Sede kose kod mladih

Holy1

Ističe se
Poruka
2.632
Dobro veče. Tema je autorska.

Naime, imam 25 godina a već par meseci za redom primetio sam da iz meseca u mesec imam sve više sedih dlaka na kosi (sa strane a na temenu glave). Trenutno koliko mogu ja da ih izbrojim, imam ih oko 20-ak. Prošle godine nisam imao ni jednu. Braća su starija od mene 5-6 godina takodje nemaju još ni jednu sedu dlaku. Treba li da napomenem čak i da "dole" znaju nekad da mi izraste kola bela dlačica. Imajući u vidu da u pitanju apsolutno nije genetika, jer znam da su se moji roditelji i baba uvek hvalili kako su kasno osedili. Moj otac je prve sede dobio sa 50 i nesto, tako isto i mama. Sve mi je to jako čudno.. Na pitanje svi imaju jednostavan odgovor stres i sl. Ma nemoj?

Da li neko zna u čemu je problem? Molim za pomoć.
 
Koji god da je uzrok, a može ih biti dosta (za koje se zna ili pretpostavlja), njegovo saznanje ti neće pomoći da vratiš dlakama pigment koje su imale, osim ako se ne ofarbaš lol. Moja preporuka ti je da živiš normalno, da se hraniš zdravo, da izbegavaš cigare i ostale otrove i ako nemaš nekih drugih problema, dvadesetak sedi su nebitne.
 
Koji god da je uzrok, a može ih biti dosta (za koje se zna ili pretpostavlja), njegovo saznanje ti neće pomoći da vratiš dlakama pigment koje su imale, osim ako se ne ofarbaš lol. Moja preporuka ti je da živiš normalno, da se hraniš zdravo, da izbegavaš cigare i ostale otrove i ako nemaš nekih drugih problema, dvadesetak sedi su nebitne.
Hvala na savetu. Živim zdravo, odnosno trudim se. Dosta stresa imam u mom životu, možda je i to mali dodatak tome..
 
Hvala na savetu. Živim zdravo, odnosno trudim se. Dosta stresa imam u mom životu, možda je i to mali dodatak tome..

Moguće. Ljudi sede često poistovećuju sa isključivo stresom, iako obično to nije jedini uzrok ili nije uopšte, pogotovo kod jako mladih ljudi... najčešće su to genetske predispozicije. Ali stres može da bude faktor, samo pogledaj recimo Obamu kad je postao predsednik Amerike 2008-e i kad je završio sa predsednikovanjem 2016-e. :D
 
toga sam svestan. Kako se nosiš sa stresom?
pričaću ti onako realno, bez izmišljotina...bez foliranja..klasičan momački život do vojske i neki mesec posle vojske...iz vojske sam dovukao kožno oboljenje glave SEBOREJU, kako mi je krenula kosa sa opadanjem, to ne mogu da ti opišem...tri puta sam se šišao do glave, brijao glavu...taj problem je nekako rešen, iznenadio bi se kakvu kosu imam...kao džon Travolta, imam 50 banki
 
toga sam svestan. Kako se nosiš sa stresom?
onda stiže novi žestok stres, duga je to priča...izrade me moji najrođeniji, opljačkaju me za neke pare...1994godine....u to vreme, ta suma je bila bogatstvo, u pitanju je 8 000 maraka...te pare sam zaradio, dok je bila ona stravična inflacija...nisam ništa mućkao, niti lopovisao..to je ušteđeno za 4 godine...kakv sam biznis mogao da napravim sa tim parama, duga priča...ali pošten posao, nikakvi lopovluci
 
Имам их и ја на левој страни једно 10-ак, ко би знао искрено одакле ми. Приметио сам их кад сам имао 14-15 година. Мада спомиње се често да је то од стреса али опет, мислим да не мора да значи. Добро је док се не шире :mrgreen: И да, треба избегавати отрове и ствари које уништавају здравље као што рекоше горе, иако вероватно длаке неће добити фабричку боју :hahaha:
 
Имам их и ја на левој страни једно 10-ак, ко би знао искрено одакле ми. Приметио сам их кад сам имао 14-15 година. Мада спомиње се често да је то од стреса али опет, мислим да не мора да значи. Добро је док се не шире :mrgreen: И да, треба избегавати отрове и ствари које уништавају здравље као што рекоше горе, иако вероватно длаке неће добити фабричку боју :hahaha:
Ne cupaj
 
Dobro veče. Tema je autorska.

Naime, imam 25 godina a već par meseci za redom primetio sam da iz meseca u mesec imam sve više sedih dlaka na kosi (sa strane a na temenu glave). Trenutno koliko mogu ja da ih izbrojim, imam ih oko 20-ak. Prošle godine nisam imao ni jednu. Braća su starija od mene 5-6 godina takodje nemaju još ni jednu sedu dlaku. Treba li da napomenem čak i da "dole" znaju nekad da mi izraste kola bela dlačica. Imajući u vidu da u pitanju apsolutno nije genetika, jer znam da su se moji roditelji i baba uvek hvalili kako su kasno osedili. Moj otac je prve sede dobio sa 50 i nesto, tako isto i mama. Sve mi je to jako čudno.. Na pitanje svi imaju jednostavan odgovor stres i sl. Ma nemoj?

Da li neko zna u čemu je problem? Molim za pomoć.
neredovni sex, previse stresa,ne jedes spanac... :kafa:
 

Back
Top