Rezolucija laptopa

trntn

Početnik
Poruka
1
Ne mogu da nađem neku konkretnu temu za ovo kratko pitanje, pa evo ovde... Zanima me šta mislite o rezoluciji 1366x768 na ekran od 15.6 inca. Kupujem uskoro laptop pa me zanima da li je izgled takvog ekrana zaista toliko loš koliko se priča. Razmišljam o kupovini jednog laptopa, idealnog za moje potrebe, ali jedina stvar koja mi "bode oči" jeste ta rezolucija. Da li je za takav ekran neophodna full hd rezolucija?
 
Ne mogu da nađem neku konkretnu temu za ovo kratko pitanje, pa evo ovde... Zanima me šta mislite o rezoluciji 1366x768 na ekran od 15.6 inca. Kupujem uskoro laptop pa me zanima da li je izgled takvog ekrana zaista toliko loš koliko se priča. Razmišljam o kupovini jednog laptopa, idealnog za moje potrebe, ali jedina stvar koja mi "bode oči" jeste ta rezolucija. Da li je za takav ekran neophodna full hd rezolucija?

Није неопходна, али изгледа боље. Још је боље ако је и IPS панел.
 
Ne mogu da nađem neku konkretnu temu za ovo kratko pitanje, pa evo ovde... Zanima me šta mislite o rezoluciji 1366x768 na ekran od 15.6 inca. Kupujem uskoro laptop pa me zanima da li je izgled takvog ekrana zaista toliko loš koliko se priča. Razmišljam o kupovini jednog laptopa, idealnog za moje potrebe, ali jedina stvar koja mi "bode oči" jeste ta rezolucija. Da li je za takav ekran neophodna full hd rezolucija?
Zavisi od ljudi. Nekima smeta neki ne primecuju. Evo meni recimo uzasno smeta i fullHD na monitoru, nakon 4k kad gledam fullhd svd mi zrnasto a opet ima ljudi koji koriste 720pi i ne primecuju nikakvu razliku.
Tako da je sve do tebe, ako do sada nisi obracao paznju na rezoluciju na ostalim uredjajim onda neces ni ovde nista posebno primecivati.
No ako se ja pitam, to rezolucija je za izbegavanje, minimum full hd.
 
evo bas sam zamenio 1080p desktop monitor za 1440p ovih dana. perfekcionista sam za neke stvari,pa mi sve smeta. a na laptopu imam nekih 15 inca i 1080p. bas je ostra i dobra slika. kod laptopa je bitno da bude brz. sto se tice ekrana,nije samo rezolucija u pitanju,ima i drugih stvari. panel moze da bude uzasno los kao sto sam ja imao jedan drugi laptop,slika uzasna. youtube,internet,jako lose iskustvo. bila je rezulucija 720p i neki uzasno los panel sa groznim uglovima gledanja,ispranim bojama,pikselizaovano...bukvalno uzas jedan. i ako polovan laptop kupujes,nista bez 15.000 dinara. samo za internet i neke nezahtevne radnje.
 

Back
Top