Prva destinacija na listi životnih želja srpskih turista

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
44.065
Znate šta je „bucket list“ – lista stvari koje osobe žele da urade, dožive, probaju pre nego što napuste ovaj svet. Obično se na tim listama nađe i neko egzotično putovanje, a sad je napravljena mapa sveta – generisana korišćenjem podataka Google pretrage – koja pokazuje o kakvim destinacijama i turističkim atrakcijama maštaju stanovnici različitih zemalja.

Ispostavilo se da snovi nisu baš toliko različiti. Za čak 122 zemlje Maldivi su prva stavka na listi želja i ubedljivi pobednik globalne „bucket liste“, uključujući Veliku Britaniju, Australiju, SAD, ali i – Srbiju.

1695909857-profimedia-0070013025-1024x667.jpg


„Sa prekrasnim belim peščanim plažama, tropskom plavom vodom i sanjivim zalascima sunca, lako je shvatiti zašto toliko ljudi želi da ovo doživi najviše u svom životu’, navodi turistička kompanija Kuoni koja stoji iza ovog istraživanja, a prenosi Daily Mail.

Bora Bora je na dalekom drugom mestu, sa „samo“ 19 zemalja u kojima je to najčešća destinacija snova, kao „spokojno utočište za opuštanje dok uživate u belim peščanim plažama i ostrvskom načinu života“. Treća je, sa 16 zemalja, „Mona Liza“, slika Leonarda Da Vinčija koja je izložena u pariskom Luvru, verovatno najpoznatije umetničko delo na svetu......
Kada su u pitanju naši krajevi, Srbija, rekli smo, mašta o odmoru na Maldivima. Kao i Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska.

https://nova.rs/magazin/putovanja/destinacija-koju-najvise-srba-zeli-da-vidi-pre-nego-sto-umre/
 
Iako je ovo kliše i svakako bih voleo da vidim Maldive ali isključivo u punom sjaju all-inclusive resort-a , pošto ja uglavnom nikada ne mislim kao "većina Srba" šta god bilo u pitanju standardno se i ovde razlikujem :mrgreen:

Prvi na listi želja su mi Filipini, drugi Singapur i treći Bora-Bora....Maldivi su mi tamo negde 10.om mestu.

Čak ima mesta gde bih opet išao pre nego na Maldive prvi put tipa Kuba,Sejšeli,Vijetnam

Maldivi su mi iskreno uvek izgledali malo monotono iako ne osporavam lepotu plaža i okeana mislim da je mojoj putničkoj duši potrebno i nešto dodatno da bi bila namirena.
 
Iako je ovo kliše i svakako bih voleo da vidim Maldive ali isključivo u punom sjaju all-inclusive resort-a , pošto ja uglavnom nikada ne mislim kao "većina Srba" šta god bilo u pitanju standardno se i ovde razlikujem :mrgreen:

Prvi na listi želja su mi Filipini, drugi Singapur i treći Bora-Bora....Maldivi su mi tamo negde 10.om mestu.

Čak ima mesta gde bih opet išao pre nego na Maldive prvi put tipa Kuba,Sejšeli,Vijetnam

Maldivi su mi iskreno uvek izgledali malo monotono iako ne osporavam lepotu plaža i okeana mislim da je mojoj putničkoj duši potrebno i nešto dodatno da bi bila namirena.

Bora Bora, Kuba i Vijetnam, tu smo slicni.

Ali sam veliki ljubitelj planina, suma i snega, vise nego mora i plaza.
Zbog te moje ljubavi: Novi Zeland, Kanada, Aljaska, sever Skandinavije.

Uopste se ne vidim na brodu ili jahti i na nekim velikim krstarenjima.
Kad odemo na letovanje obicno napravimo i neke morske ture brodicima, ali putovanje kruzerima i sl. me ne privlaci.
 
1. Florida, da prodjem motorom od Majamija do Key Westa
2. Argentina - Perito Moreno nacionalni park
3. Južno ostrvo Novog Zelanda - ali da imam jedno 2 meseca na raspolaganju minimum za to.
4. Tajland - kopneni deo, takodje bajkerska tura.
5. Minimum jednomesecna (opet bajkerska) tura fjordovima Norveske, sa posetom Finskoj.

Dobar deo ovoga sam vec video, ali bih voleo da mogu na tenane da obidjem.
Nesto cemo vec uspeti, samo zdravlje da me posluzi 😎🍺🏍
 
Mene Maldivi nesto ne fasciniraju previse.
Mislim nije da ne bih voljela vidjeti 🙂,ali nekako mi djeluju dosadno.
Inace,ne volim pusta i tiha mjesta na moru duze od dva dana.
Interesantnije mi djeluju Karibi ili Kuba.
Ili tamo neka Polinezija.🙂
Od turistickih destinacija koje bih ja zeljela da posjetim su Sankt Petersburg i Moskva,kao i putovanje transsibirskom zeljeznicom.
To bi bilo broj jedan.
Voljela bih da vidim i Egipat,ali samo arheoloski dio,bez onih rizorta tipa Hurgade.
Trece,Australija mi je nesto zanimljiva kao "kraj svijeta" i recimo neka od zemalja Juzne Amerike,tipa Argentina ili Brazil.
A zemlja za koju nemam nikakvu zelju da posjetim,iako je smatram nekako misterioznom i "centrom" svijeta mi je Indija.
Samo zato sto je zamisljam kao veoma prljavu.
Mozda se varam,ne znam.
 

Back
Top