Rasističke uvrede novosadske doktorke studentkinji na razmeni: "Ti si crna krava" VIDEO

1HJhnHD.png
 
Da nastavim tok misli. Ne postoji "pravi vernik" isto kao što ne postoji ni "pravi Srbin". Svako ko se izjašnjava kao vernik ili kao Srbin to jeste, bio najbolji ili najgori čovek na svetu. Pridavanje posebnih uzvišenih kvaliteta religijskoj ili nacionalnoj pripadnosti je fikcija.
u kom ti smeru "teku" misli ? Komunisti u Srbiji su se tokom i neposredno posle 2.Sv.rata izjasnjavali kao Srbi i unistavali sve sa nacionalnim predznakom,vodjeni tvojim tokom misli oni su podjednako Srbi kao i Srbi koje su progonili ili streljali na osnovu njihove subjektivne procene ?
 
Vaspitanje nije samo ponasanje coveka u drustvu.To je samo jedan segment vaspitanja.
Vaspitanje je i odnos coveka prema samom sebi; Prema sopstvenom zivotu.Prema (svojoj)profesiji.
Prema porodici i narodu. Prema drzavi. Prema moralu...itd itd.
Ukoliko se covek razvija bez takvog aspekta vaspitanja (koji u velikoj meri pruza pozitivna religija) covek ostaje hendikepiran kao licnost .
Zato bi svakako skole trebale da uvedu predmet - moral kao eticka disciplina , sto bi u velikoj meri popravilo kvalitet stanovnistva i kvalitet zivota uopste.
Razvijati se u nekoj profesiji a nemati vredan, eticki odnos prema istoj, je nenadnoknadiv propust.
 
Poslednja izmena:
Doktorka "black krava" dobila otkaz, očekuje je zabrana rada do 5 godina

Doktorki Mileni Šćekić, specijalisti interne medicine, a zaposlenoj u KC Vojvodina koja je izvređala studentkinju iz Irske na rasnoj osnovi, preti oduzimanje licence od šest meseci do pet godina, a prvu kaznu već je dobila.
Etički odbor Kliničkog centra Vojvodine podneo je Lekarskoj komori Srbije prijavu protiv specijaliste interne medicine dr Milene Šćekić zbog incidenta koji se dogodio 29. juna kada je ona na rasnoj osnovi vređala studentkinju iz inostranstva.

Prva kazna već je stigla dr Šćekić jer je jedna privatna novosadska klinika u kojoj radi na osnovu ugovora o delu odlučila da sa njom prekine saradnju zbog sramnog rasističkog ispada.

Zabrana rada od 6 meseci do 5 godina

U Lekarskoj komori Srbije kažu za ’’Blic’’ da će razmatrati pristiglu prijavu Kliničkog centra Vojvodine na narednoj sednici koju će predsednik Etičkog odbora LKS zakazati nakon ukidanja Naredbe o zabrani okupljanja u Republici Srbiji na javnim mestima u zatvorenom i otvorenom prostoru.

Kako nezvanično saznaje ’’Blic’’, dr Šćekić bi prema Kodeksu medicinske etike, a u skladu sa Zakonom o lekarskoj zaštiti, mogla biti oduzeta licenca u trajanju od šest meseci do pet godina.

U Kodeksu medicinske etike Lekarske komore Srbije pod načelom staranja o ugledu i dostojanstvu profesije navodi se da je ’’lekar dužan da čuva ugled i dostojanstvo svoje profesije’’ kao i da je dužan da ’’etičkim ponašanjem prema pacijentima, njihovim bližnjim, svojim kolegama i drugim licima i u profesionalnom i u privatnom životu čuva plemenitu tradiciju lekarskog poziva’’.

Dodaje se i da lekar ’’mora biti svestan da svaka lakomislena, nečasna, ponižavajuća i druga za lekara neprimerena radnja pogađa i druge lekare i zdravstveno osoblje, kao i zdravstvo u celini’’.
 

Back
Top