RUZA

Jednom davno,pre mnogo godina,dva para ruku u svojoj basti posadise ruzu.Brinuse se o njoj tek kratko i zatim se razidjose.Svako na svoju stranu,a malena ruza osta u basti,sama i nezasticena...plakala je...niko nije video njezine suze,skrila ih je vesto u svojim laticama.Presadise je u drugu bastu,tamo gde je zemlja bila lepsa i meksa...Stari iskusni bastovan,velikog srca,dade joj pocasno mesto u svom dvoristu i otvori joj sirom vrata svog srca,negujuci je i mazeci sa toliko puno paznje i ljubavi,dok mu je ona uzvracala ljubav,kraseci njegovo dvoriste najlepsim raznobojnim laticama!
Prolazile su godine,ruza je bila u punom cvatu,kad su je spazile jedne oci,ucinilo joj se tada da su isto toliko tople i mile kao njenog dragog bastovana.Pozele sama da krasi dvoriste tim lepim ocima.Stari nemocni bastovan,svastan da je doslo vreme da se neko drugi brine o njegovom cvetu,predade je u ruke ,za koje su oboje mislili da ce sa ljubavlju negovati taj nezni ,drazesni cvet...
I tako u najvecem sjaju i punom cvatu,presadise je u drugo dvoriste,a ona je bila sretna misleci da je pronasla svoj pravi dom.Njena sreca je bila kratkog daha,nakon sto su joj te ruke otkinule njen najlepsi pupoljak,bacivsi ga pod noge,mucki gazeci,bez razloga...ostala je nema..u grcu...
Zalevala je sama sebe suzama,skrivajuci ih u laticama svog cveta.Bilo ih je previse,latice ne izdrzase taj teret i polako jedna za drugom otpadose,pod pritskom kapljica koje su se dugo vremena skupljale.Ostade samo stabljika,prepuna trnja.
Nikada vise ruza nije procvetala.Gazili su je,sekli,slamali...a ona...trpela je ,plakala i potajno se nadala da ce se bar jos jednom pojaviti jedne tople ruke,koje ce pozeleti da je tako krhku i ranjivu povrate u zivot...ruke koje ce podneti svaki ubod njenog trnja,koje je talozila godinama,stiteci se od onih koji je povredise.Da ce se pojaviti one prave tople oci,koje ce u toj "trnjikavoj "stabljici videti na vrhu cvet...


Prolazile su godine...zima je...vrtovi i dvorista prekriveni su sneznim pokrivacem.Dvorista su tako pusta,ali u jednom dvoristu,ispod zaprljanog snega,pojavila se ...ONA...a na njenom vrhu,pupoljak...nezno ljubicaste boje...u pupoljku malena kapljica...da li se to snezna pahulja otopila bas tu ili ONA od srece,place?

 
Pa da ponovima na temu RUŽA................

RUŽA

Sa omamom skritom ruža
Nad cvećem je krunu dala
Laticama nežnost pruža
Al *prevara* to je mala.............

Milu ljubav ona pruža
Na dlanu je ko kap vode
Zamirisa moja ruža
Al me trnom tad ubode...............

ZK

RAZGOVOR

Procvetala ruža, na dlanu je mome
I šapatom tihim, ne čujno mi je rekla
Rođena sam zato, drugi da me lome
Dok niz lati njene, -suza- je potekla.............

Nastala u kolu, ružinoga grma
Umivena rosom rascvetanog sjaja
Raširila lati, ko prosuta srma
Ubrana da bude na početku kraja,..............

U ruci je mojoj, uvenula ruža
Spržene lepote i ugaslih boja
Rasute lati, kao da mi pruža
U pupoljku novom, OPET BIT ĆU TVOJA

ZK
 
Opanak,kao i uvek...ti znas da od tebe samo tako i ocekujem...komentar pesmom:)
Rev ljubim te draga:cmok:
Marko za ovaj komentar imas poencic;)
Amza drago mi je da ti se dopada:)
 
Toplo i nezno ko latica ruze
satenskoga sjaja ruci sto je uze
prisloni na usne puna vlazne rose
iz baste ljubavi sto u dusi nose.

Nezna osecanja mirisna i zrela
leptirima zanosa na dlan sto je sela
opijena melodijom vetra povetarca
moli da je stavis na svoja nedarca.

Da napoji ljubav,pogled oka nezni
da sapatom budi one sto su sneni
i tuckom da polen prospe po lepoti
suncem sto se radja u jutarnjoj rosi.


z:girl:
 
Ruža sam ruža dok ne nađem muža,a kad nađem muža uvene mi ruža. :)
Njena sreca je bila kratkog daha,nakon sto su joj te ruke otkinule njen najlepsi pupoljak
Ako se ruži redovno ne trgaju cvetovi,ona se opraši,nastane plod (šipak) i više neće da cveta.
Šifra: Baštovan
 

Back
Top