže obavezne sigurno već jedno 10ak godina.
Ako normalan i zdrav čovjek ne može ovo gore napraviti onda nije ni zašta.
Najbolje mi je bilo kad sam na redovitom služenju v. roka svako jutro trčali s puškama u ruci održavajući poredak. A među nama ekipa i iz garde ... bili su u stvarno odličnoj kondiciji. Ja sam tada dužio HKg3 i iako mogu reći da sam bio u kondiciji. stvarno ću reći da je bilo teško.
Istrčavanje tih 3.2 za 16 min kasnije je bez ikakavih problema bilo za većinu.
 
Pazi..ovako je zamisljeno...

'Oce uticati na platu.Ako ispunis imas platu,ako ne ispunis nemas.Ali,imas radnu knjizicu i radis sta ti je volja.

Svaka disciplina je ozbiljna na svoj nacin.U zavisnosti od tvojih sklonosti,za neku moras da treniras vise,a za neku manje.

Ja trcim 7200 sa punom ratnom i 10 kg u rancu.To je ozbiljnije od bednih 3200.Pa se ne zalim.Trcao sam sa 30 kg za vreme od 61 minut,a to je potrebno sa 10kg.Tako da norme i nisu katastrofa.A da su ozbiljne,jesu.

Zato sam i napisao post na prethodnoj strani.

Pocnite da trenirate,olimpijada se blizi.Pozdrav


pa svaka ti cast na pripremljenosti, ali mislim da nemora svaki rod da ima iste kriterije. kod nas se od fizickog samo izvodi fudbal i to dva puta nedeljno i to izadje 20 ljudi.
 
Poslednja izmena:

Back
Top