Porez preko petog deteta ?!

Earring

Elita
Banovan
Poruka
21.131
Dragi forumaci i forumasice,

sada cujem od koleginice jednu neverovatnu vest.
Da se na svako dete preko 4. deteta placa porez drzavi.
Ona je to saznala od kumova koji su dobili blizance posle troje dece i sada saznali da treba da plate porez.

Ovo se sve desava u zemlji u kojoj se kuka na pad nataliteta i belu kugu.

Imate li komentar?
Ima li neko neki zvanican podatak da li je ovo istina?

Hvala:hvala:
 
Ok, ali mi opet nije jasno
Ako se zeli povecanje nataliteta. zasto ukidati beneficije za peto dete i nadalje?
Drzava ima dvostruke arsine, a ocigledno je koliko nam je populaciona politika haoticna stvar
U Holandiji na primer ako studiras i zatrudnis, primas naknadu, a ovde imas samo godinu dana placenog porodiljskog
 
Ok, ali mi opet nije jasno
Ako se zeli povecanje nataliteta. zasto ukidati beneficije za peto dete i nadalje?
Drzava ima dvostruke arsine, a ocigledno je koliko nam je populaciona politika haoticna stvar
U Holandiji na primer ako studiras i zatrudnis, primas naknadu, a ovde imas samo godinu dana placenog porodiljskog

Mislim da to nije ukinuto u bukvalnom smislu, već prosto "zakon ne predviđa" - definisano je do četvrtog deteta, a za preko "neeeeemamo pojma" :roll:
Bio je jedan grozan slučaj kad su ženi odbili zahtev za naknadu na četvrto dete, jer su joj "uračunali" jednu bebu koja joj je umrla odmah nakon porođaja, pa ovo četvrto je za njih peto. I još dali obrazloženje, kad je ona digla frku, da u zakonu ne piše "živo dete" nego samo "dete", pa oni moraju da računaju svako upisano u knjigu rođenih. Debilčine neopevane. To nije ni za otkaz, nego i za otkaz i za batine.

Elem, kad se sve to dešava kako se dešava, sve te peripetije oko ostvarivanja prava koja su ti šatro zakonom zagarantovana, šta tu može da te čudi?
Ionako smo ovih dana videli da je najveća opasnost za srpsku porodicu 500 beogradskih pedera, pošto od svega gde država ponižava roditelja i porodicu, samo to izaziva protest. Za poboljšanje stanja trudnica, majki, dece... ne bi se sakupio ni deseti deo onoga što je bilo na ulici u poslednjih par dana, sa bilo koje strane :roll:
Šta da te čudi i šta da očekuješ?
 
Mislim da to nije ukinuto u bukvalnom smislu, već prosto "zakon ne predviđa" - definisano je do četvrtog deteta, a za preko "neeeeemamo pojma" :roll:
Bio je jedan grozan slučaj kad su ženi odbili zahtev za naknadu na četvrto dete, jer su joj "uračunali" jednu bebu koja joj je umrla odmah nakon porođaja, pa ovo četvrto je za njih peto. I još dali obrazloženje, kad je ona digla frku, da u zakonu ne piše "živo dete" nego samo "dete", pa oni moraju da računaju svako upisano u knjigu rođenih. Debilčine neopevane. To nije ni za otkaz, nego i za otkaz i za batine.

Elem, kad se sve to dešava kako se dešava, sve te peripetije oko ostvarivanja prava koja su ti šatro zakonom zagarantovana, šta tu može da te čudi?
Ionako smo ovih dana videli da je najveća opasnost za srpsku porodicu 500 beogradskih pedera, pošto od svega gde država ponižava roditelja i porodicu, samo to izaziva protest. Za poboljšanje stanja trudnica, majki, dece... ne bi se sakupio ni deseti deo onoga što je bilo na ulici u poslednjih par dana, sa bilo koje strane :roll:
Šta da te čudi i šta da očekuješ?

Pa omladina izasla na ulice....sad ko je kriv ostalima sto sede kuci. Sto te majke sadasnje i buduce ne izadju ispred vlade ...sigurno bi im se poceli pridruzivati ljudi......
 
Pa omladina izasla na ulice....sad ko je kriv ostalima sto sede kuci. Sto te majke sadasnje i buduce ne izadju ispred vlade ...sigurno bi im se poceli pridruzivati ljudi......

Bi ****, toga smo svi svesni.
Bilo je i predaje amandmana na pdv za bebi-opremu i potpuno kuliranje od strane skupštine, pa nikom ništa.
Kad trudnice i porodilje peezde zbog nehumanog tretmana u bolnicama - opet ništa.
Kad porodilje kukaju zbog zakasnelih nadoknada - opet ništa
Kad svako normalan peezdi zbog nekontrolisanog nasilja u školama - ništa.
Cimaju se ljudi u tih par udruženja, ali, normalno, to niko ne zarezuje.
Ja nemam drugog izbora nego da zaključim da se toj tzv. omladini diže samo na pedere.
Idealni opozicionari, k'o da ih je BoTa na štanc-mašini štancovao :roll:
 
Bi ****, toga smo svi svesni.
Bilo je i predaje amandmana na pdv za bebi-opremu i potpuno kuliranje od strane skupštine, pa nikom ništa.
Kad trudnice i porodilje peezde zbog nehumanog tretmana u bolnicama - opet ništa.
Kad porodilje kukaju zbog zakasnelih nadoknada - opet ništa
Kad svako normalan peezdi zbog nekontrolisanog nasilja u školama - ništa.
Cimaju se ljudi u tih par udruženja, ali, normalno, to niko ne zarezuje.
Ja nemam drugog izbora nego da zaključim da se toj tzv. omladini diže samo na pedere.
Idealni opozicionari, k'o da ih je BoTa na štanc-mašini štancovao :roll:

Ma ****** su samo kao povod ali zna se zbog koga se digla omladina.
Problem je sto je medijski mrak u drzavi kakav nikada nije bio. Da bi se okupilo vise ljudi moraju da se animiraju preko medija ali takvi mediji ne postoje posto sve medije drzi diktator.
Oni koji pokusavaju da malo podignu narod su bile ove patriotske organizacije za koje rezimski mediji kazu da su nacisticke i fasisticke sto nema veze sa istinom...jedina istina je da jedino one trenutno predstavljaju pretnju tim smradovima sa vlasti i zato sada sve cine da bi ih zabranili...povezuju ih sa navijacima mada ni to nema veze sa istinom....ali istina nije bitna..bitno je da vlast ostvari svoj cilj. A narod ce i dalje da cuti i gladuje.
A opozicija i ne postoji. Kkao opozicija moze da bude Kostunica....ili Velja......pa oni su deo DOS-a....ista je to ekipa.
 
Poslednja izmena:
Mene licno u ovoj drzavi vise nista ne moze iznenaditi!Sve je "u okrilju"zakona,koji uglavnom stiti drzavu,a ne gradjane!Tako je to u diktatorskim uredjenjima,samo sto se to danas zove demokratija!
Svako ko je od gradjana hteo neko svoje ustavno ili gradjansko pravo da ostvari,prosao je golgotu od saltera i papirologije!Izuzetak su oni koji imaju neku"vezu",pa to lakse ostvare!Ali nemamo svi veze i vezice!Kako da se snadje neko ko je polupismen ili ne poznaje nikog na polozaju!?
Pisala sam vec na forumu kako to rade nemci,nema dezinformacija,jsno vam kazu :To moze-to ne moze!I kraj price!Zavrsite posao na jednom salteru,jer njihove ustanove izmedju sebe komuniciraju,koriste i internet :hahaha:ako vam fali neki dokument,tipa izvoda iz knjige rodjenih,sve se to odmah nabavi,ne salju vas po fotokopirnicama(nema toga tamo) i najvaznije,svako dete bez obzira na broj dece i primanja roditelja dobija deciji dodatak!
Sve bi smo i mi to mogli,ali,ovde je najbolji biznis biti politicar!Tada ti i netreba deciji,imas novca d skolujes decu,lecis se u inostranstvu.....Zato roditelji saljite decu u politicare,nemojte na medecinske fakultete,masinstvo ili gradjevinarstvo,ti poslovi nece prehraniti vasu decu!
 
Ne znam za to za poreze, stvarno, ali znam zenu (majku 1 djaka) koja ceka 11 dete (verovali ili ne), i ne placa nista slicno. Ne verujem da je to za porez tacno, znam recimo, da se osiguranje (osiguranje dece) u skoli placa sve manje i manje sa svakim detetom u porodici, da ako 2 placa biblioteku, 3 nece i slicno, da ne nabrajam. Ko je kad cuo da se uvodi porez na disanje?
 
Ok, ali mi opet nije jasno
Ako se zeli povecanje nataliteta. zasto ukidati beneficije za peto dete i nadalje?
Drzava ima dvostruke arsine, a ocigledno je koliko nam je populaciona politika haoticna stvar
U Holandiji na primer ako studiras i zatrudnis, primas naknadu, a ovde imas samo godinu dana placenog porodiljskog

Вероватно зато што држава не жели да подстиче повећање броја социјалних случајева...јер издржавање тако бројних породица у највећем броју случајева пада на државу...а то је скупо за сваки порески систем...

Било је општина које су још пре неколико година давале по 200 000 динара за свако рођено дете да би подстакле наталитет. А шта се десило: то да су већином ромске породице без икаквих примања кренуле да штанцују децу сваке године по једно, јер је тај новац значио издржавање целој породици за ту годину...а деца после запуштена, гладна, мусава, гола и болесна.... испунила су своју сврху самим рођењем, а после - на улицу па проси!
Шта је држава тиме добила сем још гладних уста која не може да храни?
 
Вероватно зато што држава не жели да подстиче повећање броја социјалних случајева...јер издржавање тако бројних породица у највећем броју случајева пада на државу...а то је скупо за сваки порески систем...

Било је општина које су још пре неколико година давале по 200 000 динара за свако рођено дете да би подстакле наталитет. А шта се десило: то да су већином ромске породице без икаквих примања кренуле да штанцују децу сваке године по једно, јер је тај новац значио издржавање целој породици за ту годину...а деца после запуштена, гладна, мусава, гола и болесна.... испунила су своју сврху самим рођењем, а после - на улицу па проси!
Шта је држава тиме добила сем још гладних уста која не може да храни?

Ovo je , nazalost, cista istina. I porodica o kojoj sam pisala ima isti odnos prema deci (nisu romi), i doduse ne teraju ih da prose, ali deca iz skole stalno skupljaju ili novcanu pomoc, ili pomoc u hrani, ili im daju knjige... A roditelje bas briga, svrckaju se i BUKVALNO ne rade nista. Cak su im neki dobri ljudi dali privremeno kucu, da ne placaju kiriju, i tu su oni vec 10 godina, kucu su unistili, nece se iseliti nikad...
P.S. Uz duzno postovanje prema mnogoclanim porodicama, gde se roditelji bore za svoju decu. Ima i toga...
 
Istina je to sto pisete
Ali to i dalje ne menja cinjenicu, a sto je Meda pisala, da nam je populaciona politika katastrofalna
Sta je sa ukidanjem beneficija trudnicama?
Danas imas godinu dana za negu rodjenog deteta i to je to, da li ti je trudnoca rizicna ili ne, to nikog ne zanima, ko ce da se brine o detetu od godinu dana ako oba roditelja rade, ni to nikog ne brine, da li neko ima para da placa nekog da cuva dete, i to nikog ne brine, da li je to uopste dobro za dete, da li je normalo dati u jaslice dete od nepunih godinu dana - sve su to pitanja koja nikoga ne zanimaju.
Da li znate da iako to zakon jasno i decidirano zabranjuje (u toku trudnoce) ima mnogo slucajeva zena koje su kad su se vratile sa porodiljskog dobile otkaz. I to zato sto je poslodavac nasao zamenu, koju uglavnom placa jeftinije, i ona zena vise nije potrebna.

Da ne kazem da je u svim privatnim firmama vrlo napeta atmosfera na razgovorima na posao kad pricate o porodici - ako vas pitaju da li planirate jos dece bolje je da kazete ne, inace posao necete dobiti, a ne daj Boze da kazete da vm jep orodica na prvom mestu u zivotu (podrazumeva se da to treba da bude posao)

Ovo su samo neke od tema, a u skladu sa tim da drzava ne podstice, vec kako vreme odmice i kako se slihtamo zapadu i Americi, se sve vise ukidaju povlastice porodici i majkama, a sve vise pogorsavaju uslove za trudnice i majke da nadju ili sacuvaju zaposlenje.
A paradoks je da deciji dodatak ne odobre ako vam prihod predje odredjenu granicu makar i za 1 dinar.
Paradoks je i da od tog dodatka mozda uspete da kupite pelene za taj mesec
 

Back
Top