Гамбино
Elita
- Poruka
- 18.618
ПРЕМИНУО МЛАДЕН НАЛЕТИЛИЋ ТУТА: Бивши командант Кажњеничке бојне умро у 76. години
Налетилић је преминуо од последица срчаног удара.

Младен Налетилић звани Тута, некадашњи командант Кажњеничке бојне с којом је ратовао на подручју Хрватске и БиХ, осуђен због злочина над Бошњацима пред Хашким судом на вишегодишњу казну затвора, умро је у петак у 76. години од последица срчаног удара, потврђено је медијима из незваничних извора.
Како је за Хину потврдио његов бивши саборац, Налетилић је преминуо на одељењу Универзитетске клиничке болнице у Мостару где је био смештен више дана због последица тешког срчаног удара.
https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1378317/pad-aviona-letelica-vojska-srbije-smrt-20-godina.htmlИ на страници Википедије у петак увече наведен је 17. децембар 2021. као датум његове смрти.
Младен Налетилић Тута рођен је 1. јануара 1946. у Широком Брегу. Био је хрватски политички емигрант, оснивач Кажњеничке бојне с којом је испрва ратовао на подручју Хрватске, а затим и у БиХ.
Хашки суд га је 2003. године у поступку с његовим помоћником Винком Мартиновићем Штелом осудио на 20-годишњу казну затвора због злочина почињених над Бошњацима на подручју Херцеговине.
Издржао је две трећине казне, а по изласку у Хрватској је против њега покренут процес због подстицања на убиство Дамира Брекала 1995. године. Прошле је године правоснажно осуђен на три и по године затвора.
(МОНДО/Бета)
https://mondo.rs/Info/EX-YU/a1571326/Preminuo-Mladen-Naletilic-Tuta.html
Поред Праљка један од ретких Хрвата који је добио позитивне коментаре Срба када је пуштен из хашког затвора. Борио се против представника ИСИЛ-а и Исламске државе на територији Хрватске.
На жалост праведна борба је означена као удружени злочиначки подухват (мали геноцид) и као и свака политичка пресуда, циљ запада и исламског лобија је да Херцег Босна никада не постане трећи ентитет.
Запад крије чињеницу да било какав злочин против Бошњака није почињен, јер они тада нису ни постојали као нација, а један део Муслимана из Кладуше је био савезник са Хрватима и Србима, то је још већа табу тема.