Poslodavac poklonio automobile radnicima!

Qurajber *

Poznat
Banovan
Poruka
7.151
Poznati crnogorski privrednik, Radomir Novaković Cakan iz Bara, priredio je svojim zaposlenima iznenađenje koje nikada neće zaboraviti.
Oni su od šefa, umesto slobodnog dana, dobili – kola!


Radnicima je rečeno da ih gazda vodi u Podgoricu, kako bi zajedno proverili poslovanje tamošnjeg butika sportske opreme, koji posluje u sklopu radnji „Cakan“.
Vernost firmi i posvećenost radu Suana Hodžića, Samira Muslića, Danijele Roćenović i Ranijele Hodžić Novaković, inspirisala je Cakana da radnicima „Padrino Monta“ omogući najprijatniji šok u radnom veku. A i šire.
Dve Danijele i Suan čašćeni su za 15 godina rada u firmi, a Samir, koji u firmi radi upola kraće, nagrađen je kao najbolji radnik.


241130-vlasnik-cakana-iznenadio-zaposlene-radnicima-poklon-novo-auto-slika-202558.jpg



"To je bilo 12.12, tačno u 12 sati. Gazda nam je kasnije rekao da nije računao na te detalje, ali, eto, sve se poklopilo. Na ulazu u Podgoricu skrenuo je ka tranzitu, samo je kratko rekao da mora do ’Rokšpeda’ da uzme neki papir. Došli smo tamo, prišao mu je šef prodaje, dodao papir i kazao da dođemo da vidimo jedan novi model auta koji su dobili. Izašli smo, a odjednom ispred nas su bili fotografi ’Studija Petović’ koji su nas slikali. Bili smo u čudu, misleći da je to za neki katalog, ne obraćajući pažnju na auta pored kojih prolazimo”, ispričao je za „Vijesti online“ Muslić, koji je i dalje u šoku, kao i ostalo troje kolega.
Vredni radnici, koji pojma nisu imali šta ih čeka, dobili su dva „golfa šestice“ i dva „pola“, a da bi poklon bio potpun, na haubama su bila njihova imena.
"Kad smo to vidjeli, ostali smo u momentu bez teksta. Dok je gazda govorio ’ovo je poklon za vas’, meni je samo kroz glavu prošlo da ovo nije stvarno, da se ovo nama ne dešava", rekla je Danijela Roćenović, dok je Suan bio ubeđen da je sve skrivena kamera.
“Vidiš kako sada pričamo. A onda - toliko je to bilo iznenađenje da nijesmo mogli usta da otvorimo, ni da čestitamo jedni drugima”, kazao je Hodžić.
Iznenađenje nije prošlo srećnu četvorku ni kada su im uručeni ključevi kola, koja su bila i kasko osigurana.


241153-radn2.jpg


“Ja sam u ovoj firmi od prvog radnog dana. Zaista smo kao porodica. Gazda nas je i do sada pomagao i nagrađivao, ali ovako nešto stvarno nijesam mogla zamisliti”, otkrila je Danijela.
Skromni poslodavac nije želeo da razgovara sa novinarima o ovom lepom gestu, pa je samo kratko poručio da je to uradio „zbog četvoro dobrih ljudi i radnika, a ne zbog medija“.
Suan Hodžić, Samir Muslić, Danijela Roćenović i Danijela Hodžić su se u Bar vratili novim kolima, u karavanu, jedno za drugim.
Radosna vest, stigla je pre njih, pa su usput odgovarali na, kako kažu, „milion poziva“.
„Tog popodneva mi se baterija telefona istrošila od poziva. Kasnije smo saznali da je Cakan sve pažljivo pripremio još prije mjesec i po dana, čak je mislio da sačeka otvaranje nove diskoteke u Baru za Novu godinu pa da nam tamo uruči ključeve, ali se bojao da do tada ipak ne procuri informacija. Ovako je bilo za sve nas kao u filmu. Malo je ovakvih gazdi i mi znamo to da cijenimo”, ispričao je Muslić.

 
Makar da mi upišu prepolovljen radni staž... pravio sam im biznis bwe...
gde god napišem nešto počne žurka... vole da se hvale kako su posećeni... a ne kažu zbog koga...
mnoge sam moderatore otpratio... kad se setim prvi ban zbog slike sa golom ribom...
ej prvi sam na forumu pokazao kako žensko izgleda... i bio banovan zbogg toga
a danas patriote davaoci tudje krvi, stavljaju slike sa gejovima i pišu kako to nije lepo
i nikog da banuju... Nisam ja kriv što su pojeftinili kompjuteri a operativni sistemi imaju aktivator za seljake
pa kao imaju najnoviji sistem al ne smeju da ga apdejtuju jer im neće posle radi kako treba
koji prvo vrte kurs evra pa horoskop pa kurir pa prognozu i tudj seks a možda otkucaju da traže pos'o
ajde 4 godine da mi se upiše, sutra donosim radnu knjižicu... ne mora sat...
 
Poslednja izmena:

Back
Top