Poslednji album koji ste preslusali?

DJ 5ak

Aktivan član
Poruka
1.991
Danas muzicki albumi postaju sve zapostavljenija kategorija (pogotovo medju mladjim generacijama i tom generacijom "Z" ili kako li se vec zove) i danas je sve teze zamisliti da sad neko nestrpljivo ocekuje da neka grupa ili izvodjac izbaci album da bi ga slusali pa stoga i sve manje izvodjaca se i odlucuje da ih izbacuje nazalost.
Sad mislim ok singlovi super i oduvek su postojali, pa i kad su albumi bili primarna stvar izvodjacima neki singl sa tog albuma bi postao hit ili eventualno par pesama dok je vecina drugih stvari sa tog albuma padala u zaborav, i ok razumem ja to ali po meni album je ipak nekako da kazem uzvisenija forma umetnosti i nekako bez albuma nije to to jer album je ipak jedna celovita prica koja ima neki uvod, razradu i zakljucak i nesto sto se pravi da traje.

Ja iskreno i dalje se bas obradujem kada cujem ili vidim da je neko od mojih omiljenih izvodjaca ili grupa izbacio album ili da planira nov album (iako pretpostavljam da taj album verovatno nece biti bas na nivou nekog njihovog kultnog albuma ili iz onog perioda kada je neko od njih bio na vrhuncu slave ali dobro Boze moj, to ne znaci da ce se moja pretpostavka i obistiniti ili da taj album opet nece biti dobar i kvalitetan i da nece imati barem par dobrih pesama) i prosto mi je toplo oko srca i drago kada vidim da se jos neko drzi te stare, tradicionalne prakse i iskreno volim sa vremena na vreme da poslusam nekad i kompletan album (a ne samo da pravim neke top liste i kombinujem razlicite izvodjace). 😉
 
Inace poslednji album koji sam trenutno preslusao ceo je Chubb Rock - The Mind (njegov treci i mislim poslednji album iz 1997.)


Inace Chubb Rock je njujorski reper iz Bruklina jamajcanskog porekla koji je u zenitu slave bio tamo krajem 80-ih i pocetkom 90-ih, inace zbog svog stasa i stila repovanja neki smatraju i da je bio "Biggie" pre Biggie-ja. 😉
Inace jos uvek je aktivan i uglavnom radi nastupe izvodeci svoje stare numere i hitove i usput izbaci i poneki singl.
 
Korn - Untouchables

Po meni jedan od najboljih albuma ikad i bas ono ceo kida i maltene ceo je podjednako dobar, inace verovatno i najjaci album od Korn-a i verovatno neki njihov vrhunac (iako su naravno i posle ovog albuma imali dobrih albuma i hrpu dobrih stvari ali bolje od ovog tesko da su mogli), takodje i ovo je jedan od onih albuma kojima se uvek rado vracam i ono sto se kaze za vremena. ;)

 

Back
Top