Quantcast

Rigips zvučna izolacija zidova

milospv

Iskusan
Poruka
5.255
Poz ljudi, opet ja =) Ima dosta tema vidim... Vršio sam masovne radove u stanu. Sve. Ostalo je još samo jedno.

Da li postoji način da smanjim prostornu buku od komšija (glas) pored? Nisu toliko bučni, međutim kad nagluva komšinica uzme telefon ili joj dođu unuci, haos :D

Evo zidova ka njihovom stanu. http://www.dodaj.rs/?23/FB/10ZsbnZH/untitled.jpg Donji dio njihovog zida ide do dimnjaka (koji je zagletovan, odavno nije u funkciji, posle ide hodnik) i viri iz zida nekih par cm. Stolarija je nova PVC, spoljni zidovi imaju termo izolaciju stiropor. Šta mi je činiti? I da li da pokušavam bilo šta uopšte?

Vidim da rigips nudi niz sistema oblaganja zida, ali da li ko ima iskustva sa njihovom efikasnošću? Ne treba mi gluva soba dakle, nego samo da ne slušam komšinicu koja je pomalo nagluva, pa voli da priča telefonom :D ili barem umanjim ton.

Ovo me je zaintrigiralo, ali nemam nikakvu ideju kako i šta mi treba http://www.rigips.rs/pdf/rigips_sistemi.pdf

Nema buke od stanova iznad i ispod. Piše da je iznos zvučne redukcije max 15 decibela sa ovim regipsom. Nisam siguran ni koliko bi to realno bilo.

Koristio sam pretraživač za ostale teme. Jasno mi je ljudi svašta predlažu...

Možda da se napravi oblaganje zidova azmafonom umejsto mineralnom vunom? Ne vidim da puno ljudi ima iskustva sa azmom...

Poslednja izmena:

milospv

Iskusan
Poruka
5.255
Mineralna vuna je izuzetno stetna.

Oblozi zidove kartonima u koje se pakuju jaja.

Oni su izvanredna zastita od buke.
Znam, zato sam i pomenuo azmafon... Brate, zbog malo buke zaista ne treba to. Drugo, nisam baš ubjeđen u efikanost toga. Možda sa moje strane zbog neravnosti zida.

Kontam da bi najbolje bilo azmafon, metalna konstrukcija i regips. Ali i dalje nisam siguran u efikasnost.

Poslednja izmena:

milospv

Iskusan
Poruka
5.255
Naravno da je moguce dobiti necujnog suseda:D
Jedan vicige video na kontu toga

izgubices desetak santimetara prostora ali se nece cuti ni velika zurka...
extremno vazno je izvodjenje radova, ne smeju postojati "mostovi".

Ovo je vidim mineralna vuna, ali ne bih to, jer se svi komešaju oko kancerogensoti iste... Zbog 30tak minuta buke dnevno, ne bih da rizikujem :D MAda...

Da li je ovo sa snimka moguće sa azmafonom? I ko radi uopšte zvučnu izolaciju u beogradu? O.o Nemam ni ideju koliko bi ovo koštalo? Soba je 4.5x3.5 a treba mi zid i po.

Poslednja izmena:

Q_Q

Obećava
Poruka
80
Na zid zalepiš plutu , preko nje gips karton ploče. to bi trebalo dosta da ublaži buku od glasova , glasne muzike pa čak i lupanja o isti zid sa druge strane , a da ti ne pojede prostor i novčanik. Ako staviš podkonstrukciju pa na nju ušrafiš gips karton ploče može se desiti da dobiješ jednu lepu bas kutiju u površini celog zida z:D

milospv

Iskusan
Poruka
5.255
Komšije su se generalno stišale, a i ne žale se meni na moju buku, tako da je ok. Međutim, na maxi preko puta su instaliraju jako bučnu klimatizaciju. Majko moja, ulica odjekuje. Komunalnoj sam poslao mail, naravno niti ih ima niti kod odogovara. Bitno je da hapse narod po autobusima zbog neplaćene karte, bagra korumpirana. Jedva čekam da Đilas padne, pa i ta ko bajagi milicija ada se raskrči.

Themaris

Zainteresovan član
Poruka
139
kupi babi aparat za usi, mislim da ces najjeftinije proci.
kartoni od jaja su super efikasni....zbog njihovog materijala i oblika. Mineralna vuna je toplotna izolacija, pomaze ali ne mnogo.....olovni list moze doci u obzir al ne volim olovo!!!
Uzmi 50 kartona jaja, sa jajima......sebi ispeci 3-4 sa slaninom, kartonima oblozi zid a sa ostalim jajima gadjaj komsinicu

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.