Када се десе овакве трагедије, ту се огласе сви знани и незнани ликови да дају своје тумачење, објашњење, мора трагадија бити испроституисана па то ти је. Тако и ова Бранка паламуди о темпераменту, господским људима, хумору, могла се макар због оно двоје дјечице уздржати од својих "тумачења" догађаја. Која узгред ниђе везе са разумом, није овдје ријеч о темпераменту, кратком фитиљу па ошамарио жену, овдје имамо масакр.
Друга важна ствар јесте да на нашим просторима медији максимално експлоатишу овакве трагедије како би "болдовали" наметнуто перфидно подваљено увјерење како на овим просторима, Црној Гори, Србији и уопште ово говорно подручје, имамо неподношљив терор, убиства, како предњачимо по броју убистава, насиља, како нигдје у свијету не падају тако главо и како је црно да црње не може бити.
Наравно да би било добро да је мање оваквих несрећа и уопште убистава. Ипак доступни подаци и чињенице (рецимо један доста прегледан чланак
овдје) демантују то наметнуто убјеђење.
У Србији 2020. смо имали 89 намјерних убистава. око 1,2 на 100.000 становника.
У БиХ смо имали 39 намјерних убистава, око 1,2 на 100.000 становника.
У Хрватској смо имали 39 намјерних убистава, око 1 на 100.000 становника.
У Црној Гори смо 2020-е имали 18 намјерних убистава, 2,9 на 100.000 становника.
На свјетској листи Црна Гора бјеше 99. по стопи убистава (на 100.000 становника), остале земље овог говорнмог подручја су око 140.мјеста.
За поређење у САД имамо 6,3 намјерних убистава на 100.000 становника а у Русији рецимо 7,3 убистава на 100.000 становника.
Ни те земље нису при врху, далеко испред по стопи убистава су рецимо Салвадор, Бразил, Мексико, Колумбија и друге земље латинске Америке гдје имамо 30, 40 па и више убистава на 100.000 становника иако су то пријављена убиства, у тим земљама у којима царују обрачуни нарко картела је број стварних убистава неколико пута већи од званичних података.
Када се деси масовно убиство као на Цетињу, црни биланс убистава ће порасти, биће нешто већа стопа у односу на популацију, но то ни изблиза није такво црно стање какво медији кроз свој задатак обавезног мрачења настоје приказати.